[UKŁAD POKARMOWY] zaparcia

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[UKŁAD POKARMOWY] zaparcia

Post autor: Kaka »

Szukalam, ale nie znalazła. Czy ktoś z was miał ten problrem ze swym szczuraskiem?? czym sie to objawiało?? jakie było leczeie??
otóż wydaje mi sie, ze mój Wacław ma ten problem. Mimo to że starosć dochodzi do tego. Odżywia sie normalnie, czyli zielonki takie jak marchew, ziemniaczki, pomidory, jabłka plus normalne jedzenie suche podstawowe i suchy chlebek, pije to co zawsze czyli wodę, raz na miesiąc mleczko. Od dwóch dni jest osowiały, mam wrażenie jakby jego odbyt był tak jakby zaklejony do środka, od paru dni robi mniej kupki bo zaobserwowałam to. NIe jestem pewna swoich przypuszczeń, ale i tak prosze o pomoc, moze lkomuś również ten temat sie przyda
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[UKLAD POKARMOWY] zaparcia

Post autor: limba »

Kapi ma czsem problem zeby sie do końca załatwić..dostaje pare kropel oliwy do jedzonka i lakcid (codziennie całą ampułke)...ale tak czy siak idż z tym do weta...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[UKLAD POKARMOWY] zaparcia

Post autor: Kaka »

do wetapójsc pójdę, ale kiedy mam iść jak teraz jest długii weekend?? dlatego muszę juz teraz podjąć działanie domowy,mi sposobami
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
przyjazna_maja
Posty: 48
Rejestracja: śr lis 02, 2005 5:01 pm

[UKLAD POKARMOWY] zaparcia

Post autor: przyjazna_maja »

najlepszy sposub:
wymocz jego tyleczek w cieplej wodzie - napewno zadziała :wink:
przepraszam...
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[UKLAD POKARMOWY] zaparcia

Post autor: Kaka »

czy ja wiem.... :| wolałabym aby to potwierdził ktos jeszcze, tym bardziej że Wacław nie cierpi wody
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD POKARMOWY] zaparcia

Post autor: ESTI »

Ja tez polecam oliwe do jedzonka, pomaga w oczyszczeniu jelit...zastanawiam sie jeszcze nad ziolami, niektore delikatnie dzialaja na uklad wydalniczy i wspomagaja oczyszczanie...moze przejdz sie do apteki i spytaj o takie ziolka?
Obrazek
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[UKLAD POKARMOWY] zaparcia

Post autor: Kaka »

Estuś dziękuję Ci bardzo, mam akurat szczęście bo mam w domu najzdrowszą oliwę z oliwek.

P.S. zmień tytuł na układ pokarmowy bo układ wydalniczy to inaczej układ moczowy, odbyt jest ostatnim odcinkiem układu pokarmowego
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD POKARMOWY] zaparcia

Post autor: ESTI »

Faktycznie, pokickalo mi sie. :lol:
Obrazek
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[UKLAD POKARMOWY] zaparcia

Post autor: Kaka »

jezscze takie jedno pytanie do Ciebie Esti i do Limby. Czy ja mam tą oliwą oblać ich suche jedzonko?? czy jak to zrobic?? czy owoce moczone w tym dawać im?? dltego im, bo w klatce jest również Pucuś który napewno nie oprze się smaczkowi czegoś nowego :lol:
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD POKARMOWY] zaparcia

Post autor: ESTI »

Mozesz dodac do jakiejs papki, np. gerberka, albo pomieszac z makaronem i kurczaczkiem i warzywkami (mieso swietnie laczy sie z oliwa). Wtedy szczuras chetniej zje, gdyz na suchej karmie bedzie mu sie oliwa strasznie slizgala. ;)
Obrazek
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[UKLAD POKARMOWY] zaparcia

Post autor: Kaka »

dziękuję :D
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] zaparcia

Post autor: Ania »

Kaka - pytanie. Czy dajesz szczurowi pokarmy typu: bób, groszek, kapusta, kukurydza? Może to nie tyle zaparcia co wzdęcia uniemożliwiają załatwienie się?
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[UKLAD POKARMOWY] zaparcia

Post autor: Kaka »

NIe Ania nie daję takich rzeczy. Wougle wczoraj zrobiłam tak jak Esti powiedziała potrawkę z kurczaka, to nie chciał jej jeść. Nawet wypluwał. Potem dałam mu kawałeczek marchewki też nie chciał. Dzis rano dałam mu z ręki chrupek z jedzenie suchego, jadł go chyba przez10 minut. Położyłam koło niego ziemniaczka i jabłko to nie ruszył. Mam wrażenie jakby nie pił. Nie wiem co mam zrobić. Tym bardziej, ze jest weekend i wszyscy weterynarze których obdzwoniłam są zamknięci. Najgorsze jest coś co dopiero wczoraj zauważylam. Jehgo boczki zapadły się tak bardzo ze można go objąć palcami na wysokości pomiedzy obręczą miednicową a klatką piersiową tak aby je poczuc po drugiej stronie. Najgorzse jest to że jeszcze 5 dni temu był pelen wigoru, jadł wszystko, miał apetyt, biegał wczędzie. A teraz :cry: nie wiem co z nim będzie :-( ja rozumiem ze to stary szczurek ale dlaczego to przyszlo tak niespodziewanie? porfirynki praktycznie nie ma ani w nosku ani w oczkach. Wcześniej to było go pelno w klatce, raz na dole, raz na górze, najczęściej przy karmidełku ( spaślaczek :D ) a teraz co sie z nim stalo......?
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

[UKLAD POKARMOWY] zaparcia

Post autor: an »

Kaka: moj weterynarz jest czynny do 12:30 w soboty... jesli zdazysz to przeczytac, to sprobuj sie przejsc... to na mojej ulicy: Witosa 5.
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] zaparcia

Post autor: Ania »

Jeśli szczur nie chce jeść ani pić to bardzo niedobrze, problem może leżeć w żołądku lub coś go tak bardzo boli, że uniemożliwia przełykanie / trawienie ale wtedy najpewniej wyczułabyś, że ze szczurem jest coś nie tak (apatia, senność itp). :( Chyba nie ma wyjścia, pędem do weta :(
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”