[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Locorooco
Posty: 63
Rejestracja: wt cze 21, 2011 12:04 pm

Re: [UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Locorooco »

Przedwczoraj 3 godziny próbowałem, wczoraj 2 i dziś też 2
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: alken »

nie no błagam, jakim cudem masz tyle szczurów, a nic o nich nie wiesz? POCZYTAJ dział o łączeniu.
trochę czasu musi minąć zanim ją poznają i polubią. najpierw łączysz na neutralnym terenie, tak długo jak będzie potrzeba, jesli nie ma poważniejszych zgrzytów (tzn jesli się nie gryza do krwi) to szorujesz porzadnie klatke i cały sprzęt, robisz przemeblowanie i wsadzasz wszystkie razem. w klatce tez przez jakiś czas bedzie dochodzić do spięć zanim ustalą hierarchię.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Locorooco
Posty: 63
Rejestracja: wt cze 21, 2011 12:04 pm

Re: [UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Locorooco »

A jak robiłem ? Ja się już nie wypowiadam bo na tym forum tylko po ludziach jeździć potrafią -.-
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Paul_Julian »

Nie jezdzą tylko tłumaczą, jak ktos pisze bzdury.

Powinieneś dobrze wiedzieć, ze 3 dni na łączenie to jest nic. Skoro szczury sie kłócą, to znaczy , że nie sa połączone. Łączone-tak. Połączone - nie.

Spokojnie, taka biegunka może być ze stresu ( nowe stadko, nowe łączenie itd) . Kombinuj dalej z łączeniem , i nie wszystkie szczury siedzą razem, niektóre wola osobnio, bo potrzebują czasu.
No i zmień karmę, dla zdrowia :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Locorooco
Posty: 63
Rejestracja: wt cze 21, 2011 12:04 pm

Re: [UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Locorooco »

Karmę zmieniłem na xtravital
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: alken »

Locorooco pisze:Karmę zmieniłem na xtravital
i bardzo dobrze :) ja ze swojej strony polecam sklepy internetowe np zooplus gdzie można kupić time rattimę i uczte szczura, przy takim dużym stadzie jest ekonomiczniej kupić kilka/kilkanaście kg przy jednych zakupach
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: nausicaa »

możesz jeszcze na tą biegunkę dawać lakcid, nawet po pół ampułki raz albo dwa razy dziennie. szczury to lubią, to zliżą.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: alken »

lakcid już chyba wycofany ze sprzedaży...chyba że jakies zapasy w aptekach jeszcze zostały

ciekawe, że dużo osób poleca lakcid na biegunkę (domyslam się ze z doświaczenia) a ja przy antybiotykoterapii od doktora Piaseckiego usłyszałam "prosze dawac probiotyk jakikolwiek tylko nie lakcid bo od tego to co najwyżej sraczki szczur może dostać"
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: nausicaa »

własnie mi też mówili w krk, że wycofany, ale ludzie z aptek to sprawdzali i podobno nie...sama już nie wiem.

moi weci polecali lakcid, pierwsze słyszę, żeby coś było nie tak. i moje nie miały po tym sraczki:P
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: alken »

no ja kiedyś też dawałam lakcid i nic nie było, ale fakt jest taki, że jako probiotyk wspomagający przy leczeniu antybiotykami jest kiepski, im więcej szczepów bakterii w probiotyku, tym lepiej :)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
endorfina.
Posty: 106
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 1:06 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: [UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: endorfina. »

moi chłopcy wczoraj byli jacyś nieswoi i spłoszeni, trochę się martwiłam, ale uspokoiliście mnie pisząc, że szczurki też miewają gorsze dni, sama też cały dzień byłam senna, więc nie dziwiłam się zbytnio, że maluchy również.
dzisiaj rano się bawiły,tłukły, wszystko okej, wypuściłam ich i .. coś mi zaśmierdziało ;P
Obejrzałam obu, Muffin miał całe jajka w kupce, wytarłam go nawilżoną chusteczką, Ragga chyba wdepnął, bo miał kupkę na łapce, również wytarłam.
Po kilku minutach zauważyłam kto jest winowajcą, Muffin robi rzadką kupkę, nie jest "siuśkami z pupci", tylko jasnobrązową śmierdzącą grudą. Nie bardzo wiem co robić, wpadać w popłoch czy poczekać troszkę? Maluszki nie wyglądają na chore, Muffin też nie wydaje się zbyt przejęty swoją kupką.
RaggaMuffin <3
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: nausicaa »

kup im probiotyk na unormowanie. ja ostatnio kupiłam acidolac dla dzieci, szczury same go zlizują, bo słodki. jeśli będzie duża biegunka, to możesz podać trochę smecty. no i zastanów się czy ostatnio nie dawałaś im czegoś po czym mogły dostać biegunki- jakieś warzywa albo coś innego? chyba, że dostawał leki.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
endorfina.
Posty: 106
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 1:06 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: [UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: endorfina. »

moje pierwsze podejrzenie padło na jajko, bo Muffin bardzo chętnie je wcina i pewnie zeżarł sam, nie dzieląc się z bratem. U Raggi nie zauważyłam rzadszej kupki, muszę poobserwować
RaggaMuffin <3
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Izold »

Nie wiem czy pomoże, ale ja czytałam na innym szczurkowym forum żeby zmieszać węgiel w tabletkach z gerberkiem, ale nie próbowałam, może ktoś się wypowie w tej sprawie, ja raczej sceptycznie nastawiona jestem...
Ja dawałam Kwaskowi [*], z tego co pamiętam, odrobinkę smecty [troche do jedzonka, a troche na palec, malutką kropelkę, i.. hm... trochę po chamsku, ale wysmarowałam szczurkowi pyszczek, i się oblizał, i umył, czyli zjadł to wszystko. Potem wypił tylko trochę wody, i mu minęło, jak ręką odjął.
Mój Kwasek też zjadł za dużo jajka, porwał całe do domku, i połowę zjadł od razu - więc pewnie od tego Twój Muffinek dostał biegunki. Nie lepiej ugotować jajko, pokroić w kostki, i dać każdemu szczurkowi po 1-2? bo faktycznie jeśli daje się cale, to raczej nie podzielą się po połowie, zawsze ktoś będzie sprytniejszy i porwie więcej. :)

Ja też mam problem, mianowicie : jedna z moich labinek [nie zdążyłam zauważyć, są niemal identyczne, poza tym owa 'winowajczyni' uciekła do hamaczka, i na nic się zdało moje szukanie.] robi dość twarde kupki. Takie jakby ususzone. Obserwowałam resztę kupek w trocinach, czując się trochę głupio - reszta jest brązowa i wygląda na miękką, a te twarde są czarne, i wyglądają naprawdę jak... rodzynki. ;D A jedzą to samo, więc skąd różnica... ???
endorfina.
Posty: 106
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 1:06 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: [UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: endorfina. »

było pokrojone, ale Muffin potrafi nawet wyrwać bratu jego kawałek jedzenia.. spróbuję ze smectą, dobrze, że mały dużo dzisiaj pije.
Swoją drogą,nie sądziłam, że mała kupka małego szczurka może aż tak bardzo śmierdzieć ;D
RaggaMuffin <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”