[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ash
Posty: 129
Rejestracja: pt gru 03, 2004 10:40 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: Ash »

Szukałam czegoś w podobie na forum (może niezbyt dokładnie, ale szukałam, jak Boga kocham!) i nie znalazła. Otóż Ganja sika nie na żółto, a na wręcz bązowo-czerwono. Nie słyszałam by u szczurów występowała cieczka... ekhm... nie wiem już sama. Czy to coś niepokojącego?? Udac się z tym do weta?? Kurde martwię się... Jeśli już był podobny temat to z góry przepraszam... Pzdr cya

Podpisano: Zmartwiona Ash
Moje małe ZOO:
- Stefan (papug)
- Ganja (ogoniasta)
- Bati (jak wyżej)
- Shaki (york)
- Michał (brat)
- no i od dzisiaj Szekla (szczurek)
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: Eruntale »

cieczka to to nie jest, ale może to być po prostu krew zmieszana z moczem.może to być choroba nerek...nie jestem żadnym ekspertem, ale polecam udanie siędo weta...od jakiego czasu szczurka ma takie objawy?
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Ash
Posty: 129
Rejestracja: pt gru 03, 2004 10:40 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: Ash »

wpadłam na pomysł, że może to dlatego, bo ona teraz ma w pokarmie buraki suszone. Może od tych buraczków tak ma...??
Udam się z nią jutro do weta...
Objawy ma właśnie tak od zmiany karmy... gdzies tydzień, może półtora.
yhh mam nadzieję, że to nic poważnego.

Podpisano: Ash
Moje małe ZOO:
- Stefan (papug)
- Ganja (ogoniasta)
- Bati (jak wyżej)
- Shaki (york)
- Michał (brat)
- no i od dzisiaj Szekla (szczurek)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: krwiopij »

od dawna tak ma? bo to zdecydowanie nie jest objaw zdrowia... jesli to sie raz zdarzylo - obserwuj uwaznie... jesli taka sytuacja sie powtarza - biegiem do weta... nie ma co ryzykowac...

co do buraczkow, to moze byc nieglupia teoria... :) moze zadzwonic do weta i zapytac, czy to mozliwe?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: ESTI »

Poprostu odstaw buraczki i zobacz, czy mocz będzie miał w ciąż inny kolor. Jeśli powróci do normy to masz odpowiedź.
Obrazek
Farandil
Posty: 219
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 12:47 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: Farandil »

Ja bym i tak lecial do weta, przeciez jak bedzie czekac to moze sie stac cos niedobrego
Szczur gigant Kozak ur. 28.01.2005 Ze mną od 03.03.05.
Szczurek Kekkai 13.04.2005 - 18.07.2006 [*]
Pies Bandi ze mną od zawsze do 13.09.2005 [*]
Zdjecia Kozaka i Kekkai'a
Ash
Posty: 129
Rejestracja: pt gru 03, 2004 10:40 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: Ash »

Nie je buraków z dwa dni i nie jest juz mocno czerwono-brązowe, a lekko różowawe. Więc chyba to o to chodziło... Jak do jutra stanie się coś to pójde rano :] Pozdrawiam

Podpisano: Ash
Moje małe ZOO:
- Stefan (papug)
- Ganja (ogoniasta)
- Bati (jak wyżej)
- Shaki (york)
- Michał (brat)
- no i od dzisiaj Szekla (szczurek)
cico
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 04, 2005 11:55 am

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: cico »

Nio wlasnie ja dzis zagladam do domku dziewczynek, a tam kaluza rozowa :(
Nie jest ciemno brunatna, ani czerwona, tylko rozowa. Istnieje cieczka u szczurkow?? Moze pytanie durne, ale zawsze mielismy samczyki, i to nasze pierwsze dziewczynki :oops:
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: limba »

Dziewczynki maja rujke ale nie barwiaca. Nie zwlekaj tylko jak najszybciej do weterynarza.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
cico
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 04, 2005 11:55 am

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: cico »

Dziekuje.
No i z nowu weterynarz :(
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: ESTI »

Nio wlasnie ja dzis zagladam do domku dziewczynek, a tam kaluza rozowa :(
Jak to kaluza?
Jakiej wilkosci byla plama?
Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: unipaks »

odkopuję...
Czarnulka(8,5 mies.)zostawia na ręcznikach plamki czerwonobrązowe, zauważyłam w weekend. :(
W poniedziałkowym badaniu wet zasugerował , że to porfiryna z noska podczas kichania , ale po dwu dniach nadsłuchiwania nie zarejestrowałam kichania , natomiast przyuważyłam pozycję szczury w spaniu i jest większe prawdopodobieństwo , że to jednak nie z noska.
Brzuch , układ oddechowy , sierść , ogólna kondycja, apetyt , załatwianie potrzeb fizjologicznych bardzo dobre. Nie ma widocznych zewnętrznych zmian w obrębie narządów moczowo -płciowych i odbytu, w brzuszku nic podczas badania weta nie zaniepokoiło. Niemniej jednak plamki wciąż są, pomimo echinacea(sob,niedz,pon.),beta-glukanu(wczoraj i dziś)oraz wit K dla niemowląt (wczoraj , dziś wieczorem druga dawka). Nosek według mnie czysty , kolorek różowawy miał od zawsze, jej siostra ma jasny , ona właśnie taki.Oczka czyściutkie.Mam nadzieję , że to nie jakaś infekcja jajowodów czy macicy, podobno infekcja w mycoplazmozie narządów rodnych bywa często niewidoczna.
Zastanawiam się też nad innym faktem - granulat pinio super kupiony ostatnio przez męża jest niestety- właśnie się doczytałam - z drewna iglastych a nie liściastych; wprawdzie zużyłam niewiele i torba wciąż prawie pełna , ale może to jest powód a ja się mylę i niepotrzebnie martwię?
Czy ktoś zetknął się z podobnymi objawami i ma jakieś sugestie czy rady?
Wet twierdzi , że nie ma potrzeby rtg ani usg(dobry wrocławski , zna się na szczurkach...)
Co mogłabym jeszcze zrobić?
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: unipaks »

Dla jakiegoś zobrazowania tego plamienia wklejam fotki ręcznika z dzisiejszego ranka:

Obrazek Obrazek

Dla porównania – sprzed 5, 6-ciu dni:

Obrazek Obrazek Obrazek

Czy ktoś miał może taki przypadek , ma jakieś sugestie i potrafiłby doradzić , co jeszcze mogłabym wziąć pod uwagę?
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: Nina »

Mi to wygląda na zwykłą porfiryne.
Miałam szczurzyce, która też nie kichała (tzn zdarzało sie czasami) a w klatce porfiryne miała zawsze, odkąd do mnie trafiła, aż do końca (a żyła prawie dwa lata)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: unipaks »

Nina , czy pojawiało się to po parę razy na dzień?
Właśnie zmieniłam ręcznik w koszyczku , znowu poplamiony a plamek jakby więcej niż rano...
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”