[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: Nina »

unipaks pisze:Nina , czy pojawiało się to po parę razy na dzień?
U Deborki było zawsze i w sporych ilościach. Jak była chora to ręczniki papierowe wymieniałam jej nawet 3 razy dziennie i były mocno poplamione. A ilość nie zwiększyła sie podczas choroby, była stała od początku.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: unipaks »

Dzięki Nina :)
Muszę teraz dla pewności poobserwować Dżumę , bo jak wstała po drzemce(a spała gdzie indziej), to też znalazłam plamki , trochę mniej niż u Czarnulki , ale w widocznej ilości :(
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Re: [NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: jestemsen »

Hej, mam mega wielkie zmartwienie :(
Otoz wczoraj wieczorem zauwazylam u Pączka w okolicach narzadow plciowych czerwoną plamę, myslalam ze to krew. Wpadłam w panike, ale niestety o 22:00 nic nie jestem w stanie zrobić. Pączek była pełna energii jak zawsze. Niestety mieszkam w malej miejscowosci i nie mialam mozliwosci skonsultowania z lekarzem. Dzis rano znalazłam ją bez sił na dole klatki, cały czas lezy teraz na moich kolanach, co jest do niej niepodobne :(( Niestety za chwile muszę ją zostawic, bo idę do pracy. Do dobrego weta moge sie wybrac najwczesniej w sobotę. A to, co wycieka z Pączka chyba nie jest samą krwią, tylko ropą, bo okrutnie cuchnie.. Wczesniej żadnych objawów choroby nie miała, przed wczoraj była żywiołowym szczurkiem, którego wszedzie jest pełno. Proszę o pomoc, co mogę zrobić, zanim trafię do dobrego lekarza :(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: ssylvusia »

Jedyna rada to natychmiast do weta! Czasem trzeba brać wolne i nie patrzeć na pracę, tylko ratować zwierzakowi życie. Ropomacicze jest BARDZO groźne i nie można zwlekać nawet godziny z reakcją. Szczurcia (o ile jej stan na to pozwoli) musi przejść pilną sterylkę. Sam nie zrobisz kompletnie nic.
ObrazekObrazek
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: IHime »

Mi też to wygląda na ropomacicze, zaawansowane. Biegiem do weta.
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Re: [NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: jestemsen »

Dzwoniłam do kliniki, jednej, drugiej... wszystkie po weekendzie moga mnie przyjac :( Niby jestem zapisana na zabieg na wtorek ale bardzo chciałabym cos wczesniej ogarnąć. Powiedziała mi, co podawać, zeby wzmocnic, ale powiem szczerze ze srednio to widzę.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: smeg »

Najlepiej byłoby, gdybyś zdobyła dziś antybiotyk w tabletkach (np. enrofloksacynę) i podawała osłonowo do czasu zabiegu, żeby nie doszło do zakażenia organizmu. Trzymam kciuki, żeby szczurka wytrzymała do wtorku i wszystko poszło ok.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Re: [NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: jestemsen »

Mieszkam miedzy Poznaniem a Gorzowem, obdzwonilam wszystkie kliniki 24h i praktycznie każdy lekarz od zwierzat egzotycznych jest na urlopie albo bedzie po weekendzie :( Naprawde nie wiem, co robić :(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: ssylvusia »

Przede wszystkim nie poddawaj się.
Tak jak napisała smeg, spróbujcie z enro. Może zabrzmi to mało optymistycznie, ale tak naprawdę nie macie nic do stracenia, a zyskać możecie wiele. Raczej samo podawanie leków wzmacniających na wiele się nie zda, trzeba je wspomóc antybiotykiem, wtedy ma to sens. Walczcie kochani, na pewno się uda!
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Re: [NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: jestemsen »

Enro dostała u mojego wiejskiego weta, tak poradziła mi przez telefon dr z kliniki na os. wladysława jagiełły poznaniu. Obecnie mała jest na zabiegu w gorzowie. Z godziny na godzinę była w tak kiepskim stanie, że dzwoniłam że tak powiem... byle gdzie. Przyjęła nas Pani dr z kliniki Cztery Łapy. Ze względu na to, ze mieszkam daleko i sama nie mam prawka i musiałam korzystać z czyjejś uprzejmości, nie mogłam zostać z Pączkiem. Teraz tylko czekam na telefon.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: ssylvusia »

Trzymamy mocno kciuki. Daj znać, jak tylko coś będzie wiadomo. Pączek, trzymaj się dziewczyno i walcz! :-* :-* :-*
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Re: [NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: jestemsen »

wybaczcie post pod postem.
Dzwoniła pani dr, Pączuś sie obudził, jest bardziej ruchliwa. nie chce zapeszać, ale chyba zmierza ku dobremu. Dziękuję wam za kopa w d**e, ze mnie od razu wygoniliście do weta i nie kazaliście zwlekać ani godziny. Jutro rano ją odbieram. trzymajcie kciuki za moją okrągłą królewnę. Dam znać za parę dni, jak sie sprawy mają.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: IHime »

Kciuki za naszą forumową bohaterkę! Na pewno będzie teraz już wszystko dobrze!
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Re: [NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: jestemsen »

Wczoraj jeszcze o 23:00 dzwonili do mnie z kliniki, że stan się pogorszył. Niestety o 7:00 dostałam telefon, że mimo wszystkich prób, Pączusia nie udało się uratować. Odeszła ok 4:00 :( Mimo wszystko dziekuje za dobre słowo i poświęcony czas.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: [NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] brazowo-czerwona wydzielina

Post autor: ssylvusia »

jestemsen, strasznie mi przykro. Zrobiłaś wszystko, co było w Twojej mocy. Czasami jednak nawet tyle to za mało i nasze iskierki gasną nie mając siły dłużej walczyć.

Dla Pączusia [*] :(
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”