Świerzb-Jak uspokoić tatę?

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
malwa115
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 11, 2010 12:51 pm
Numer GG: 11017572
Lokalizacja: Brzeg

Świerzb-Jak uspokoić tatę?

Post autor: malwa115 »

Od jakiegoś czasu widziałam,że Tytus i Edi mają krostki na uszach,Tytus w dodatku miał jeszcze strupki na łopatkach.Pojechaliśmy z ogonami do weterynarza.Stwierdził,że to świerzb.Wet zdrapał kawałeczek strupka i zrobił z niego preparat mikroskopijny.Okazało się,że to odmiana świerzba,którą można się zarazić,zwierzęta jak i ludzie.Myślałam,że w samochodzie ogłuchnę.Darł się jak nigdy "Po h*j ci te szczury były?" "Je*ane szkodniki" "Jak można takie gó*no hodować?!" "Brakuje jeszcze,żeby ktoś z domu się zaraził" . I dzisiaj wycieczka do weterynarza z resztą zwierzyńca.Za 10 dni z powrotem na
zastrzyki.
Jest mi poniekąd głupio,bo tato ostrzegał,że będzie ze szczurami mnóstwo problemów i trzeba będzie jeździć po weterynarzach.Nie godził się na trzymanie "szkodników" w domu.

Co mam zrobić,żeby się tak nie denerwował? Proszę was o pomoc.Wczoraj chciał szczurki wystawić !DO GARAŻU!.....Ale ja się nie poddam.Przecież wyzdrowieją ::)
Obrazek
Awatar użytkownika
mmarcioszka
Posty: 263
Rejestracja: pn paź 11, 2010 5:28 pm
Lokalizacja: Nieporęt/Warszawa

Re: Świerzb-Jak uspokoić tatę?

Post autor: mmarcioszka »

Przepraszam, że pytam, ale ile masz lat?

Jeśli jesteś już prawie dorosła(nie chodzi mi o 15 lat!, tylko 17 i więcej), to możesz z tatą dyskutować na temat szczurów.
Jeśli jesteś młodsza po prostu z nim porozmawiaj, poproś, żeby nie wystawiał szczurów do garażu, bo jest tam zimno etc.(przede wszystkim podawaj rozsądne argumenty). Nie kłóć się z tatą, tylko spokojnie rozmawiaj. Zapewnij, że wszystkim się zajmiesz i pokryjesz(przynajmniej częściowo) koszty leków i wizyt u weterynarza. Upewnij go też, że nikt w domu się nie zarazi, bo będziesz wyjątkowo dbała o higienę.

Pamiętaj: rozmawiaj rozsądnie i spokojnie ;) Powodzenia.
Awatar użytkownika
malwa115
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 11, 2010 12:51 pm
Numer GG: 11017572
Lokalizacja: Brzeg

Re: Świerzb-Jak uspokoić tatę?

Post autor: malwa115 »

Mam 13 lat i jestem córeczką tatusia,co w tym przypadku specjalnie nie pomaga.Co najlepsze(!) o wystawienie do garażu szczurów pytał WETERYNARZA :o Myślałam,że umrę ze wstydu,że mam takiego,a nie innego ojca.Wet już też próbował uspokoić tatę,że niema co panikować,że zagrożenie jest bardzo małe przy ostrożnym obchodzeniu się z chorymi zwierzętami.Teraz chociaż się już do mnie odzywa i pomógł mi wyparzać klatki.Pieniędzy za weterynarza nie chciał,mimo,że mu proponowałam.Odpowiedział mi coś w stylu "pieniędzy nie chcę,bo zdrowia sobie za nie,nie kupię". Ale widzę,że powoli zaczyna mu przechodzić.Jestem dobrej myśli,że to było tylko dla niego zaskoczenie i szok. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Świerzb-Jak uspokoić tatę?

Post autor: Paul_Julian »

Tutaj jest temat, który może Ci pomóc. Pisze o tym czy można sie zarazić od szczura świerzbem http://szczury.org/viewtopic.php?f=172&t=25084
Może przeczytaj sama topik, a potem pokaż tacie ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
malwa115
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 11, 2010 12:51 pm
Numer GG: 11017572
Lokalizacja: Brzeg

Re: Świerzb-Jak uspokoić tatę?

Post autor: malwa115 »

@Paul_Julian- Dziękuję za link :) Już jestem spokojna co do zdrowia ludzi (nie chciałam pisać "rodziny",bo zwierzęta to też w końcu rodzinka) ;D pozdrawiam ^-^
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”