Alergia

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
yadire
Posty: 27
Rejestracja: sob cze 07, 2008 12:18 pm

Re: Alergia

Post autor: yadire »

Aaaa, TŻ - przez chwilę poczułam się, jakbym była na wizażu :) W każdym razie pomóc może też nie pozwalać szczurom biegać na łóżku i w pościeli, często sprzątać ich klatkę i wietrzyć pokój. Na krótszą metę mogą też pomóc tabletki typu alertec (one nie są na receptę), ale organizm szybko się na nie uodparnia i nie wiem, czy one pomogą na kaszel. Zresztą kaszel może być spowodowany czymś innym niż alergia, chociaż u mnie od tego się zaczęło.
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Alergia

Post autor: Entreen »

Moja współlokatorka jest uczulona i dostaje okropnego kaszlu, jak jest zbyt duszno (śpimy przy otwartym oknie i daje radę) i dostaje wysypki przy kontakcie szczura ze skórą. Dbam, żeby nie biegały jej po poduszce (głównie: nie siuśkały ;) ), żeby nie były nachalne wobec niej na wybiegu (trudne, bo jeden mój chłopak ją wprost uwielbia i łazi za nią...) i jest OK. Sama jestem alergikiem, ale raczej skórno-kichającym i pomaga mi odrobina (pół dawki często) leku przeciwalergicznego, bym nie miała objawów ;).
Przy czym mam to szczęście, że naturalnie sama się odczulam. Alergia zmniejsza mi się niemal do zera tak długo, jak długo mam kontakt z alergenem (niestety kota nie miałam parę lat i skutki są odczuwalne - wróciła mi silna alergia, niemniej wiem, że jak sprawię sobie kota, dwa tygodnie na lekach, będzie jak kiedyś ;) )
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
ratManik
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 04, 2012 9:18 am

Re: Alergia

Post autor: ratManik »

Ja mam alergie na szczury i papugi. Niestety drugie mamy w biurze i chcąc nie chcąc mam z nimi stały kontakt. Obecne, od dwóch tygodni używam cetalergin apteka internetowa ma go znacznie taniej niż apteka, w której zawsze robiłam zakupy. Byłam ostatnio u alergologa i okazało się, że stały kontakt z alergenem może powodować astmę.
Hanibal934
Posty: 15
Rejestracja: wt cze 19, 2012 6:49 pm
Numer GG: 42500418

Re: Alergia

Post autor: Hanibal934 »

Kup sobie szczurka "Sfinksa" . Sfinksy nie posiadają futerka
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Alergia

Post autor: Malachit »

Hanibal, sfinksy mają straszne problemy zdrowotne i nie są w Polsce na szczęście zbyt często rozmnażane. Futerka nie mają też fuzzy, ale najważniejsze - z tego co wiem, nawet szczury bez futerka powodują uczulenie.
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: Alergia

Post autor: sasza&masza »

Bo to bardziej uczula chyba mocz, niż sierść. Przynajmniej ja mam nos cały zapchany.. :-X
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Alergia

Post autor: BlackRat »

Z tego co mnie wiadomo, to -jak pisze/ą sasza&masza , u szczurków uczula jedynie mocz, przenoszony przeważnie pod pazurkami i na ogonku, dlatego jest wrażenie, że to na sierść alergia.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Alergia

Post autor: katkanna »

Hej, temat jest mi bliski, jestem astmatykiem-alergikiem, w trakcie odczulania. Nie jest przesądzone, że szczur musi uczulać taką osobę - trzymam szczury od wczesnego nastolęctwa i nigdy nie miałam objawów alergicznych. W ogóle nie mam alergii na zwierzęta, wiele lat trzymaliśmy też psa, mam regularny kontakt z kotami u przyjaciół, świnkami morskimi itd. Natomiast wyjście na łąkę w okresie pylenia zamienia się dla mnie w czysty koszmar :-[
I chociaż moja lekarka strasznie się bulwersowała na jakąkolwiek wzmiankę o zwierzęciu, kazała wyprowadzić na nowe mieszkanie (bez zwierząt) i nigdy więcej ich nie mieć - ja nie umiem żyć bez zwierzątka domowego. Mój chłop jest zaś alergikiem skórnym, wszelki kontakt z alergenami kończy się u niego wysypką i łuszczeniem - ale też na zwierzęta reaguje dobrze. Jego ojciec dostaje uczulenia na skórze nawet od źle dobranego paska od zegarka, a jednak trzyma w domu kota, bawi się z nim całymi dniami i miewa znakomicie...

Nie chcę nikomu wmawiać, że szczur jest absolutnie bezpieczny dla alergika, ale nie ma reguły, że MUSI uczulić tylko dlatego, że ktoś ma alergię na co innego. Dlatego alergia (szczególnie pokarmowa lub na rośliny) nie jest absolutnym przeciwskazaniem do trzymania zwierzątka. Można źle reagować np. na ściółkę, ale tutaj opcji jest dużo, nie jesteśmy skazani na sianko lub trociny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”