Ostatnia deska ratunku

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
squedi13
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 01, 2010 4:22 pm

Re: Ostatnia deska ratunku

Post autor: squedi13 »

A orientujecie się ile kosztuje taka sekcja zwłok bądź badanie nowotworowe?
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Ostatnia deska ratunku

Post autor: klimejszyn »

ja tam nie wiem, bo nigdy czegoś takiego nie przeprowadzałam. ale chciałam tylko powiedzieć, że szczury są dość chorowitymi szczurami i nieraz trzeba wydać na leczenie nawet kilkaset złotych.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Ostatnia deska ratunku

Post autor: Niamey »

Może zapytaj hodowcę, jakie są koszty? Albo idź do swojego weterynarz i zapytaj ile kosztuje sekcja? Bo przecież to zależy od lekarza. Akurat koszt sekcji nie jest aż tak wysoki - dużo więcej może kosztować np. operacja chorego szczurka, więc najlepiej zacznij zbierać, by mieć na wszelki wypadek ;)
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Ostatnia deska ratunku

Post autor: Niamey »

I jeszcze jedno - hodowle mają jakiś cel - wyhodowanie zdrowych zwierząt - a to jest możliwe tylko wtedy, gdy domy, do których trafiają szczury pomagają tzn. przeprowadzają sekcję itd. Więc to nie jest tak, że przecież przy ludziach można wybrać czy się chce sekcję czy nie - kupując hodowlanego bierzemy na siebie pewne zobowiązanie.
No i tak jak mówię, najlepiej poproś hodowcę o pomoc, może wytłumaczenie mamie, na czym to wszystko polega i ile może w przybliżeniu kosztować.
Awatar użytkownika
con3x
Posty: 210
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 11:48 pm

Re: Ostatnia deska ratunku

Post autor: con3x »

"hodowle mają jakiś cel" - ale skoro biorą więcej pieniędzy za szczura to analogicznie - jeśli mają jakiś cel - pokrywają koszty np. takiej sekcji. Generalnie ta rozmowa kieruje się w martwy punkt, jednak warto spojrzeć na drugą stronę medalu.
bless ya.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Ostatnia deska ratunku

Post autor: Nakasha »

Protokół sekcji zwłok wypełni KAŻDY lekarz weterynarii. ;) Skąd wzięliście pomysł o inspektoracie? Ja np. za sekcję nic nie płacę, ale bywa, że niektórzy chcą 50 - 100 zł.

Poza tym sekcję zwłok szczurka przeprowadza się tylko, jeśli przyczyna śmierci była nieznana - tzn. szczurek był zdrowy, nic się nie działo i nagle zmarł.

Jeśli za to u szczurka pojawiły się guzy, to co do kosztów histopatologii i ew. biopsji można się dogadać z każdym hodowcą. Ja np. nie widzę żadnych przeciwwskazań, aby np. pokryć połowę takich kosztów. ;) Bo to mi na tym zależy, nie opiekunowi.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: Ostatnia deska ratunku

Post autor: Mycha »

U mnie sekcja kosztuje symbolicznie 20 zł.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”