[Pomoc]Materiały pomagające w uszczurawianiu

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: [Pomoc]Materiały pomagające w uszczurawianiu

Post autor: Mycha »

W artykule jest zaznaczone, że szczury powodują frustrację z powodu zniszczeń. Nie niszczą jednak tak jak fretki.
http://wortal.fretki.org.pl/index.php?m ... &pageid=29
Kilkanaście lat mam w domu szczury (praktycznie wolnożyjące) i nawet gdybym zebrała wszystkie doświadczenia razem to takiej masakry mi nigdy nie zrobiły ;)
I niestety mam wrażenie, że z tymi kwotami, które niektórzy wydają rzekomo na szczury to przegięcie. Nie ma zwierzęcia idealnego - każde wymaga pracy, każde potrafi nas zaskoczyć - nawet rybki. Wiadomo, że akwaria pękają, a wtedy koszt utrzymania i straty mogą być ogromne (przy odrobinie pecha stracimy ryby, akwarium i podłogę w pokoju), więc bez przesady. Szczur wymaga mniej nakładów finansowych niż pies, kot (trzymany w domu) czy fretka. Nie powoduje również aż takich strat co fretki. Ja wiem, że właściciele różnych zwierzątek lubią mitologizować ich wyjątkowość, ale bez przesady.
Jeśli chcemy być tacy w 100% obiektywni to mam tu wrzucić zdjęcia chorego szczurzego oka? Zdjęcia szczurów z nowotworami? Takie zwierzątka też potrzebują pomocy - oczko Vvyska musiało być przemywane i leczone 3 razy dziennie. Uwierzcie mi, że szczur nie wyglądał zachęcająco - jego właścicielka mi go oddała bo się brzydziła :(
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Pomoc]Materiały pomagające w uszczurawianiu

Post autor: alken »

wyżyny duchowe antymaterializmu :D coś w tym jest, ja na początku włosy sobie z głowy wyrywałam i wkurzałam się a teraz widząc na czymś slady zębów tylko się zastanawiam "jak ona to zrobiła, przecież wszystko dokładnie zabezpieczyłam" :p
a co do porównania fretek w gryzieniu to może zniszczenia są podobnego gatunku, ale u szczurów rozszarpanie kanapy to godziny albo i dni metodycznej pracy zespołowej a u fretki wystarczy godzina nieuwagi ;) (rozwaliło mnie zdjęcie kupy w kształcie serca :p)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [Pomoc]Materiały pomagające w uszczurawianiu

Post autor: yss »

Mycha pisze: Jeśli chcemy być tacy w 100% obiektywni
ej, nie chcemy :) ale pamiętaj, że to ma pomagać w uszczurawianiu, a wg artykułu posiadanie szczura to same zalety - jakiś rodzic się nabierze, choć nieufnie, jak mu dziecko pokaże i potem zażąda oddania szczura, bo szczur coś pogryzł, albo wymaga leczenia, a miał być tani w utrzymaniu i praktycznie nieszkodliwy. wiesz jak jest z takim marketingiem dzieci - rodzice :)

jak dla mnie to te kreatury mogą mi dom zjeść, nie ma sprawy ;) nie upieram się też, że żywienie szczurów to jakieś krocie [chociaż przy dużym stadzie owszem ;)] ale jednak COŚ to kosztuje. dobrze byłoby umieścić w takim artykule przykładowe sumy, np średni koszt utrzymania dwuosobowego stadka szczurzego, przy założeniu, że nie siedza po miesiąc na trocinach i nie jedzą odpadków, ale też nie jedzą najdroższej karmy i łososia przy wymianie bardzo drogiej ściółki co drugi dzień. :) jakiś przedział finansowy, taka powiedzmy norma, podana w konkretnych liczbach, wygląda bardziej przekonująco niż enigmatyczne "dość tani w utrzymaniu" :) bo co dla jednego tanio, dla drugiego drogo.....
ten się nie myli, kto nic nie robi
Wikensos
Posty: 50
Rejestracja: sob maja 01, 2010 3:12 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Pomoc]Materiały pomagające w uszczurawianiu

Post autor: Wikensos »

To może ja dodam zdjęcia mojego osobistego Zbigniewa robione przeze mnie;) podobno są świetne i wiele serc zmiękczyły(ten pysio milutki:) )
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Może zmiękczą jakiegoś rodzica;p;p
za TM: Zbigniew, Tifo.....:(:*

ze mną: Leszek:*
Awatar użytkownika
Hedonista
Posty: 31
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 11:15 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Pomoc]Materiały pomagające w uszczurawianiu

Post autor: Hedonista »

jeszcze ja chciałem dodać swoje ulubione zdjątka :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
z moimi myszoskoczkami ^^
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [Pomoc]Materiały pomagające w uszczurawianiu

Post autor: yss »

filmik znalazła Shilla i dodała w innym wątku, ale pomyślałam, że tu też może mieć zastosowanie:
http://www.youtube.com/watch?v=ZrwWyrp9 ... re=related
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Pomoc]Materiały pomagające w uszczurawianiu

Post autor: szczurzyca. »

powiedzcie, którego rodzica to nie zmiękczy? ;D
http://www.likecool.com/Cutest_Rats--Pic--Gear.html
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
PiM
Posty: 145
Rejestracja: śr sie 17, 2011 3:56 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: [Pomoc]Materiały pomagające w uszczurawianiu

Post autor: PiM »

szczurzyca. pisze:powiedzcie, którego rodzica to nie zmiękczy? ;D
http://www.likecool.com/Cutest_Rats--Pic--Gear.html
Haha, nie wierzyłam w to, a jednak moich rodziców, którzy kategorycznie byli na nie, to już przekonało ^^. Może nie do tego stopnia, żeby zaraz pozwolili mi je trzymać, ale zrozumieli, że to mądre i słodkie zwierzątka :). To na pewno pomogło w uszczurowieniu ich, wiec większe prawdopodobieństwo, że będę mogła mieć u siebie szczurki ;D. Dziękuję za ten link ^^.
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: [Pomoc]Materiały pomagające w uszczurawianiu

Post autor: aneczkaa »

szczurzyca. pisze:powiedzcie, którego rodzica to nie zmiękczy? ;D
http://www.likecool.com/Cutest_Rats--Pic--Gear.html
O matko, jakie cuda! :D
Awatar użytkownika
Cossette
Posty: 133
Rejestracja: wt sie 02, 2011 7:41 am
Lokalizacja: Jaworzno/Gliwice
Kontakt:

Post autor: Cossette »

http://i47.tinypic.com/2h7e7g6.jpg
http://i46.tinypic.com/2n71r8o.jpg
Jeden z najpiękniejszych szczurków jakie widziałam. Oo
Awatar użytkownika
PiM
Posty: 145
Rejestracja: śr sie 17, 2011 3:56 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Re:

Post autor: PiM »

Cossette pisze:Jeden z najpiękniejszych szczurków jakie widziałam. Oo
Cudny ^^. Zgadzam się z Tobą :D. To jego spojrzenie, cudne ;).
Awatar użytkownika
agatkaa
Posty: 20
Rejestracja: czw sty 27, 2011 7:06 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: [Pomoc]Materiały pomagające w uszczurawianiu

Post autor: agatkaa »

Znalazłam takie cudne zdjęcie ;)
Obrazek
Loca[*], Waka, Lola
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Pomoc]Materiały pomagające w uszczurawianiu

Post autor: szczurzyca. »

['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Pomoc]Materiały pomagające w uszczurawianiu

Post autor: szczurzyca. »

to jeszcze kilka z moich zbiorów, pościągałam z jakiejś strony nawet nie pamiętam jak dawno temu :)

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

oraz z serii "czego lepiej rodzicom nie pokazywac" :D
Obrazek moja Bianeczka
ObrazekObrazek brzydale z internetu :)
ale łyse jest mimo wszystko piękne ::)
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: [Pomoc]Materiały pomagające w uszczurawianiu

Post autor: iwciunia11 »

Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”