Szczury ponownie=strach

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
moniulek
Posty: 13
Rejestracja: czw paź 21, 2010 9:08 pm

Szczury ponownie=strach

Post autor: moniulek »

Jestem tu nowa i myślę, że tutaj powinnam napisać swój post ;) jeśli nie to z góry przepraszam!
2 lata temu pożegnałam swojego ostatniego szczura, niestety nie wiem czy miałam jakiegoś pecha (ja i moje ogoniaste).
Wszystko zaczęło się od samiczki o imieniu Koka, cudowna dziewczyna! Jeszcze teraz jak sobie o niej przypomnę to łezka się zakręci :( W wieku 1,4 miała problemy z oddychaniem. Pojechałam z nią do weta i okazało się, że miała jakąś wrodzoną chorobę serca. Mimo leczenia zmarła po niecałych 2 tygodniach. Natomiast druga samica(albinoska) też nie dożyła 2 lat bo miała raka i przeżuty. To samo miałam z kolejnymi dwoma samicami. Dosłownie żegnałam ogony jeden za drugim :(
Od dłuższego czasu myślę ponownie o szczurach, ale boję się kolejnych, szybkich odejść :-\
Nie wiem czy to był tylko taki zbieg okoliczności? Czy nieszczęsny pech..
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczury ponownie=strach

Post autor: noovaa »

Zwierzaki z zoologów / pseudochodowli są z reguły bardziej chorowite. Możesz kupić rodowodowego szczurka (teraz np. Nakasha zbiera zapisy na przyszłe mioty. W Warszawie i Krakowie są też chłopaki z zalanego laboratorium. Wszystkie ponoć zdrowe, nie testowano na nich niebezpiecznych leków ....
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
moniulek
Posty: 13
Rejestracja: czw paź 21, 2010 9:08 pm

Re: Szczury ponownie=strach

Post autor: moniulek »

To się zgadza, wszystkie moje cztery dziewczyny były kupowane w sklepach zoologicznych
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Szczury ponownie=strach

Post autor: merch »

Niestety jak podaje ratsguide sredni czas zycia szczura to 24-40 mcy, nic na to nie poradzisz. Radze zajrzec na dzial odeszly na stronach hodowli ktore taki dzialy maja.

ogloszenia o szczurkach znajdziesz w dziale zwierzaki, na forum jestesmy przeciwni kupowaniu zwierzat w sklepach.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczury ponownie=strach

Post autor: noovaa »

Jest wiele szczurków szukających domu... Większość z nich ma kontakt z człowiekiem i są oswojone... Nie zrób więcej tego błędu i zaadoptuj szczurka za darmo, albo kup "rasowego" ;)
Polecam lekturę : dlaczego nie powinno się kupować szczurów w sklepie.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczury ponownie=strach

Post autor: Paul_Julian »

Moniulko, mieszkasz w W-wie , tam są rewelacyjni weci :) To juz jest duzo :) To prawda, ze szczurki żyją krótko, a albinki mają rózne choróbska. Najwazniejsze to zapobiegac . Macać szczurka w poszukiwaniu guzów, obserwować , chodzić do weta np. co 1-2 miesiące , reagować od razu.
Niestety , smierć i choroba zawsze przyjdzie , nie mozna tego traktowac jak pecha. Trzeba cieszyć sie kazdym dniem :)
jesli kusi Cię ponowne posiadanie szczurków , to jest ich duzo :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Szczury ponownie=strach

Post autor: Nietoperrr... »

Gdybyśmy my wszyscy,tu na forum,bali się kolejnych ewentualnych chorób naszych szczurków i z samego tego strachu,że ZNOWU się to przytrafi,nigdy więcej nie adoptowali czy nie kupili rasiaka,to nie byłoby tu nikogo...
Szczury chorują.Bardziej,niż inne zwierzaki domowe.I albo się z tym pogodzisz,albo hodujesz ślimaki w akwarium...
Kazde odejście boli.Ale właśnie dlatego,że szczurasy żyją tak krótko,staramy sie kochać je z całej siły,bardziej,niż inne zwierzaki.Dlatego pewnie są takie wyjątkowe...
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczury ponownie=strach

Post autor: alken »

raczej nie ma się co nastawiać że szczury z hodowli będą na 100% zdrowsze od tych z zoologa bo można się srogo rozczarować, nie ma na to reguły. oczywiście ryzyko jest mniejsze, ale tak naprawdę na starość wszystkie szczury się sypią.

i tak to już jest ze szczurami że cięzko chorują na paskudne choróbska i nieraz przedwcześnie umierają. więc czy ma się rasowe, czy kundelki, to trzeba się psychicznie przygotować, i być silnym. a jak się nie ma tej siły to lepiej przygarnąć jakieś dłużej zyjące zwierzątko, nie z taką pokręconą genetyką.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
moniulek
Posty: 13
Rejestracja: czw paź 21, 2010 9:08 pm

Re: Szczury ponownie=strach

Post autor: moniulek »

Po tak długim czasie, postanowiłam powrót do ogonków :D
Planuje przygarnięcie dwóch szczurków, pod koniec roku/na początku przyszłego
Na razie chce wszystko przygotować na ich powitanie. Klatkę mam nie za wielką wys: 58, szer 36, a dł 54. Myślę, że na dwa maluchy będzie ok?
Hamaki dwa już są, mam nadzieje że chętnie będą w nich spać :)
No i powoli zakup karmy itp.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”