[GUZ] gruczołu mlekowego

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
altaj89
Posty: 296
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 1:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [GUZ] gruczołu mlekowego

Post autor: altaj89 »

3 zastrzyki wątpie żeby coś zmieniły, w wiekoszsci przypadków guzy się operuje, odradza się operacje u starszych szczurków ale 16 miesiecy to jecze nie tak dużo. Jesli guz się powieksza to raczej trzeba operować (acz kolwiek tez nie wiem co to znaczy "rozlany") Przedewszytkim zabierz szczurke do weterynarza ktory ma specjalizację z gryzoni, dobrze sie na tym zna i ma możliwosc zrobienia wziewnej narkozy. A wetów tu poszukaj: http://szczury.org/viewtopic.php?f=13&t=316
ze mną: Fifka, Stokrotka, Jagoda, Szarusia
za TM: Dżuma, Trufla, Krówka, Kleo, Cyrylka
Obrazek
kamila_m
Posty: 16
Rejestracja: czw gru 30, 2010 5:56 pm

Re: [GUZ] gruczołu mlekowego

Post autor: kamila_m »

Dziękuje za odpowiedź :) Szukałam już wcześniej w dziale z weterynarzami do jakiego pojechać i dlatego byłam w Homeopatii bo była polecana i kilka osób pisało, że tam ich szczury miały operacje. Z tego co wyczytałam on się zna na szczurach i przeprowadza takie zabiegi dlatego się zdziwiłam, że zaproponował zastrzyki zamiast operacji. Stosują tam narkozę wziewną. Guz w sumie już się nie powiększa, jest wielkości małego orzecha laskowego, ale i tak chcę żeby go usunięto. Zdziwiły mnie tylko te zastrzyki, ale jak pojadę następnym razem to się zapytam po co je właściwie robi i co z operacją.
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: [GUZ] gruczołu mlekowego

Post autor: Entreen »

Są takie cudowne zastrzyki. Nie chcę skłamać, ale były bodajże z jadu tarantuli? Teraz tych specyfików nie ma w Polsce, ale wiem, że można sprowadzić je choćby z Czech. To często pierwsza linia obrony przy guzach szczurów, bo jest mniej inwazyjna, niż operacja. Nie jestem też pewna działania, ale z tego co wiem, może spokojnie sporo zmniejszyć guza (całkowicie...?).
Może to te zastrzyki.

Zaufajcie czasem weterynarzom. Jeśli go polecacie i tak, chyba wie, co robi.
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [GUZ] gruczołu mlekowego

Post autor: Paul_Julian »

Wyciąg z jadu tarantuli to Theranecron. Mozna tez stosowac Galastop.

http://www.bialobrzeska.waw.pl/?modul=faq&id=438
Preparat Theranecron nie ma działania przeciwnowotworowego. Poprawia natomiast odgraniczenie tkanek będących w stanie zapalnym /często przy nowotworach/ od tkanek zdrowych. W tym sensie jest pomocny w leczeniu, ale jedynie jako przygotowanie do usunięcia chirurgicznego guzów. Stosujemy ten preparat dość często.
Dariusz Jagielski
http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t ... ron#p15798

http://www.veterynaria.pl/leki.php?cmd=info&id=1129
Nazwa: Theranecron
Skład: Skład:
Tarantula cubensis dilut.(!)
Homeopat.(D2) 1 mg
Ethanolum 96% 402,8 mg
Aqua pro inj.ad 1 ml

Właściwości farmakologiczne: Zakwalifikowany jako niesterydowy przeciwzapalny dla koni ,bydła,owiec psów i kotów.

Tłumaczenie z ulotki i komentarze własne - Krzysztof Pigla
Wskazania: Jad pająka ma działanie demarkacyjne w przypadku procesów zapalnych w tkankach,szczególnie układu rodnego.Ale nie tylko.Stosowałem we wszelkiego rodzaju ranach kąsanych,po porodach trudnych,po cesarce,hysterectomii itp.działał b.dobrze na procesy odnowy uszkodzonych tkanek.
Dobrze działał podawany przed zabiegami operacyjnymi na listwie mlecznej(mam na myśli guzy nowotworowe) lub przy operacji nadziąślaków>działał=demarkował chore tkanki,chcę powiedzieć ,że wyraĽnie ograniczał naciek zapalny.Zawsze był drogi
Gatunek: ##
Dawkowanie: ##:
Dla koni ,bydła,owiec psów i kotów
I kiedyś dawkowanie było(chyba) 1ml/10 kg co dwa dni 3-4x.
Teraz jest 0,5ml/10 kg 1-2x c0 4-5-7 dni.
Postać: roztwór inj.
Producent: RichterPharma
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
kamila_m
Posty: 16
Rejestracja: czw gru 30, 2010 5:56 pm

Re: [GUZ] gruczołu mlekowego

Post autor: kamila_m »

Byłam dziś po raz trzeci na zastrzyku i dowiedziałam się, że za pierwszym razem szczur dostał Rapilexi (lub coś podobnego, ale nie mogę za bardzo rozszyfrować pisma), a dziś dostał teranekron (nie wiem jak to się dokładnie pisze, ja piszę tak jak usłyszałam). Nie wiem tylko co to był za zastrzyk za drugim razem, ale na pewno jeden z tych dwóch. W czwartek trzeba jechać na kolejny zastrzyk. Weterynarz powiedział, że na operacje jest jeszcze trochę za wcześnie bo guz jest rozlany czyli jak wytną to za chwile może się okazać, że troszeczkę zostało i znowu będzie rosnąć więc lepiej jeszcze trochę poczekać bo guz i tak się nie powiększa (tak przynajmniej zrozumiałam).
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [GUZ] gruczołu mlekowego

Post autor: Paul_Julian »

Jesli to rapidexin to jest to steryd. Drugi - theranecron - to piszę o nim post wyzej.
Bardzo często i tak trzeba wyciąć kilka gruczołów lub całą listwę ( czyli wszystkie po jednej stronie).
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
kamila_m
Posty: 16
Rejestracja: czw gru 30, 2010 5:56 pm

Re: [GUZ] gruczołu mlekowego

Post autor: kamila_m »

Możliwe, że rapidexin. Sama już nie wiem co robić... Chodzić dalej na te zastrzyki czy uprzeć się żeby jak najszybciej operować? Dodatkowo dziś jak weterynarz macał szczurka to wyczuł jeszcze jednego malutkiego guza po drugiej stronie...
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [GUZ] gruczołu mlekowego

Post autor: nausicaa »

steryd może przyspieszyć wzrost guza.
jeśli guzów jest dużo, to może warto od razu sterylkę zrobic, bo to zapobiegnie kolejnym? o ile zdecydujesz się na operację. pamiętaj, że im większy guz, tym dłuższy czas operacji i mniejsza szansa na wybudzenie. więc jak operować, to szybko nie czekać na wzrost.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
kamila_m
Posty: 16
Rejestracja: czw gru 30, 2010 5:56 pm

Re: [GUZ] gruczołu mlekowego

Post autor: kamila_m »

Po tym sterydzie guz się nie powiększył, przynajmniej ten pierwszy bo tego drugiego wcześniej nie wyczułam, chociaż weterynarz mówił, że coś tam wyczuwa malutkiego. Jak pojadę w czwartek na kolejny zastrzyk to zapytam o tą sterylizację od razu. Ja bym chciała operować jak najszybciej, ale ten weterynarz mnie uspokaja, że guz nie rośnie więc żeby może jeszcze trochę poczekać, chociaż ostatnio sprawiał wrażenie jakby bardziej skłaniał się ku operacji niż jak byłam za pierwszym razem. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [GUZ] gruczołu mlekowego

Post autor: nausicaa »

najlepiej by było, gdybyś znalazła lecznice (nawet w innym mieście), która ma narkozę wziewną- wtedy jest duża szansa na wybudzenie, nawet kiedy szczur jest w starszym wieku
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
kamila_m
Posty: 16
Rejestracja: czw gru 30, 2010 5:56 pm

Re: [GUZ] gruczołu mlekowego

Post autor: kamila_m »

Tam gdzie chodzę jest narkoza wziewna i ten weterynarz jest polecany przez dużo osób z tego forum, dlatego zdecydowałam się tam iść ze szczurem.
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: [GUZ] gruczołu mlekowego

Post autor: mini »

Ostatnio dr. Czerwiński w poznaniu nie cieszy się najlepszą opinia, mówiąc prosto - zaczyna partolić. Niestety i mimo, że owszem mogą mieć wziewkę to ja mam ostatnio nieodparte wrażenie, że nie bardzo chce operować szczury, więc nie tylko przeciąga decyzję o zabiegu ale i też ostatnio zignorował krew z dróg rodnych u samicy Maszki. Dla mnie osobiście to są bardzo niepokojące wieści i nie zdecyduję się na wizytę tam.
Sama chodzę i polecam dr Lisiecką, przyjmuje w gabinecie Kobra. Może nie ma wziewki, ale jest solidna, rzetelna i mówi wprost co jest grane.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
kamila_m
Posty: 16
Rejestracja: czw gru 30, 2010 5:56 pm

Re: [GUZ] gruczołu mlekowego

Post autor: kamila_m »

Dzięki za informację. Na mnie osobiście zrobił średnie wrażenie, ale kierowałam się tym co inni pisali o nim na forum , chociaż fakt, że to były wypowiedzi nawet sprzed kilku lat. Chyba będę musiała wybrać się do dr Lisieckiej. Operowałaś u niej szczurka?
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: [GUZ] gruczołu mlekowego

Post autor: mini »

Ja nie, całe szczeście nie musiałam jeszcze ;) Ale manianera i Maszka tak i są zadowolone, tu link: są wypowiedzi obu dziewczyn: http://szczury.org/viewtopic.php?f=13&t ... 83#p818983

Ja uwielbiam dr. Lisiecką, tylko u niej leczę szczury od chwili kiedy ją "odkryłam" :)
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
kamila_m
Posty: 16
Rejestracja: czw gru 30, 2010 5:56 pm

Re: [GUZ] gruczołu mlekowego

Post autor: kamila_m »

Wybiorę się do niej jakoś w tygodniu ze szczurkirm. Dziekuję :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”