"Stanowcze NIE szczurom z forum!"

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

"Stanowcze NIE szczurom z forum!"

Post autor: PaulinaK »

Tagi: przekonywanie, forum, adopcje, znajomości, internet, brak zaufania, nieznajomi, nieznajomych

Mam chyba problem dość oryginalny. Otóż od niedawna mam szczurke, jeszcze prawie nie oswojoną (3 tyg i nic) i chciałabym koleżankę dla niej, moja mama oczywiście "pomyśli" co dla mnie znaczy TAK. Tylko jest mały problem, nie chciałabym kolejnego szczura z zoloogicznego, tylko wziąć jakiegoś z forum czy coś. Lecz moja matka jest chora na punkcie brania/ kupowania czegokolwiek od innych przez sieć itp. A no bo ona się nię będzie nigdzie pałętać, bo to nigdy nic nie wiadomo, bo to, bo tamto czyli stanowcze NIE. Niewiem, jak mam jej tłumaczyć, że przecież mnóstwo ludzi bierze szczury z forum, że to jest pewne itp. Nie wspominając już, by ktoś zapewnił transport, bo ona "niczyjej pomocy nie potrzebuje" A przecież jest tyle szczurków w potrzebie... :-(
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

" Stanowcze NIE szczurom z forum! "

Post autor: limba »

PaulinaK, a moze pokaz mamie forum? Jak to tu dziala, jak ludzie sobie pomagaja, jak szukaja domku dla szczurow jak organizuja transport itp itd.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

" Stanowcze NIE szczurom z forum! "

Post autor: Nina »

limba dała dobry pomysł. Pokaż mamie tematy o adopcji, transporcie, dlaczego nie powinno sie brać szczurków z zoologika. Moja mamuśka przekonała sie do znajomości internetowych właśnie dzięki temu że pokazywałam jej różne tematy, fotki itp :hihi:
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

" Stanowcze NIE szczurom z forum! "

Post autor: PaulinaK »

Już to robiłam, nie zadziałało.
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
migurushii
Posty: 36
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:17 pm
Kontakt:

" Stanowcze NIE szczurom z forum! "

Post autor: migurushii »

cóż jeśli twoja mama nie chce się "pałętać" to poproś kogoś mieszkającego niedaleko twojego miasta aby przywiózł ci ciury.
A ja nie rozumiem... :drap: Czy twoja mama woli szczura z zoologa który więcej choruje więc będzie o wiele więcej do leczenia niż szczurka oswojonego już z człowiekiem i gwarancją że jest zdrowy? (jak szukałam klatek to widzizałam wczoraj jednego szczura z perfidnym świerzbem i wyłysiałymi jajkami, oraz chmarę szczurków które wiecznie drapały się po opuchniętych i zaczerwienionych uszkach... a to były najlepsze zoologiczne w mieście)

Albo powiedz że wszystko się rozwija i jeśli nie chce się mieć "bubla" (przez co nie twierdzę że sklepowe są mniej kochane) to lepiej adoptować ze znanych źródeł, bo koszt transportu jest dużo niższy niż leczenie chorego szczura ze sklepu który nie jest oswojony z ludźmi.
Ostatnio zmieniony sob gru 30, 2006 8:56 am przez migurushii, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Sawaranu kami-ni tatari nashi.
Tobi, Zetsu, Franka, Fruzia i Parnik pozdrawiają ^^
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

" Stanowcze NIE szczurom z forum! "

Post autor: Ratata »

[quote="migurushii"]Czy twoja mama woli szczura z zoologa który więcej choruje więc będzie o wiele więcej do leczenia niż szczurka oswojonego już z człowiekiem i gwarancją że jest zdrowy? [/quote]
Argument bardzo dobry dla mamy, tylko należy pamiętać, że gwarancji zdrowia nie ma stuprocentowej nawet biorąc szczura z hodowli, zgadzam się jednak, że adoptowane bidy są zazwyczaj oswojone i bardziej zadbane od sklepowców ;)
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
migurushii
Posty: 36
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:17 pm
Kontakt:

" Stanowcze NIE szczurom z forum! "

Post autor: migurushii »

cóż przyzwyczaiłam sie że rodzicom głównie chodzi o pieniądze ;) A wiem że leczenie szczura czasami kilkukronie jest droższe niż on i jego klatka razem wzięte ^^
wiem że nigdy nie ma 100% gwarancji, ale w takich przypadkach zawsze trzeba być odrobinę mniej obiektywnym ^^
Ostatnio zmieniony sob gru 30, 2006 9:05 am przez migurushii, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Sawaranu kami-ni tatari nashi.
Tobi, Zetsu, Franka, Fruzia i Parnik pozdrawiają ^^
Joga
Posty: 95
Rejestracja: wt gru 26, 2006 11:17 am

" Stanowcze NIE szczurom z forum! "

Post autor: Joga »

Heheh, ja zaproponuje coś, co nie pasuje do "dobrej dziewczynki", więc od razu ostrzegam! Znajdź sobie jakiegoś szczurka na forum, najlepiej z tych małych co znaleziono je w kartonowym pudełku i umów się na transport itp. Wyjdź, mówiąc, że idziesz kupić szczurka w zoologicznym, a tak naprawdę spotkaj się z kimś z forum, kto Ci przywiezie upatrzonego szczurka :) Mama się nie zorientuje, tylko musisz pamiętać, że trzeba szukać na forum młodych szczurasków, takich jakie by były w sklepie...
Ostatnio zmieniony sob gru 30, 2006 9:16 am przez Joga, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze mną:
Od 30.07.06 r. Ogonek i Wąsik
Od 19.01.07 r. Silver :)
migurushii
Posty: 36
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:17 pm
Kontakt:

" Stanowcze NIE szczurom z forum! "

Post autor: migurushii »

joga w sklepie są szczury nawet w wieku 3-4 miechów a nawet starsze ;) czasami dzieciakom się znudzi to oddają, no ale teraz wiele młodych przyszło na świat wiec nie ma problemu.
Ostatnio zmieniony sob gru 30, 2006 10:44 am przez migurushii, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Sawaranu kami-ni tatari nashi.
Tobi, Zetsu, Franka, Fruzia i Parnik pozdrawiają ^^
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

" Stanowcze NIE szczurom z forum! "

Post autor: Ewqa »

PaulinaK, a może powiedz że birzesz szczurka od znajomej. W końcu wszystkich na forum możesz zaliczyc do znajomych i nie mijasz sie z prawdą. To dokładnie to samo tylko powiedziane w sposób dyplomatyczny.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Mohanah
Posty: 11
Rejestracja: wt gru 26, 2006 1:56 pm
Kontakt:

" Stanowcze NIE szczurom z forum! "

Post autor: Mohanah »

Piszecie, żeby kupować czy brać szczurki od ludzi na forum. No właśnie od jakichś 2-3 tygodni mam taki zamiar. Pisałam do kilku hodowli, wysyłałam CV, ankiety i nic, tylko jedna hodowla mi odpowiedziała, że zmienia plany.
Coś tu nie tak, skoro hodowla sie reklamuje i prosi o rezerwowanie małych to powinna chyba odpisać czy ktoś kto się zgłasza jest brany pod uwagę, czy jest na liście czy nie.
Nawet jeżeli sie nie ma szans na szczurka z hodowli wypada go o tym poinformawać, by wiedział co dalej ma robić, czy szukać w innej hodowli czy iść do zoologika.
Prawde powiedziawszy trochę się zniechęciłam tym brakiem odzewu.
Pozdrawiam
Obrazek
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

" Stanowcze NIE szczurom z forum! "

Post autor: Natalia_1222 »

Ale tu nie chodzi o hodowle, tylko o przygarnianie szczurków od ludzi z forum! - niekiedy po przejściach. Nie tylko hodowle istnieją :P.
Ostatnio zmieniony sob gru 30, 2006 12:52 pm przez Natalia_1222, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Mohanah
Posty: 11
Rejestracja: wt gru 26, 2006 1:56 pm
Kontakt:

" Stanowcze NIE szczurom z forum! "

Post autor: Mohanah »

Wiem, ale musiałam się wygadać bo to mnie męczyło. Sorry za off.
Obrazek
Joga
Posty: 95
Rejestracja: wt gru 26, 2006 11:17 am

" Stanowcze NIE szczurom z forum! "

Post autor: Joga »

[quote="migurushii"]joga w sklepie są szczury nawet w wieku 3-4 miechów a nawet starsze ;) czasami dzieciakom się znudzi to oddają[/quote]

Hmm, ja we Wrocławiu zwiedziłam już z 5 sklepów zoologicznych i ani razu nie spotkałam tam choć jednego szczurka starszego niż pare tygodni(moją ocenę "na oko" potwierdzały sprzedawczynie, o ile mówiły prawdę).
Nie wiem jak jest w Tychach... :roll:
Ze mną:
Od 30.07.06 r. Ogonek i Wąsik
Od 19.01.07 r. Silver :)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

" Stanowcze NIE szczurom z forum! "

Post autor: Lulu »

Mohanah, takie rzeczy to juz lepiej na forum hodowcow umiescic : http://www.members.lycos.co.uk/shsr/index.html , bo my Ci na to nic nie poradzimy.
Tu skupiamy sie raczej na adopcjach szczurow nie rasowych, za to w bardzo ciezkiej sytuacji, zajrzyj do dzialu: >>klik<<, naprawde tam jest wiecej szczurow w potrzeie niz chetnych na nie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”