Jak przekonać, że trzeba większa klatkę?

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Dynialu
Posty: 23
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Kęty

Jak przekonać, że trzeba większa klatkę?

Post autor: Dynialu »

Otóż... Moje dwa szczurki posiadają klatkę "Teddy Lux II". Wg. szczurzego kalkulatora i według mnie jest ZA MAŁA. Mama jednak nie chce się zgodzić na większą "bo nie, ta jest dobra." Bardzo denerwuje mnie to, mógłby mi ktoś pomóc? Czekam na odpowiedź!!

P.S. Mam na oku takie cudo: http://www.allegro.pl/item466928797_sup ... kolor.html
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jak przekonać, że trzeba większa klatkę?

Post autor: Magamaga »

Najlepiej sama uskładaj sobie pieniądze i nie licz na mamę.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Dynialu
Posty: 23
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Kęty

Re: Jak przekonać, że trzeba większa klatkę?

Post autor: Dynialu »

Pieniądze mam, ale ona nie pozwala mi kupić!! :(
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Jak przekonać, że trzeba większa klatkę?

Post autor: S. »

Może coś z porównań. Zapytaj mamę czy fajnie by się jej mieszkało w łazience. Dlaczego źle? przecież się z niej mieści i położyć się może - w wannie.
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przekonać, że trzeba większa klatkę?

Post autor: Ania26 »

S. pisze:Może coś z porównań. Zapytaj mamę czy fajnie by się jej mieszkało w łazience. Dlaczego źle? przecież się z niej mieści i położyć się może - w wannie.
Padłam... ;D
A jakie argumenty PRZECIW podaje Twoja mama?
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Jak przekonać, że trzeba większa klatkę?

Post autor: yss »

to masz pienądze czy ich nie masz?? albo masz, i możesz je wydać, albo nie masz, czyli nie możesz ich wydać. nie rozumiem opcji "mam, ale nie mogę wydać". tzn nie ty mnie szokujesz, tylko szanowna rodzicielka.

zapytaj, czy wolałaby, żebyś kupowała dragi od dilów stojących pod szkołą, albo np fajki, albo robiła z kumplami zrzuty na winko, albo kupowała ciągle nowy gry komputerowe i siedziała non stop przy kompie i grała........... bo chyba pani matka nie do końca sobie zdaje sprawę z alternatyw :P i kiedyś pożałuje, ale nie rozwiązuje to obecnego problemu z klatką :/

ania: niektóre mamy mówią NIE bo akurat mają takie widzimisię. uważają, że nie muszą podawać argumentów, a jeśli dziecko podaje argumenty, dlaczego coś chce, uważają, że zachowuje się bezczelnie :]


edit: dynialu, taka klatka jest do sprzedania w szczecinie za 70 zł plus wysyłka :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przekonać, że trzeba większa klatkę?

Post autor: Ania26 »

Niestety yss masz rację. Moi rodzice byli tacy.. nie... bo nie.
Tez miałam swoje pieniądze (od 13 roku życia pracowałam...niekoniecznie legalnie) i nie mogłam ich wydawać na środki trwałe, bo zawsze było ale...
Pytam o argumenty, bo mam cień nadziei, że tu jakieś są... np. bardzo małe mieszkanie.... no nie wiem, cokolwiek z czym można dyskutować, poza stwierdzeniem "bo tak".
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Jak przekonać, że trzeba większa klatkę?

Post autor: zalbi »

Jeżeli masz pieniądze to znaczy, że możesz je wydać. Zrozumiałabym sprzeciw mamy, gdybyś chciała kupić coś nielegalnego itp. Ale nie rozumiem zaprzeczania w temacie klatki.

Zależy też, jaką klatkę chcesz kupić.
Mogłabyś np sprzedać aktualną klatkę - wtedy pokazałabyś mamie, że na nową nie wydasz za dużo, no i stara klatka nie stała by bezczynnie.

Ale jeżeli Twoje szczurki są jeszcze młode, nie musisz się spieszyć z kupnem nowej klatki, ponieważ ta nie jest aż taka mała. Chyba, że planujesz powiększenie stada (czego Ci życzę).


Tak, jak napisała S. zapytaj mamę jak by się czuła mieszkając w małym pokoiku. Zwierzaki też potrzebują (poza wybiegami w mieszkaniu) przestrzeni do życia w klatce.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Dynialu
Posty: 23
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Kęty

Re: Jak przekonać, że trzeba większa klatkę?

Post autor: Dynialu »

Ech.. Mama twierdzi, że: "gdzie ta klatka będzie stała?" mówię jej: "w moim pokoju (akurat w pokoju mam miejsce na klatkę takich rozmiarów)". Na to ona: "ale wiesz jak one sikają poza klatkę, weszłoby to pod panele i by zaraz śmierdziało i panele by się zepsuły" to samo o tapecie w pokoju: "zaraz będzie brudna (jaką to robi różnicę, skoro i tak jest już brudna po moim śp. króliku??). Mam jednak argumenty: pod klatkę mogę podłożyć kartkę A3 z bloku technicznego, zamienię ją co jakiś czas i będzie git. A poza tym, pyta mnie czasem co chcę na Mikołaja. To mówię jej : klatka albo pozwolenie na klatkę. Kiedy zaprotestuje następnym razem, powiem, że co niby miałaby mi zafundować? Książkę? Rzadko czytam! Ciuchy? Mam ich wystarczająco dużo, a w połowie i tak nie chodzę. Pieniądze? Po co mi, skoro nie mogę wydawać ich na to co chcę?
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jak przekonać, że trzeba większa klatkę?

Post autor: Magamaga »

Pod klatkę lepiej podłożyć np. ceratę - poza tym moje ściury owszem śmiecą dookoła klatki, ale siusiają poza nią niewiele.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Jak przekonać, że trzeba większa klatkę?

Post autor: zalbi »

kartka A3? kuweta mniejsza od rozmiaru kartki A3? taką małą klatkę chcesz?? to prawie jak ta Twoja, teraz. po co Ci taka malutka klateczka? :o


a jak już masz cos podkładać, to może kup taką zwykła "ceratę" na stół? to takie jakby "gumowe" obrusy są. na allegro są takie już od 1,40 pln.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
paulina now
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 11:42 am

Re: Jak przekonać, że trzeba większa klatkę?

Post autor: paulina now »

Ja sobie nie mogę wyobrazić,żeby Ci mama nie pozwalała kupić klatki.No gdyby odbywało się żebranie o pieniądze na klatkę ,to jeszcze.Ale ty masz na klatkę pieniądze...To jest dziwne.Po drugie CZY TWOJA MAMA NIE WIDZI ,ZE KLATKA JEST ZA MAłA ?
Człowiek, zawsze staje się odpowiedzialny za to,co oswoił
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Jak przekonać rodziców do kupna większej klatki? ;(

Post autor: szczuruleczka »

Klatka jest malutka jak na 2 ciury... Na nową klatkę rodziców w życiu nie namówię, bo ostatnio dziady (szczurexy xD) zniszczyły hamak (ale dla ludzi, ukochany mojego taty, 350 zł O_o), kanapę i obrus koronkowy ręcznie robiony ;(((
Kasy teżnie dostaję, nawet jak zasuwam, zmywam gary i tak rodzice nie dają mi pieniędzy. Nie wiem co mam zrobić ;[
Czuję się bezsilna... Rodzice znienawidzili ciury... Nie chcą na nie patrzeć, mama powiedziała, że jak te kipną nie kupi mi nigdy więcej szczura i koniec zwierząt ;(((((((
Jestem załamana... Co robić?!
PS. Urodziny mam 29 marca, imieniny olewają, więc kasy z nikąd ;[
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
kruk11
Posty: 24
Rejestracja: śr mar 10, 2010 5:38 pm
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Jak przekanać rodziców? ;(

Post autor: kruk11 »

Masz dziadków lub cocie jeśli tak to ich namów żeby dali ci kase ja tak zrobiłem
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jak przekanać rodziców? ;(

Post autor: Flaumel »

Zbieraj złotówkę do złotówki :) Klatka na dwa szczury często trafia się za mniej więcej 60-80 złotych. Więc po prostu cierpliwości. A żeby uniknąć zniszczeń - ogranicz wybiegi szczurków do jednego zabezpieczonego przeciw nim pokoju, gdzie niczego cennego nie będą w stanie zjeść :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”