[SERCE] zaburzenia rytmu, nadcisnienie, dusznosci

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[SERCE] zaburzenia rytmu, nadcisnie, dusznosci

Post autor: Nisia »

friia, ja bym radziła pójśc do kardiologa z nim na badania. Z prywatnego doświadczenia (a ści slej doświadczeń Fatki) wiem, że czasem nam się nie śni ile objawów dają choroby sercowe, a przy dobrym kardiologicznym leczeniu potrafia jeszcze całkiem długo pociagnąc. I w dobrym zdrowiu.

Acha, i duszności, a nawet "gadanie" mogą równiez wiązac się z chorobami serca.
Ostatnio zmieniony pn paź 23, 2006 4:19 pm przez Nisia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[SERCE] zaburzenia rytmu, nadcisnie, dusznosci

Post autor: limba »

[quote="friia"]ogonek zrobił się kanciasty, czasami dziwnie poskręcany [/quote]
taki ogon pojawia sie przy odwodnieniu. Chociaz piszesz ze apetyt ma. A jak ze spozywaniem plynow. Nie zaluj mu Nutri Drinka.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
friia
Posty: 30
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 6:53 pm

[SERCE] zaburzenia rytmu, nadcisnie, dusznosci

Post autor: friia »

jedna z Pań weterynarzy jest własnie kardiologiem i to ona przypisała encotron, furosemid i enalarapil (1/10 tabletki dziennie). teraz już nie jezdze ze szczurkiem do wet. tylko sama, żeby się nie stresował dodatkowo.

jesli to wszystko wina serca, to przecież niby na serce są te wszystkie leki, wiec czyzby nie działały????

dzięki za info o ogonku i odwodnieniu. szczurek nie pije za dużo, moze troszke mniej niz kiedyś, ale byc moze to wina tego, że ma wlany vibovit i moze mu nie smakuje? soków nie chce pic:(
nie wiem jaka jest norma dzienna w ml picia dla szczurka. ta podana w parametrach zyciowych 'ilość pobieranej wody: 10-12 ml na 100g / na dobę ' wydaje mi się przesadzona, bo on nigdy tyle nie pił, a wazył przed schudnieciem 300g. poidełko (50ml) wystarczało srednio na około 4-5 dni

nutra drink jak na razie mu smakuje:)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[SERCE] zaburzenia rytmu, nadcisnie, dusznosci

Post autor: merch »

szczurka dostala juz leki na wszystko niemal, takze może jej coś pomoże.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
friia
Posty: 30
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 6:53 pm

[SERCE] zaburzenia rytmu, nadcisnie, dusznosci

Post autor: friia »

i to mi własnie nie daje spokoju-że dostała leki prawie na wszystko, a polepszenia nie widać i nie wiem czy cos jeszcze moge zrobić:(
czy ktoś słyszał aby po któryms z tych leków (enrofloxacyna czy ktorys z wymiomonych na poczatku) wystapiło porazenie nerwowe i jak się objawiało?
bo się zastanawiam czy to własnie nie jest skutek uboczny jakiegos leku
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[SERCE] zaburzenia rytmu, nadcisnie, dusznosci

Post autor: merch »

raczej nie firia- co prawda nie wiem w jakich dawkach to podajesz , ale generalnie kazdy z tych leków możan podawać szczurom i nie slyszłam aby powodował takie objawy - natomiast jest inny problem - jeśli stan szczurki jest zly to objawy się nawarstwiaja. Np ponoć niedotlenienie moze powodować jakby objawy neurologiczne z zaburzeniami równowagi.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”