Mama porównuje szczurki do myszoskoczka .Jak przekonać ?

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
damian99
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 27, 2012 12:29 pm

Mama porównuje szczurki do myszoskoczka .Jak przekonać ?

Post autor: damian99 »

Wiem że było już wiele podobnych tematów, lecz ja wolałbym uzyskać odpowiedź tutaj .
Kiedyś gdy byłem mały, na wakacjach mama czytała mi książkę o zwierzętach i bardzo spodobał mi się myszoskoczek mongolski . Szczerze mówiąc nic kompletnie o nim nie wiedzieliśmy gdy mama pozwoliła mi go kupić po powrocie (z tatą nigdy nie było i nie ma problemu) . Kupiliśmy jednego - gryzł, drapał bo był sam i za bardzo sie nudził a ja nie poświęcałem dla niego wystarczająco czasu. teraz wiem że są to zwierzęta stadne podobnie jak szczurki :P bardzo chciałbym mieć dwa ogonki, dużo o nich czytam, lecz jak tylko zaczynam o nich mamie opowiadać lub pytać się czy mogę sobie kupić od razu słysze odpowiedź : „Miałeś już myszoskoczka i nie udało ci się go oswoić !! Dosyć już takich eksperymentów” . Mam zamiar odwiedzić z nią siostrę cioteczną która ma szczura i jej udowodnić że są super lecz jeśli to nie zadziała co mogę jeszcze zrobić ??? Od jakiś 2-3 miesiecy już ją męcze ale zawsze słysze : „nie ma mowy” . proszę o mądre odpowiedzi a nie żarty gdyż bardzo mi zależy na Szczuraskach . Miałem równierz chomiki ale z nimi nie było problemów ... wczoraj jak rozmawiałem z mamą jeszcze raz dodała argumentu : dosyć mam wrażeń ze szczurami z piwnicy ( jak była mała) ... Zrezygnować czy próbować dalej ?? a jak tak, to jak przekonać ????Dodam jeszcze że mieszkam również z babcią i dziadkiem, i babcia też mnie namawia żebym sb kupił bo ona je lubi ... co robić >???
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Mama porównuje szczurki do myszoskoczka .Jak przekonać ?

Post autor: emi2410 »

Poczytaj dział 'uszczurawianie', pokazuj mamie filmiki, zdjęcia o szczurach, w końcu na pewno się uda ją przekonać. I pamiętaj, szczurki adoptujemy (na przykład tu na forum), nie kupujemy.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
damian99
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 27, 2012 12:29 pm

Re: Mama porównuje szczurki do myszoskoczka .Jak przekonać ?

Post autor: damian99 »

wiem :) nie mam zamiaru kupować w sklepie, bo panujące tam warunki mnie przerażają ... Jak coś to tylko adoptować ^-^
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Mama porównuje szczurki do myszoskoczka .Jak przekonać ?

Post autor: Venice »

To wspaniale, że chcesz adoptować. Ja sama mam szczurki z zoologa, bo nie wiedziałam że na tym forum można adoptować. No cóż...człowiek się uczy całe życie, a ja dowiedziałam się po fakcje... Mnie też przerażają te okropne warunki w zoologach. Szczury bez picia, bez jedzenia, kilkanaście w jednym plastikowym pojemniku...strzelam, że o wymiarach 30x30. Na dodatek jak już zobaczyłam że sprzedawca od siedmiu boleści podnosi je za ogon to już całkiem zesłabłam... Och kurcze, szkoda szczura...
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Mama porównuje szczurki do myszoskoczka .Jak przekonać ?

Post autor: emi2410 »

Venice, patrz na daty, autora od 31 grudnia na forum nie było.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”