jak przekonać kolejny raz?

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
maga28
Posty: 35
Rejestracja: pn wrz 24, 2012 9:50 pm

jak przekonać kolejny raz?

Post autor: maga28 »

miałam już 1szczurka w zeszłym roku odszedł (w grudniu) i moja mam powiedziała mi wtedy "dostaniesz następnego szczurki to fajne zwierzątka :] " ale już po fakcie powiedziała że nigdy więcej "bo one krótko żyją, zdążysz się przywiązać i cała rodzina i umrze" (ogólnie wszyscy w rodzinie szczególnie tata kochali mojego Franka) mam w domu inne zwierzęta (psy i koty) ale to mądre i nie konfliktowe zwierzaki (koty Franka lubiły z psami nie miał kontaktu) tylko nie wiem jak przekonać znów rodziców na ogonka...
mam odpowiednie warunki, duży pokój klatki, wolny czas...kocham szczurki chciała bym mieć kolejnego lub kolejne (2)
pomożecie?
Franio [*]
myszka Stefcio [*]
i dawna sprawa Pana Bobka [*]
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: jak przekonać kolejny raz?

Post autor: Wilczek777 »

Jeśli już chcesz znowu zająć się tak wspaniałym zwierzęciem jak szczur musisz dokładnie poczytać forum i wbić sobie do głowy, że szczurki absolutnie nie mogą być same. To zwierzęta silnie stadne które do prawidłowego rozwoju i komfortowego życia potrzebują towarzysza tej samej płci. Aktualnie też mam taki problem jak Ty bo odeszły mi dwa szczurki w jednym dniu prawie i rozpacz po nich zniechęciła moich rodziców do posiadania kolejnych szczurków. Trzeba pamiętać, że każde zwierze - pies, kot czy rybki umrze i to w różnych momentach. Teoretycznie psy żyją długo ale wystarczy spotkanie z samochodem i nawet młodego psa może już nie być. Dlatego liczy się radość jaką dają nam ogonki bez względu na to czy cieszą nas trzy lata czy mniej.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: jak przekonać kolejny raz?

Post autor: lovekrove »

Ja miałam 6 szczurków. Z tamtego stadka został jeden. Rodzice dłuuugo powtarzali mi, że już więcej nie chcą słyszeć o szczurkach, bo koszty leczenia, bo nie warto, bo się człowiek przywiąże, a jak skubane odchodzą to zostawiają taką dziurę w sercu, że ja nie mogę. Ale zapisałam się na miot w SunRat's i gadałam, powtarzałam, pokazywałam zdjęcia. I powiedziałam, że szczurki, pomimo pozostawienia tej dziury, dały mi cholernie wiele. Przede wszystkim nauczyły mnie odpowiedzialności. Są moimi dziećmi, dbam o nie jak mogę ;D "Pocieszają" w trudnych chwilach i uspokajają jednocześnie. No i znalazłam dorywczą pracę, więc mam jak opłacić leczenie.

Ale skoro mówisz, że rodzice też kochali, to upoluj jakieś maluchy z adopcji i pokazuj :D Zdjęcia, opowiadaj o nich, wspomnij jak urządziłabyś ich klatkę... Pewno będą powtarzać, że nie ma mowy, ale z czasem dadzą się przekonać :) Powodzenia.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”