Sterylizacja

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
hermenegilda
Posty: 133
Rejestracja: pt lip 10, 2009 4:13 pm

Re: Sterylizacja

Post autor: hermenegilda »

No, Kochani, Lucefer jest dziewczynką. I to najprawdopodobniej w ciąży.Super, no super :/ już byłam w sklepie, spuściłam babie regularny [ciach]. Jestem wsciekła!!! Mieszkała z Azazelem tylko dwa dni, dwa cholerne dni, ale to na pewno wystarczy... No nic, jakoś sobie z nimi poradzę,poza tym tutaj zawsze jest ktoś, kto pomoże...

A tak w ogóle, to jest cała historia jak to Azek przestał z nią mieszkać - do innego tematu, ale powiem tylko, że jestem ze Szczura dumna aż...aż pękam z dumy ;D


Nie używaj wulgaryzmów, nawet częściowo wygwiazdkowanych
mod.Vella
gg : 5763772
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sterylizacja

Post autor: alken »

Nie musiała wcale zajść w ciążę przez te dwa dni (chyba, że zaciążyła w sklepie jeszcze) jeśli nie miała rujki. Więc nie dołuj się tak od razu i obserwuj ją po prostu.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
hermenegilda
Posty: 133
Rejestracja: pt lip 10, 2009 4:13 pm

Re: Sterylizacja

Post autor: hermenegilda »

Dzięki :) Jak tylko wrócę z pracy to zapoznam się dokładnie z objawami ciąży itp. I jeśli nie jest, to piszę się na szczurzycę w Toruniu - serce mi się kraje jak siedzi taka smutaśna sama w klatce...
gg : 5763772
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Sterylizacja

Post autor: Izold »

Kupiłaś ją w sklepie zoologicznym?Mogla mieszkać z chłopcami i już stamtąd ta kinderniespodzianka ? :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Sterylizacja

Post autor: Nakasha »

A ile ona na miesięcy? Jeśli nie miała rujki, to może nie być w ciąży. Ciążę widać ok. 14 dnia - powiększone, uwidocznione sutki i powiększający się brzuszek ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Re: Sterylizacja

Post autor: sachma »

hermenegilda, nie rozumiem twojego wzburzenia, sama jesteś sobie winna - to było do przewidzenia. co więcej taki obrót sytuacji był bardziej niż pewny. dlatego na wszystkich forach nawołują do nie kupowania zwierząt w sklepach zoologicznych.
hermenegilda
Posty: 133
Rejestracja: pt lip 10, 2009 4:13 pm

Re: Sterylizacja

Post autor: hermenegilda »

Dlatego jestem wściekła, że ufałam kobiecie, od której kupowałam szczury. Znam ją dłuższy czas, od niej miałam pierwszego szczura, poza tym moi znajomi mają od niej zwierzęta i są bardzo zadowoleni. Czuję się oszukana. Kobieta mówiła mi, że dostaje szczury od ludzi po prostu, do tej pory zawsze kiedy tam byłam to o ile miała szczury, to samce i samiczki w oddzielnych klatkach. Najczęściej żeby dostać szczura, trzeba było zamawiać i ona skądś tam sprowadzała. Dlatego jestem wściekła. Uskutecznianie tu antysklepowej propagandy nie pomoże, znam Wasze argumenty,mam swoje, wystarczy.

Lucia ma miesiąc. Istnieje szansa, że w ciąży nie jest - było by super, trzymajcie kciuki i dzięki za podpowiedzi itp. :)
gg : 5763772
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Sterylizacja

Post autor: zalbi »

szczurów nie kupuje sie w sklepach, z allegro, od pseudohodowców i innych. sama jestes sobie winna.


a ciąża dla tak młodej szczurzycy jest bardzo niebezpieczna.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
hermenegilda
Posty: 133
Rejestracja: pt lip 10, 2009 4:13 pm

Re: Sterylizacja

Post autor: hermenegilda »

O rany, dzięki za tę wypowiedź, to na pewno cofnie czas i wszystko będzie super! Błagam, możecie skończyć? To jest ponad miarę irytujące. Szanuję bardzo Was i Wasze zaangażowanie, ale agresja wymierzona we wszystkich, którzy nie stosuję się do katechizmu hodowcy szczura ze szczury.org nie pomaga. Nie chcę się z nikim kłócić, przyznaję Wam pełną rację i z pewnością szczura ze sklepu więcej nie wezmę a i znajomym wiem, jaką stronę mam polecić, jeśli będą chcieli szczurasa. Jestem najwidoczniej naiwna i za bardzo ufam w to,że ludzie są odpowiedzialni i że nie okłamują innych ludzi. W tym momencie pozostaje mi obserwować małą, może nie zdążyła zajść...Jeśli do tej pory nie jest w ciąży to u mnie nie będzie.
gg : 5763772
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: Sterylizacja

Post autor: Mycha »

hermenegilda pisze:Najczęściej żeby dostać szczura, trzeba było zamawiać i ona skądś tam sprowadzała.
Oto jest źródło sklepowych szczurków: http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t= ... 15#p590060
Fermy gryzoni.

Co do samiczki. Samiec mógł zapłodnić ją tak naprawdę w ciągu paru chwil. Jeśli jednak samiczka nie miała ruji, to może nie będzie maluszków. Obserwuj ją i poczytaj trochę na temat odchowu maluchów - na wszelki wypadek.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Sterylizacja

Post autor: Izold »

Mam pytanie :
Podobno kastracja pomaga też kiedy samiec jest agresywny.
A sterylizacja pomaga kiedy samica jest agresywna? :)

Nie chodzi o mnie,pytam tak z ciekawości. :D
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Sterylizacja

Post autor: Nakasha »

Samiczki podczas rujek mogą być bardziej nerwowe i mogą stawać się agresywne, chociaż to raczej rzadkie przypadki... A jeśli ogólnie jakaś samiczka jest agresywna, podczas rui może to się nasilać.

Sterylizacja u samic eliminuje ruje.

Ale nie eliminuje "agresji" jako takiej, ponieważ u samic rzadko kiedy agresja jest spowodowana tylko hormonami. ;) Kastracja nie daje żadnej gwarancji zmiany zachowania, oprócz zaniku rujek. Samiczki mogą przechodzić burzę hormonalną, która może wpływać na ich zachowanie, ale to zazwyczaj mija :) nie stosuje się kastracji jako sposobu na radzenie sobie z agresją u samic. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
milkiwaj
Posty: 67
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 12:26 pm
Lokalizacja: Warszawa | Łódź
Kontakt:

Re: Sterylizacja

Post autor: milkiwaj »

ja przepraszam, że tak wrócę do tematu... ale trochę mnie zdenerwowało mylenie sterylizacji z kastracją ::)
obojętnie jak potocznie się nie mówi, to sterylizacja jest to czasowe pozbawienie płodności, a kastracja jest to usunięcie gonad i pozbawienie na stałe płodności


pozdrawiam
Ania
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Sterylizacja

Post autor: Nakasha »

Masz rację, kastracja to usunięcie jajników i macicy u samic, a jąder u samców.

Ale nawet weterynarze mówią "sterylizacja" u samic i "kastracja" u samców. Więc nazewnictwo wcale nie jest takim strasznym problemem, a mówienie "sterylka" zamiennie z "kastracja" nie jest takim strasznym błędem. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”