Dziadkowie.. myślą stereotypami ?

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
CzarrnaWdowa
Posty: 277
Rejestracja: wt paź 27, 2009 5:57 pm
Lokalizacja: Tarnów

Dziadkowie.. myślą stereotypami ?

Post autor: CzarrnaWdowa »

Hej. u mnie z rodzicami wszystko już jest dogrance co do szczurków w domu.
Ale mieszkają ze mną jeszcze dziadkowie i oni nic o tym nie wiedzą.
Mama mi dziś powiedziała coś em.. dziwnego.
Moja rozmowa z nią:

- Ale dziadkowi się nie chwal, że masz szczury.
- Dlaczego?
- Wiesz jakie ludzie starsi mają wyobrażenie o szczurach.. niech myśli, ze to chomik czy coś innego, ale nie szczur.
- No dooobra.. xD


co sądzicie.. ? posłuchać mamy czy uszczurowić dziadków ?
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

— George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Dziadkowie.. myślą stereotypami ?

Post autor: Telimenka »

Eee nic nie mówić. Mój dziadek przy każdej okazji raczy mnie kawałkami odnośnie tego ze opary moczu szczurzego są śmiertelne. Ze zachoruje, jak tylko kaszlnę to mówi, ze to na pewno alergia na szczury. I mówi ze jestem już za stara na takie "badziewie". Jak jeżdżę do weterynarza to mówi, ze taniej kupić nowego. A babcia go popiera. Szkoda nerwów, jak się dowiedzą to się dowiedzą, a jak nie to i lepiej. Mniej wiesz lepiej spisz :P
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Eden
Posty: 47
Rejestracja: śr paź 21, 2009 5:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziadkowie.. myślą stereotypami ?

Post autor: Eden »

A mój Dziadek zawsze powtarzał, żebym brała takie zwierzątko, które ma najwięcej mięsa.. Zawsze przecież trzeba mieć zapas na czarną godzinę ;D ;D ;D
Za TM: Szura, Misha, César, Czort, Lukierek
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Dziadkowie.. myślą stereotypami ?

Post autor: UprzejmaCegła »

Dziadkowie to dziadkowie. Oni zawsze będą myśleć, że miejsce szczurków jest:
a) w ściekach
b) w kurnikach
c) na polach
Trudno znaleźć taką babcię co zaakceptuje wszystko i przyznam się, że ja właśnie taką mam :)

Na jednej ulicy są dwa oddzielne domy - mój i dziadków. Dziadek o szczurkach nie wie nic, bo nie zagląda do mojego pokoju (Strefa X), natomiast babcia...
Babcia na początku myślała, że mam chomiki, ale pewnego dnia przełamałam się i postanowiłam jej przedstawić moich panów (wtedy miałam tylko Hadesa i Apolla). Pierwsza reakcja brzmiała tak:
B. - Aaaale ogon - lekko pociągnęła Apolla u nasady ogonka z lekkim uśmiechem na twarzy
Ja - Babciu tak nie można.
B. - Ja mu krzywdy nie zrobię
Mama - To bardzo mądre zwierzaki, a jakie słodkie :)
B. - No rzeczywiście - uśmiech na twarzy od ucha do ucha ;D

No i tak babci spodobały się kluchy ;D
Pragnę jeszcze wspomnieć, że babcia ma 82 lata, a agentka jakich mało :P
Awatar użytkownika
dosiulka13
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 28, 2009 6:41 pm
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Dziadkowie.. myślą stereotypami ?

Post autor: dosiulka13 »

Ja chyba bym im nie powiedziala. Jak na razie nie mam szczurow ale mam myszoskoczki i jak moja babcie do mnie przyjechala na jakies kilka miesiecy caly czas na poczatku byly gadki:
- co to za szczury! One smierdza. Wyrzuc je. Sa ochydne. Jak ty tego nie zrobisz to ja zrobie. itd.
I tak bylo przez jakis miesiac, ale potem to sie zaczelo zmieniac teraz czasem dale im ziarenko z reki.
Wydaje mi sie ze to jest kwestia tego jacy twoji dziadkowie sa i jacy byli kiedys, czy mieli takie sliczne zwiezadko??
Ale z drugiej strony nie ukrywala bym tego tylko powiedziala i by sie przyzwyczajil w swojim czasie.
Obrazek
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dziadkowie.. myślą stereotypami ?

Post autor: xMsMartax »

Nie mam już dziadków. Żyje tylko jedna babcia, która jest totalnie na luzie, w dzieciństwie kupowała mi ukradkiem przed rodzicami myszki ;D
Gdy zobaczyła mojego szczura (wtedy jeszcze tylko jednego) stwierdziła , że jest prześliczny, ma piękną sierść itd. tylko ten ogon ją brzydzi :P Lecz nie wyobrażam sobie paniki mojej nieżyjącej już babci, która była na anty do wszystkich zwierzaków nie licząc psów i rybek ::)
Obrazek
Elajza
Posty: 22
Rejestracja: pn lis 09, 2009 8:45 am

Re: Dziadkowie.. myślą stereotypami ?

Post autor: Elajza »

U mnie jest tak, że babcia koha szczura bieże go na ręce bawi się z nim, dziadek tak samo, ale druga babcia za nic tego nie zrobi :D .
Myślę, że to zależy od przyzwyczajenia ludzi do zwierząt. Dziadkowie po pewnym czasie się przyzwyczją, na twoim miejscu bym ukrywała jeżeli dziadkowie nie lubią szczurów. Powodzenia!
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziadkowie.. myślą stereotypami ?

Post autor: tamiska »

Moja babcia uwielbia moje szczury i jeszcze sie pyta czemu z nimi nie przyjechalam ;P Twierdzi, ze maja takie slodkie pysie i potrafi godzine siedziec z transporterem na kolanach przed tv i glaskac :D A dziadek przynosi szczurom to jablko to costam i raz ze Starym bawil sie reklamowka i cieszyl sie jak male dziecko, bo Stary spal u nich na fotelu :P
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Dziadkowie.. myślą stereotypami ?

Post autor: Cyklotymia »

Moi dziadkowie, gdy dowiedzieli się że mam szczury, byli wręcz przerażeni - bo wyobrażali sobie "parszywe kanałowce", ale gdy zobaczyli słodkie mordki i nieagutkowe umaszczenie, to od razu im się spodobały. Dodać do tego ich inteligencję i wdzięk (pokaz Edziowej sztuczki ze stepowaniem) i problem nietolerancji szczurów się skończył.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziadkowie.. myślą stereotypami ?

Post autor: Paul_Julian »

a pewna znajoma mi babcia uwielbia szczurki , a nie lubi myszy :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
dosiulka13
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 28, 2009 6:41 pm
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Dziadkowie.. myślą stereotypami ?

Post autor: dosiulka13 »

Czarna moze jak twoji rodzice powiedzieli zebys nie mowila to na razie nie mow tylko w swojim czacie.
Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Dziadkowie.. myślą stereotypami ?

Post autor: yss »

teli, a nie wystarczy powiedzieć, że każde żywe stworzenie ma prawo do życia, a jeśli jest pod nasza opieką, to powinniśmy je karmić, leczyć itp?

bardzo mi się podoba takie wychowanie dzieci na egoistów. bo to śmieszna krótkowzroczność jest. można przecież dziecko przekonać: dziś szczur na śmietnik i kupienie nowego, ale jutro babcia zniedołężnieje i.... no sorry, do przytułku! :P
ten się nie myli, kto nic nie robi
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Dziadkowie.. myślą stereotypami ?

Post autor: sssouzie »

dokładnie. tyle, że dla takich osób, które się bez zwierząt wychowywały lub tylko z psem podwórkowym na łańcuchu to troszkę trudno dotrzeć...jak byłam na zastrzykach u mojego małomiasteczkowego weta(normalnie jeżdżę do Ogonka, ale teraz dr.Persona mi dała zastrzyki na wynos i miastowy wet je robił) on bez żadnych oporów mi za każdym razem opowiadał, jak nie znosi szczurów, a raz starsza pani mnie namawiała na wszystkie inne zwierzęta, bylebym się pozbyła szczura. jakież było jej zdziwienie, gdy po którymś z kolei wywodzie dałam jej wyraźnie do zrozumienia, że inne zwierzęta znam a szczur to mój świadomy wybór i obowiązek...

dziadków nie mam, jedna babcia toleruje i lubi moje szczury, ale mnie zawsze błaga, żebym nie dawała im od siebie np jabłka przygryzać czy pić. druga...no nie znosi ich, ale jak do niej przyjadę i mam szczury ze sobą to wie, że to nierozłączne i tak być musi ::) ;)
...czyż nie dobija się koni...?
Ath
Posty: 55
Rejestracja: sob lis 07, 2009 6:58 pm

Re: Dziadkowie.. myślą stereotypami ?

Post autor: Ath »

w moim przypadku babcia miała do czynienia ze szczurkami i nawet jest mi skłonna pomóc w znalezieniu szczurka i zakupieniu dla niego wszystkiego *-* a za to mama mówi, że taki szczur to dziki bydlak ze ścieków roznoszący sto różnych chorób. poszukaj zdjęć pięknych, małych kluseczek, miłych, puchatych ryjków, przytulonych do siebie szczurków i innych takich cudów i pokaż je dziadkom. moja mama uwielbia takie coś i od razu zaczęła widzieć szczury ciut inaczej - i tak właśnie można chociaż trochę uszczurowić rodzinkę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziadkowie.. myślą stereotypami ?

Post autor: Paul_Julian »

Polecam strone Dapper Rat :
http://www.dapper.com.au/yawns.htm Galeria ziewów , i mają też inne piękne fotki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”