[UKLAD POKARMOWY] szczury specjalnej troski

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] szczury specjalnej troski

Post autor: Ania »

miniulka - mylisz kupki "strachowe" z kupkami w domu - szczur Asiek ma już kilka miesięcy - wszystkie "nowe" mają rzadkie kupki jak się je bierze na ręce, przysłowiowo "sr.ją ze strachu".

Asiek - ja aktualnie mam szczura specjalnej troski - ale o co konkretnie pytasz? Chodzi o chorobę i specjalną opiekę czy stały problem w przypadku gdy szczur "nie wygląda" na chorego?
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

[UKLAD POKARMOWY] szczury specjalnej troski

Post autor: Korlis »

Przykromi :-(
Ja miałam troche inny problem,bo kiedy mój Kubuś jeden stracił czucie w nogach i były mu juz bezużyteczne :cry:(jak o tym myśle płakac mi sie chce) :sad2: to nie chciał nic pić ani jeść,nawet z paluszka :-( Karmiliśmy go z pipetki bobo wita zupkami dla bobasków, podcieraliśmy bo robił pod siebie :cry:
Trzeba było za nim wszystko robić, jak za człowiekiem-ale warto było taki wspaniały szczurek.I bardzo bvardzo go kochałam :sad2: A teraz go nie ma :sad2:
i naprawde warto sie zajmowac takim szczurkiem bo to najprzyjemniejsza rzecz
:P
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] szczury specjalnej troski

Post autor: jokada »

o, widze że odkopany temat
Oskar ma sie lepiej - choć czasem w klatce można znaleść kupy odbiegajace od normy
ale na szczescie smrodków juz takich nie ma
[quote="Ania"]Asiek - ja aktualnie mam szczura specjalnej troski - ale o co konkretnie pytasz? Chodzi o chorobę i specjalną opiekę czy stały problem w przypadku gdy szczur "nie wygląda" na chorego?[/quote]a pytanie było chyba takie bardziej ogólne - o szczury wymagajace stałej opieki
troche własne rozwarzania - jak sobie dawac z tym rade - gdy szczur w jakis tam sposób jest niepełnosprawny
gdy wiadomo ze długi czas trzeba sie bedzie sie takim intensywniej zajmowac

teraz to mam staruszka Yasco - podsadzić na łóżko, zdjąc, przestawic...
młodzież można puścić samopas po pokoju - a jego trzeba pilnowac żeby sobie krzywdy nie zrobił
dokarmić, wymyć bo sika pod siebie...
ciesz sie bo widze u niego ta siłe do życia, walki ...
ale czasem tak smutno :-(
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[UKLAD POKARMOWY] szczury specjalnej troski

Post autor: Beeata »

podobno w wielu tzw.dobrych karmach sa srodki nęcące ,niektore kolorki tych przysmaczkow tez wydaja mi sie jakies zbyt nienaturalne.Moze calkowicie zmienic malemu sucha karme? Nie zaluj mu marchwi gotowanej ,ona reguluje kupki .
Moj raz sie sfajdal na rzadko ,za duzo zjadl gotowanych warzywek wtedy ( brokulki,kalafiorek,ziemniaczek) ,wec wiem jak to smierdzi:))))
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Xida
Posty: 32
Rejestracja: sob lip 16, 2005 12:28 pm

Dziwne zachowanie szczurka

Post autor: Xida »

Witam,
mój szczurek od wczoraj bardzo dziwnie się zachowuje. Zawsze był żywy, skory do biegania, zachłanny na jedzenie... Od wczoraj jest ospały, dużo pije, nie ma ochoty na jedzonko, ma nastroszoną sierść i leży w klatce. Dzisiaj rano zauważyłam spory wyciek porfiryny z noska. Jego mocz jest żółty - bardziej niż zwykle oraz ma rozwolnienie, a jego kał ma kolor jasnobrązowy. Do tego leżąc na papierze toaletowym ciągle go gryzie, czego nigdy wcześniej nie robił. Szczurek ma około 10 miesięcy.
Dzisiaj idę do weta, ale może ktoś miał podobny problem lub wie na co to wygląda... :(

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony czw sie 24, 2006 1:15 pm przez Xida, łącznie zmieniany 1 raz.
Viss
Posty: 928
Rejestracja: sob maja 06, 2006 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa Grochów

[UKLAD POKARMOWY] szczury specjalnej troski

Post autor: Viss »

Najlepiej idz do weterynarza. Nie wiem skąd jesteś, ale w dziale weterynarze na stronie głównej są weci polecani i nie polecani, warto sie zapoznac :)
I am not from your tribe.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD POKARMOWY] szczury specjalnej troski

Post autor: ESTI »

Podalas za malo szczegolow, zeby cokolwiek napisac - to moze byc wszystko.
Natychmiast powinnas/ienes isc do dobrego weta, trzeba go osluchac, obejrzec i po trafionej diagnozie zaczac leczenie.
Poza tym karm szczurka dobrym i tresciwym jedzonkiem, zapewnij cieplo.
Obrazek
Blue
Posty: 96
Rejestracja: sob lip 22, 2006 12:37 pm

[UKLAD POKARMOWY] szczury specjalnej troski

Post autor: Blue »

mi to wyglada na zapalenie przewodu pokarmowego lub cos podobnego. ale dobrze zauwazylas objawy: zmiane zachowania. :thumbleft:
Xida
Posty: 32
Rejestracja: sob lip 16, 2005 12:28 pm

[UKLAD POKARMOWY] szczury specjalnej troski

Post autor: Xida »

Byłam dzisiaj u weta. Szczuras został osłuchany i zbadany. Pani doktor powiedziała, że jest to raczej właśnie coś z przewodem pokarmowym - dlatego ma biegunkę. Powiedziała również, że ma "bulgoczenie" w jelitach i zaleciła podawanie węgla, a jak do jutra się nie poprawi to poda mu antybiotyk. Z szczurkiem już chyba jakby lepiej, rano dziwnie się zachowywał - potem, gdy się wypróżnił to poprawiło mu się samopoczucie. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. :-(

Dziękuję wszystkim za rady.
Pozdrawiam.
Blue
Posty: 96
Rejestracja: sob lip 22, 2006 12:37 pm

[UKLAD POKARMOWY] szczury specjalnej troski

Post autor: Blue »

Wiesz, czesto antybioztyk jest nieunikniony... spytaj czy mozna go podawac z nabialem jak jogurt - wtedy latwiej dac go szczurowi (sprytne ^^ ja zawsze pytam)
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

[UKLAD POKARMOWY] szczury specjalnej troski

Post autor: PALATINA »

Xida, ile węgla wet polecił dawać?
Bo zazwyczaj na opakowaniu jest smiesznie niska dawka (ta dla ludzi).
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”