Uszczurawianie przechodniów

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

Jak przechodnie, których spotykacie są nastawieni do szczurów?

pozytywnie
156
53%
negatywnie
86
29%
obojętnie
53
18%
 
Liczba głosów: 295

Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Uszczurawianie przechodniów

Post autor: Megi_82 »

Moje dziewczyny też lubią posiedzieć pod bluzą, ale nie za długo. Raczej nie zabrałabym ich dla funu na zewnątrz, to nie są zresztą "narzędzia" do uszczurawiania, każde wyjście to dla nich stres i przeżycie.
Uszczurawiam przy okazji wycieczek do weta, zawsze jak ludzie widzą transporter, to wyciągają szyje i zaglądają, pytają, co tam mam, w większości reagują entuzjastycznie, zadają pytania, okazują zaciekawienie :) Ale to się dzieje "przy okazji" - nie otwieram też transportera, nie ma głaskania, zresztą nie daję głowy, że jedna by nie ugryzła obcej osoby. Oprócz tego wystarczy, że się taki szczur na ramieniu czy gdzieś wystraszy czegoś, jeden skok i po szczurze - powodzenia w pogoni :(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
xSzczuras
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 16, 2014 9:22 am
Numer GG: 24741846
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uszczurawianie przechodniów

Post autor: xSzczuras »

Temat trochę podupadły ale i tak coś opowiem :D Dzisiaj jak wracałam od weta z chłopakami to wstąpiłam na sekundę do sklepu, pani ekspedientka odskoczyła i stwierdziła, że 'aż jej ciarki przeszły', Maks się do niej odwrócił pyszczkiem, pogłaskała go trochu i stwierdziła, że nawet mogą być ale te ogony by poucinała. Ciągle powtarzała jakie to brzydliwe, na koniec zobaczyła pyszczek Tita i jeszcze dopowiedziała ''ten drugi brzydki bo ma oczy czerwone'' :D Więc wrażenia chłopaki pozytywnego nie zrobiły.
Maks
za TM: Wafel, Hiero, Tito
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Uszczurawianie przechodniów

Post autor: Megi_82 »

Sama jest brzydka ::)
W czerwcu jechaliśmy z dziewczynami na daleeeką wycieczkę, pociągami, z przesiadkami. Na tylu współpasażerów i przechodniów, którzy zaciekawieni zaglądali i wypytywali i zachwycali się, trafiliśmy na jednego tylko pana, który wszedł do przedziału, zajrzał przez kratkę i rzucił: ja to tępię, a pani hoduje! Odpowiedziałam panu tylko, że akurat szczury laboratoryjne się na świat nie prosiły, więc proszę mi tu bez takich, a i trochę szacunku się im należy z tytułu, gdzie bez nich byłaby medycyna.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Uszczurawianie przechodniów

Post autor: IHime »

Megi_82 pisze:Sama jest brzydka ::)
W czerwcu jechaliśmy z dziewczynami na daleeeką wycieczkę, pociągami, z przesiadkami. Na tylu współpasażerów i przechodniów, którzy zaciekawieni zaglądali i wypytywali i zachwycali się, trafiliśmy na jednego tylko pana, który wszedł do przedziału, zajrzał przez kratkę i rzucił: ja to tępię, a pani hoduje! Odpowiedziałam panu tylko, że akurat szczury laboratoryjne się na świat nie prosiły, więc proszę mi tu bez takich, a i trochę szacunku się im należy z tytułu, gdzie bez nich byłaby medycyna.
Pięknie panu powiedziałaś! :-*
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Uszczurawianie przechodniów

Post autor: yss »

Swoją drogą ciekawe, jak ludzie łatwo rzucają tekstami "fuj" "ale to brzydkie", przecież to jest zwyczajnie nieuprzejme, nawet jeśli tak uważają. Już widzę jak to wchodzi takiej ekspedientce w nawyk i co ktoś wejdzie...: "Ale pani ma brzydki kapelusz, wygląda pani jak czarownica" "ale to pani dziecko grube!" "gdzie pani takie buty wynalazła?? Obrzydliwe!" "z takim nosem pan chodzi? To nie może go pan zoperować?" "o a pani ma szczura? ale on brzydki!" :D :D :D Zacznijmy może reagować na takie teksty kulturalnym zwróceniem uwagi, że to NIEUPRZEJME wyrażać się w ten sposób o cudzym zwierzęciu, dziecku, kapeluszu. Myśleć mogą, co chcą.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Uszczurawianie przechodniów

Post autor: smeg »

yss, zgadzam się w zupełności ;) Dlatego też strasznie denerwuje mnie, gdy przychodzą do mnie znajomi, wcale nie jacyś bardzo bliscy, wiedzą że mam szczury i od progu narzekają "ale śmierdzi". Mogę starać się sprzątać klatkę tuż przed przyjściem gości, ale przy pewnej ilości szczurów pewnym osobom zawsze będzie śmierdziało. W niektórych niewietrzonych mieszkaniach bez zwierząt też śmierdzi czymś w stylu kiszonej kapusty, ale jednak nie czuję się upoważniona do narzekania na głos, że u kogoś śmierdzi :P Według mnie to bardzo nieuprzejme.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Uszczurawianie przechodniów

Post autor: Megi_82 »

Ja jestem wredna i aspołeczna, więc gdyby jakiś "nie bardzo bliski znajomy" wyjechał mi z takim tekstem, usłyszałby, że nikt go w tym smrodzie siłą nie trzyma, a już ja najmniej, i po znajomości by było ::)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Uszczurawianie przechodniów

Post autor: yss »

Megi: gorzej, jak to rodzina. Na przykład teściowa :) Moja ma wiele zalet, ale na zapach szczurów zawsze nosem kręciła.
Za to ja, przyznam się, lubię szczurzy aromat. Nie siuśków i kupy - tylko szczura. Taki jest gęsty, szorstki, przytulny....

W sumie zwróciłam kiedyś koleżance uwagę, że w jej mieszkaniu niemożliwie wali, bo kocia kuweta była pełna rozmaitości, czyli też byłam chamska :( ale mnie z lekka zemdliło.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Uszczurawianie przechodniów

Post autor: Megi_82 »

Wiesz, to wszystko zależy, kto, co i jak mówi :) Moja teściowa na szczęście bardzo lubi szczury, mieli kiedyś też szczurzynę, ale oprócz tego jest osobą, która nigdy w życiu nie rzuca nieproszonych porad i komentarzy, więc sytuacji konfliktogennych nie ma. Natomiast ja jestem osobą, która w niektórych sytuacjach nie potrafi być asertywna, ale mój dom - moja twierdza i na kręcenie nosem na cokolwiek w moim domu przez kogokolwiek mogłabym walnąć coś zanim pomyślę ;) Ale, konsekwentnie, u kogoś trzymam buzię na kłódkę, jeśli mnie nie pytają. Rodzina, nie rodzina, na mały opieprz najwyżej się na chwilę obrażą, trudno...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Uszczurawianie przechodniów

Post autor: yss »

chyba nie użyłabym słów "niemożliwie wali", raczej "czuć u was trochę kocią kuwetą", ale inna sprawa, że w tej kuwecie kup leżało chyba dziesięć, niektóre wiekowe....
ten się nie myli, kto nic nie robi
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uszczurawianie przechodniów

Post autor: olgapsiara »

Ja w szkole zrobiłam prezentacje o szczur ach
( ze szczurem ) i wszyscy ,, ooo... jakie słodkie" ,,mogę na ręce?" więc było dobrze :)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Uszczurawianie przechodniów

Post autor: yss »

Z tym zestrachanym, co się nie chce oswoić?
Mamy odpowiedź dlaczego :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uszczurawianie przechodniów

Post autor: olgapsiara »

To znaczy nie z tym i od razu mówię że jest mega poprawa
;)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”