Jak przekonać do szczura mając inne zwierzęta?

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
szczurek1042
Posty: 3
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 3:16 pm

Re: Jak przekonać do szczura mając inne zwierzęta?

Post autor: szczurek1042 »

ja mam psa i sczura ale wiesz to jest pies i on jest na dworze ja gdybym miała nawwet kota to bym njie kupowała sczura bo jua bym sie bala L:)
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak przekonać do szczura mając inne zwierzęta?

Post autor: tamiska »

Ja teraz bede miala kota byc moze przez jakis czas tylko a byc moze zostanie u nas na stale. Mam szczurka, ktory w grudniu skonczy 2.5 r i wiekszosc czasu w klatce po prostu spi. Zostal sam z rodu :( Kotek jest mlodziutki (ma moze ok. mies) jednak wychowywal sie ten czas na wsi i jest pol dziki (daje sie brac na rece, grzecznie siedzi, ale nie przychodzi na zawolanie i troche sie boi). Mama urodzila go gdzies na dworze i przyprowadzila dopiero jakis czas temu do wlascicielki.

Szczurek w wolierze na bank jest bezpieczny poniewaz nie ma szans aby kot ja otworzyl, bo ja mam z tym problemy. Mam kawalerke, dlatego nie bardzo da sie odizolowac te zwierzaczki.

Pomyslalam sobie, ze jesli kot bedzie wykazywal zbyt duze zainteresowanie szczurem (pchal sie do klatki, wlazil na woliere itd.) to wtedy bede go 'karala' spryskiwaczem. Myslicie, ze to pomoze?

Poza tym kotek bedzie w transporterze lub pod stala kontrola jesli szczurek bedzie biegal po domu.

Moze macie jakies pomysly jak szczura przyzwyczaic do zapachu i obecnosci kota?

Pamietam, ze kupilam raz hamak, ktory lezal na klatce z fretkami. Szczury przez ok. 5 dni siedzialy wylacznie na gornym pietrze, lub natarczywie podgryzaly hamak. Wlozone do niego zaraz uciekaly (walil fretka tak, ze nie moglam wytrzymac), ale po jakims tygodniu zaczely powoli schodzic, pozniej sie klasc do niego ostroznie i juz jest ok. Niestety teraz ten szczurek moze byc mniej odwazny bo jest sam :(

Myslalam, aby dac do legowiska kota szmatke, a pozniej szczurkowi wlozyc ja do klatki, aby oswajal sie z zapachem tyle ile jest to mu potrzebne. To dobry pomysl?

Nic nie bede przyspieszac. Jesli szczurek nie bedzie chcial wychodzic z domku no to nie bede go na sile wyciagac. On juz mial stycznosc z kotem, ale z doroslym lownym samcem i po tygodniu juz bylo w miare ok. Male kotki chyba inaczej pachna?
OwieczkaO_o
Posty: 1
Rejestracja: pt lut 26, 2010 3:46 pm

Re: Jak przekonać do szczura mając inne zwierzęta?

Post autor: OwieczkaO_o »

Hej! Mam problem. W moim domu zawsze był tylko jeden zwierzak najpierw świnka morska, potem chomik a teraz pies. Chciałabym to zmienić. Postanowiłam że drugim zwierzątkiem jakie chce mieć to będzie właśnie szczurek. Tylko nie wiem jak przekonać rodziców :-[ Pomóżcie :)
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak przekonać do szczura mając inne zwierzęta?

Post autor: Kameliowa »

Nie szczurek, tylko szczurki jeśli już, bo szczurki to zwierzątka stadne i potrzebują towarzystwa tej samej płci. Pytałaś się już rodziców? Jeśli tak, to czemu się nie zgadzają?
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”