Sterylizacja

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sterylizacja

Post autor: susurrement »

oh. nie denerwuj mnie :P
to straszne, mieszkać w takim drogim mieście, jak Warszawa..
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Sterylizacja

Post autor: Nakasha »

nemesis, najlepiej jest zadzwonić do sprawdzonych weterynarzy w Twoim mieście i się zapytać ::) . W Białymstoku kastracja szczurka to koszt 70 - 100 zł, kastracja samicy kosztuje tyle samo.

(kastracja - usunięcie narządów rozrodczych, sterylizacja - podwiązanie jajowodów lub nasieniowodów)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Jagusia
Posty: 20
Rejestracja: pt sty 09, 2009 12:10 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Sterylizacja

Post autor: Jagusia »

Przepraszam założycielke tematu za to ,że się wtrącam (mam nadzieję ,że wybaczysz) Ale chciałam zapytać o steryylke samiczki. Ponieważ mała ma ok. 6tygodni , ale żyłaby z 5samcami (Więc bardziej by się mi opłacało ją wysterylizować...) Możecie coś poradzić? Planowałam jeszcze 1 dużą klatke/woliere dzieloną tj. na 2 mniejsze w wątku o klatkać od p.Piotra<?> ale jednak boje się ze mogą sie gdzieś spotkac ,a nie chce rozmnażać "kundelków" :) Poza tym 2 chlopców to jej bracia...
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Sterylizacja

Post autor: Nakasha »

Samiczki najlepiej podawać kastracji, gdy mają ok 4 miesięcy. Poza tym jest to dosyć inwazyjny zabieg. Być może pomyśl nad oddaniem samiczki?
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
hermenegilda
Posty: 133
Rejestracja: pt lip 10, 2009 4:13 pm

Re: Sterylizacja

Post autor: hermenegilda »

Wybaczcie, że odkopuję temat. Dziś byłam z Luckiem u weta i jest podejrzenie, że może być Lucyną. Tak, tak, miał(o) być obojnakiem, potem samcem, teraz jest samicą. A mam go dopiero od piątku... Jeśli byłby babką, jest jedyną. Mam co prawda dwie klatki, mogłabym ją ewentualnie odseparować od panów, ale nie chcę, żeby była samotna. Wyczytałam, ze nie ma innej metody zapobiegania ciąży szczurów niż kastracja i separacja. Nie chcę, żeby miała małe szczury, nie jestem specjalistą i rozmnażanie byłoby nieodpowiedzialne. Nie wiem, co mam z nią/nim robić. A w ogóle to nie jest do końca pewne, czy jest samicą (gdyby było, to zastanawiałam się nad adopcją jeszcze jednej małej...)Radźcie...

PS. oddaję honor - sklepy są be. A tak ufałam tej babce! >:(
gg : 5763772
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Re: Sterylizacja

Post autor: sachma »

jak masz czas, kasę i warunki to najlepiej było by mieć dwa stada - ale poczekaj aż będzie pewność. lepiej zawsze wykastrować kilka samców niż sterylizować samiczkę - kastracja jest mniej inwazyjnym zabiegiem.
hermenegilda
Posty: 133
Rejestracja: pt lip 10, 2009 4:13 pm

Re: Sterylizacja

Post autor: hermenegilda »

Też tak myślę, ale Szczurek ma już ponad 1,5 roku, to byłoby niebezpieczne. Najchętniej nie poddawałabym operacji żadnego, dlatego chciałam mieć same samce, żeby zwierzątka nie cierpiały bez sensu. Po czym poznać płeć oprócz jąder? Wiem, że niektórym szczurom nie schodzą jąderka nigdy. Jeśli Lucyfer jest samcem a nie zejdą mu jądra, to poznam to tylko po tym, że nie będzie w ciąży... trochę moja logika jest pokrętna, ale mam nadzieję,że zrozumieliście;)
gg : 5763772
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Re: Sterylizacja

Post autor: sachma »

ile szczurek ma? daj zdjęcia do odpowiedniego tematu ;)
u samiczek są jeszcze widoczne sutki, ale nie u wszystkich wychodzą one spod sierści..
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Sterylizacja

Post autor: Nina »

Nie myślałaś po prostu o znalezieniu jej nowego domu? Jest u Ciebie krótko, na pewno sie jeszcze nie przywiązała. To byłoby chyba najlepsze wyjście.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
hermenegilda
Posty: 133
Rejestracja: pt lip 10, 2009 4:13 pm

Re: Sterylizacja

Post autor: hermenegilda »

Ja się do niego przywiązałam! Myślałam o oddaniu go, ale podjęłam decyzję, że Lucyfer zostaje, jakiej płci by nie był.
gg : 5763772
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Sterylizacja

Post autor: Nakasha »

Samice mają pochwy - czyli najprościej mówiąc 2 dziurki ;) i sutki. Możesz poszukać u niej w sierści na brzuchu sutków, nawet malutkie powinny być widoczne, podobnie pochwa.

I najlepiej zrób jej zdjęcie okolic genitalnych - może uda nam się poznać płeć. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Sterylizacja

Post autor: zalbi »

z tego, co zrozumiałam, szczurek półtora roku mieszkał z innymi samcami?

wstaw zdjęcia podwozia..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
hermenegilda
Posty: 133
Rejestracja: pt lip 10, 2009 4:13 pm

Re: Sterylizacja

Post autor: hermenegilda »

Nie nie. Mam starszego szczura o imieniu Szczur, to ten, który ma 1,5 roku, który jest facetem - nie chcę go kastrować m.in. ze względu na wiek. Mam też drugiego szczura o imieniu Azazel i on jest też panem (ciemności ;D ). Problem jest z Lucyferkiem, bo: ma coś, co może być prąciem a może być mocno rozwiniętą cewką i nie ma jąder ale dopatrzyłam się czegoś na kształt zaczątków jąder. Nie chcę mu robić operacji, nie chcę go oddawać, ewentualnie mogę założyć drugie stadko, ale nie mam pewności, że Lucyfer jest kobietą :-\ Aha, nie wymacałam sutków, ale to jeszcze maleństwo...
Zdjęcie powiadacie....Czyli mam go przytrzymać na pleckach tak,żeby się nie ruszał do zrobienia zdjęcia? I jeszcze, żeby było widać? Hehehe, niewykonalne ;)
gg : 5763772
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Sterylizacja

Post autor: Nina »

hermenegilda pisze:Zdjęcie powiadacie....Czyli mam go przytrzymać na pleckach tak,żeby się nie ruszał do zrobienia zdjęcia? I jeszcze, żeby było widać? Hehehe, niewykonalne ;)
Wystarczy złapać szczura pod pachy i przytrzymać w górze. Nikt tu nie mówi o wywracaniu na plecy bo wtedy wiadomo, że będzie sie wił jak głupkowaty ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Re: Sterylizacja

Post autor: sachma »

hermenegilda, wystarczy takie : (zrobione przed sekundą komórką, na potrzeby tematu :P )
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”