Argumenty i warunki

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Chmura
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 14, 2012 8:29 pm

Argumenty i warunki

Post autor: Chmura »

Tak jak większość , marzę żeby mieć szczura . Moja mama mówi , że mi się znudzi po kilku dniach/tygodniach i że mamy kota (który nie wchodzi do mojego pokoju) i ja jestem bałaganiarą , ale pomimo wszystko sprzątam po kocie i moim psie. Moja mama się zgodzi na szczura , ale muszę jej udowodnić , że będę miała porządek w pokoju. Myślę też żeby zrobić "prezentacje" na temat ogonków i pokazać mamie , ale się boje ... :( Macie inne pomysły ? Czytałam w innych tematach , ale nic nie znalazłam. Jakie mam podać argumenty , warunki czy cokolwiek aby mama się zgodziła ? Myślałam o tym że przez 2 tyg. będzie u mnie porządek , ale już sama nie wiem :( I przepraszam jeśli takowy temat już tu był :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Argumenty i warunki

Post autor: noovaa »

że przez 2 tyg. będzie u mnie porządek
To już Ci podpowiem .. przy szczurACH porządek musi być zawsze ;). To zawodowi niszczyciele, zjadacze ubrań, książek, pościeli ..wszystkiego. Potrzebują wybiegu, a bezpieczny wybieg powinien być w zabezpieczonym i posprzątanym pokoju. O ile dla nich sam bałagan nie przeszkadza, o tyle dla Twojej mamy pogryzione ubrania i różne, czasem cenne rzeczy na 100% przeszkadzać będą.

Po za tym szczury powinny być minimum 2.

Zarówno warunki jakie im zapewniamy, jak i metody na rodziców są na forum opisane niejednokrotnie :)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Chmura
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 14, 2012 8:29 pm

Re: Argumenty i warunki

Post autor: Chmura »

Wiem , wiem mam jakąś wiedze na temat szczurów bo od miesiąca zaglądam na forum a wczoraj się zarejestrowałam :)
Awatar użytkownika
Lilien
Posty: 681
Rejestracja: pn mar 12, 2012 2:31 pm
Numer GG: 8356274
Lokalizacja: Lubartów/Lublin

Re: Argumenty i warunki

Post autor: Lilien »

Jak nie spróbujesz to się nie przekonasz, więc jeśli już ogarniesz odpowiednio pokój przed małymi niszczycielami śmiało porozmawiaj z mamą. Powiedz i pokaż, że wiesz z czym jest związane posiadanie szczurów. Jeśli przebujesz ją w argumentacji kolejnym krokiem jest zakup klatki i adopcja :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Argumenty i warunki

Post autor: Bandziornooo »

no chyba najlepiej trzymac pokój w porzadkowych ryzach przez cały czas, całkowicie zgadzam się z noovaaa, przy szczurach będziesz musiała więc jest to od razu argument za dla mamy :) W międzyczasie szukaj ogonków do adopcji...Potem fajna prezentacja i pokazanie 2 szczurków które już wybrałaś i powinno zadziałać o ile mama nie ma serca z kamienia ( a sądząc po tym że masz już i kota i psa powinno pójść gładko, trzeba tylko pokazać zaangażowanie):D
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Argumenty i warunki

Post autor: Kameliowa »

Ja bym się nie martwiła o mamę, bo rodziców można ugadac zawsze.

Bardziej martwią mnie pies i kot. Wiesz jak zwierzęta będą reagować na nowych współlokatorów? Musisz też dobrze zabezpieczyć pokój, żeby pod twoja nieuwagę pies/kot nie wszedł do szczurzego pokoju, nie przewrócił klatki. Tragedia gotowa, juz nie jedna taka historia była niestety...
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”