Hej mam problem z mama ; ((

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
karimtimtala
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 16, 2011 6:05 pm

Hej mam problem z mama ; ((

Post autor: karimtimtala »

Marze o szczurku.. wlasciwie dwoch szczorzycach...
akurat swietnie sie sklada bo mam chomika dzungarskiego ktory ma juz 2 lata i czuje ze juz dlugo nie pozyje..po jego smierci planuje zakup szczorkow.
tata sie zgadza bez problemu , mowi ze szczury sa inteligentniejsze nawet od psow ; )
mowi ze sam mial szczura ktorego nigdy nie zapomni...
Ale problem z mama jest ; ((
mowi ze sie nie zgadza i ze jesli z tata kupimy szczury to bedziemy w garazu spac x D
mowi tez ze ja ogon brzydzi ; ((ale gdy pokazuje jej filmiki na youtube to jakos sie tego ogonu nie brzydzi i mowi ze sa slodkie szczegolnie jak sie myja ; ))z chomikiem bylo to samo najpierw zadnego chomika bo smierdzi a teraz sama go na rece bierze ... no ale nie moge ja postawic przed faktem dokonanym (tak jak bylo z chomisiem) wole miec od niej zgode tez... wiem ze jak kupie to po 2 dniach bedzie nim zachwycona i nie bedzie zwracac uwagi na ogon... ale teraz musze jeszcze ja jakos przekonac jakies pomysly??
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hej mam problem z mama ; ((

Post autor: Kluska123 »

Pokaz mamie forum, niech poczyta, pooglada zdjecia szczurkow, to ja powinno przekonac ;)
Musisz sobie zdac z tego sprawe, ze szczurki wymagaja opieki, musisz z nimi duzo czasu spedzac, cala swoja milosc na nie przelewac, wydatki takze sie z nimi wiaza. Na co dzien nie jest tak zle, karma i dodatki do niej plus sciolka to kwestia zakupow raz na miesiac, dwa, za to wizyty u weterynarza sa czesto dosc drogie. Pamietaj tez, ze ADOPTUJEMY, nie kupujemy ogonki :)
Forum jest idealna lektura dla poczatkujacych, wiec zapraszam Ciebie i Twoja mame do czytania :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
gacek
Posty: 89
Rejestracja: pn mar 28, 2011 11:44 pm

Re: Hej mam problem z mama ; ((

Post autor: gacek »

Oprócz tego spróbuj znaleźć w necie lub tu,na Forum różnego rodzaju ciekawostki o szczurach: o ich inteligencji,nawykach, umiejętnościach.Możesz je Mamie opowiadać, i przy okazji poproś Tatę o aktywne wsparcie w tej batalii.Sądzę że Mama ulegnie zmasowanym prośbom, a potem to już z górki:) Zdobyta w ten sposób wiedza przyda się na pewno w opiece nad zwierzakiem. Powodzenia.
Stadko za TM- Dżihad, Kaszmir,Floks, Timur,Opal,Daktyl,Bławatek - niezapomniani...
Stadka ze mną- Imbir,Cynamon,Szafir, Heńkomańki,czyli Maniuś i Heniuś,Taszka i Tosia
Awatar użytkownika
Cossette
Posty: 133
Rejestracja: wt sie 02, 2011 7:41 am
Lokalizacja: Jaworzno/Gliwice
Kontakt:

Post autor: Cossette »

Pokarz też filmiki na youtube, żeby pokazać jakie szczury robią szcztuczki i jakie są sprytne. ^^
Szurek15
Posty: 126
Rejestracja: śr sie 24, 2011 9:14 am

Re: Hej mam problem z mama ; ((

Post autor: Szurek15 »

Ja zastosowałęm strajk przez 2 dni niejadłem:P
Awatar użytkownika
albireo
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 10:11 am

Re: Hej mam problem z mama ; ((

Post autor: albireo »

Poproś ojca o pomoc w negocjacjach.
Pamiętaj, że zwierzę w domu to zobowiazanie także ze strony rodziców - np. związane z finansowaniem potencjalnego leczenia zwierząt. Musisz mieć pewność, że w takiej sytuacji chociaż jedno z rodziców (a najlepiej oboje) wesprze Cię.

Zabierz mamę do kogoś, kto ma szczury, lub niech taka osoba przyjdzie ze szczurem do Ciebie.
Awatar użytkownika
fanta&pepsi
Posty: 193
Rejestracja: czw sty 20, 2011 8:39 am

Re: Hej mam problem z mama ; ((

Post autor: fanta&pepsi »

Wspomniałaś, że mamę brzydzi ogon, więc pokaż jej jaki on jest wspaniały. Jest to przedłużenie kręgosłupa szczura, utrzymuje jego,szczura, równowagę. Znajdziesz też wiele innych ciekawostek na temat ogonów. Dla mnie ogon to najciekawsza część ciała szczurka, jest niesamowita. No i tak jak już niekturzy mówili popokazuj mamie zdjęcia maluteńkich,kochanych szczurków które jezcze wyglądają jak myszeczki ;) Powodzenia, trzymam kciuki : )
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34115 zapraszam na temat o moich dziewczynkach ;)
Zawsze będę cię kochała Tosiu. :*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”