Jak przekonać księdza profesora o.O

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
poziomkowybaton
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 07, 2011 6:40 pm

Jak przekonać księdza profesora o.O

Post autor: poziomkowybaton »

Mam taki mały problem... Od wielu lat marzyłam o posiadaniu szczurka, lecz powstrzymywałam się, aby osiągnąć wiek, w którym będę mogła o niego dobrze zadbać. Ostatnio stwierdziłam, że jestem gotowa, rodzice się zgodzili więc wszystko pięknie, aż do czasu... za 5 miesięcy wyprowadzam się do Lublina, do szkoły. Pytanie jest takie jak mogę przekonać księdza profesora, aby wyraził zgodę na to, żeby szczurek zamieszkał ze mną. Dodam, że profesor jest przyjacielem rodziców. Mimo to dalej bardzo się boję, że mi odmówi... Jak go przekonać?! szczurek to moje wieloletnie marzenia, prawie od 5 letniego szkraba... A teraz mam lat 16... Pomóżcie!!
Awatar użytkownika
poziomkowybaton
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 07, 2011 6:40 pm

Re: Jak przekonać księdza profesora o.O

Post autor: poziomkowybaton »

zapomniałam dodać, że będę mieszkać u niego na stancji...
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak przekonać księdza profesora o.O

Post autor: szczurzyca. »

szczurki muszą być co najmniej 2 tej samej płci. :) a jakie argumenty podaje ksiądz? dlaczego nie chce?
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jak przekonać księdza profesora o.O

Post autor: Paul_Julian »

No i co na ten pomysł ze szczurkami mówią rodzice ? Bo jak oni będą "na nie" to będzie trudniej. Szczurki musza być 2, bo to zwierzęta stadne, muszą miec wybiegi w pokoju, pokój musi być zabezpieczony, a i tak nie uniknie sie zniszczeń. Jesli nie będziesz mieszkać u siebie musisz wziąć pod uwagę to wszystko.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
poziomkowybaton
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 07, 2011 6:40 pm

Re: Jak przekonać księdza profesora o.O

Post autor: poziomkowybaton »

Szczurki będą dwa. Klatka jest dobrze zabezpieczona, ponieważ jest robiona na zamówienie u zaufanego pana. Rodzice powiedzieli "tak" i nie było żadnego problemu. Z księdzem pierwszy raz będę rozmawiać pod koniec tygodnia, ale chciałabym podać hmmm "sprawne" (brakowało mi słowa) argumenty. Rodziców przekonałam tym, że wyjmę na stałe kolczyk z wargi, a na księdza raczej to nie podziała... Po prostu chcę się dobrze przygotować do tej rozmowy, a niestety brakuje mi argumentów...
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak przekonać księdza profesora o.O

Post autor: szczurzyca. »

chodzi o zabezpieczenie pokoju. szczurki potrzebują wybiegów, a nawet świetnie zabezpieczony pokój jest narażony na ich zęby. ja straciłam już 4 pary słuchawek i 3 ładowarki, które były W SZUFLADZIE. nie mam teraz tapet, ale jak miałam, to zdarły mi spory kawał ze ściany. ;) to małe maszynki do niszczenia :D
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Astharte
Posty: 326
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 3:47 pm

Re: Jak przekonać księdza profesora o.O

Post autor: Astharte »

Chłopak ma farbę na ścianie i ją też potrafią zdezintegrować ;D
Myślę, że ksiądz powinien się zgodzić. Miłość do zwierząt, nasi bracia mniejsi itd ;)
Awatar użytkownika
poziomkowybaton
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 07, 2011 6:40 pm

Re: Jak przekonać księdza profesora o.O

Post autor: poziomkowybaton »

Hmm postaram się o jak najlepsze zabezpieczenia pokoju, no i do tego będę miała czas na ich jako takie wychowanie, ale raczej o możliwych zniszczeniach księdzu nie wspomnę, a jeśli już do takich dojdzie pokryję koszty. Mam na myśli jakie najlepsze argumenty mu przedstawić, aby się zgodził. Niestety wiele osób inaczej wyobraża sobie szczurki...

Haahaha ohh dobry pomysł! powiem mu, że każde stworzenie boskie powinno się miłować itp.! thx :*
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jak przekonać księdza profesora o.O

Post autor: Paul_Julian »

Szczurki szybko oswajają sie z człowiekiem i są bardzo mądre. najlepiej by było delikatnie poprowadzić rozmowe na temat gryzoni ogólnie. Ze np. widziałaś taki fiulm o mądrych gryzoniach , poobserwować reakcję. Jak pozytywana, to zawęzyć temat do szczurków. Jest mnóstwo materiałów, filmików, fotek, gdzie nie widac tego "łysego" ogona ( który łysy nie jest :) ) .
Mozesz pokazac takie foteczki i dalej próbować. Duzo zalezy od argumentów "przeciw" jakie powstaną, a to czasem trudno przewidzieć.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
poziomkowybaton
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 07, 2011 6:40 pm

Re: Jak przekonać księdza profesora o.O

Post autor: poziomkowybaton »

Ok dzięki za radę... jejku tak się strasznie boję przed tą rozmową... generalnie mam zaplanowane pokazać dużo "super słodkich" filmików i mówić jak bardzo mi na tym zależy, że szczurki to nie są takie złe zwierzęta itp. trzymajcie kciuki, aby się zgodził!!!
Awatar użytkownika
Yaoja
Posty: 74
Rejestracja: sob sty 22, 2011 5:48 am

Re: Jak przekonać księdza profesora o.O

Post autor: Yaoja »

poziomkowybaton pisze:ale raczej o możliwych zniszczeniach księdzu nie wspomnę, a jeśli już do takich dojdzie pokryję koszty.
Ja bym radziła zrobić na odwrót jeżeli chodzi o pierwszą część zdania - powiedzieć mu, że zawsze istnieje szansa, że szczurki mogą coś zniszczyć, pogryźć, a ewentualne szkody, jeśli się da, to sama naprawisz, lub pokryjesz koszty naprawy/kupisz nowe. Pokażesz mu, że jesteś tego w pełni świadoma i weźmiesz odpowiedzialność za swoje maleństwa, na pewno zrobisz na nim lepsze wrażenie, niż gdybyś przyszła do niego pewnego dnia i powiedziała, że szczurek np. zerwał przy podłodze pól metra tapety, ale nie ma problemu, Ty to wytapetujesz na nowo. Niefajne by to było (;
Awatar użytkownika
poziomkowybaton
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 07, 2011 6:40 pm

Re: Jak przekonać księdza profesora o.O

Post autor: poziomkowybaton »

W sumie masz rację... chyba sobie spiszę wszystko na kartce, żeby jakoś to brzmiało i miało sens... Profesor przyjeżdża w czwartek... miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie po mojej myśli... trzymajcie kciuki :)
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Jak przekonać księdza profesora o.O

Post autor: macik001 »

Tak, lepiej będzie jak od razu zapewnisz, że wszelkie zniszczenia ewentualne naprawisz/odkupisz :)

Trzymam kciuki :)
Awatar użytkownika
poziomkowybaton
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 07, 2011 6:40 pm

Re: Jak przekonać księdza profesora o.O

Post autor: poziomkowybaton »

Zapomniałam wszystkich poinformować! Zgodził się! A co najśmieszniejsze zdecydowałam, że idę do liceum plastycznego, które jest w innym mieście, więc to wszystko było na nic... ahhh ^.^
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Jak przekonać księdza profesora o.O

Post autor: macik001 »

Aha, nie spojrzałam na datę posta..

Jakby ci się plany zmieniły, to już wiesz, że on nie ma nic przeciwko :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”