Nowy Hodowca

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Szocik
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 15, 2013 9:29 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Nowy Hodowca

Post autor: Szocik »

Około 2 tygodnie temu postanowiłem że będę hodować szczera lub szczurki, tu jeszcze się zastanawiam:)
Kupiłem dużą klatkę na minimum dwa szczurki. Powoli zacząłem ją wyposażać w mebelki:D wszystko robie sam:)
Zbudowałem mu domek który wygląda jak buda dla psa :D skręciłem drabinke do wspinania i zamontowałem dwie plastikowe półeczki, w planach mam jeszcze umieścić hamak i jakiś tunel i tutaj rodzi się moje pytanie co będzie lepsze czy rurka pcv czy tekturowa no i jaka powinna być średnica żeby mi się szczurek w niej nie zaklinował?
Wyczytałem że drzewa iglaste szkodzą szczurkom to też wszystko robie z drzew liściastych.
Następne pytanie czy kupić coś szczurkowi do gryzienia i co takiego czy po prostu poczekać aż zje domek i zrobić nowy?
Jest możliwość nauczenia szczurka załatwiania sie w jedno miejsce? Czy to już jego wolna wola, czytałem że żwirek dla kotów jest dobry do tego ale czy da się go nakłonić zeby kuwetke miał w jednym miejscu? I tak samo jak bym go juz puszczał do biegania po pokoju czy da sie go nauczyć załatwiania swoich potrzeb w oddzielnej kuwecie?
O jedzenie nie pytam, co może a czego nie powinien jeść bo to łatwo znaleźć w na forum:)
Staram się jak najlepiej przygotować na nowego zwierzaka w domu :) mam dwa koty ale maja zakaz wstępu do mojego pokoju :d z rodzicami nie ma problemu bo juz dużym chłopcem jestem i nie mogą mi zabronić niczego :P
Także proszę was o pomoc i jakie kolwiek rady dotyczące hodowania szczurków :)
Szczurka planuje kupić w przyszłym tygodniu, bo na weekend wyjeżdżam i nie chciał bym żeby przez 3 dni sam się męczył:) ale już mnie skręca jak patrzę na pustą klatkę:P
mam nadzieje że się polubimy i będzie mu u mnie dobrze :)
Pozdrawiam szczurzych forumowiczów!!!
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nowy Hodowca

Post autor: madziastan »

Po pierwsze - nie kupujemy, tylko adoptujemy. Tutaj możesz znaleźć duużo szczurów do adopcji - transport to nie problem, wiele osób jeździ po Polsce. Szczury są stadne - trzeba mieć minimum 2 szczury tej samej płci.
Odradzam drewna z drzew iglastych - ponoć to trujące.
Klatka powinna mieć wymiary 60x40x60 na 2 szczury albo większa.
Najlepsza jest rurka PCV. Średnica chyba 20cm. Szczury ścierają ząbki podczas jedzenia karmy dla szczurów, nie muszą ścierać ząbki ale mogą. Co do załatwienia, to wszystko zależy od Ciebie i od szczurów, jak nauczysz je kuwetkować, przekładając kupki do kuwety, to mogą ogarnąć, ale większość szczurów sika i kupka gdzie popadnie. Szczury na wybiegach mogą kupkać na dywan, podłogę albo gdzieś w kącie.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy Hodowca

Post autor: IHime »

Minimalna średnica rury to 10-11cm. W mniejszej dorosły szczur może utknąć, a szczury dorastają bardzo szybko. I tak jak Madziastan mówi, polecam adopcję, za darmo, oswojone, od kogoś, kto jest w stanie powiedzieć coś więcej o charakterze szczurów. Szczurów, bo są silnie stadne i trzymanie ich w pojedynkę jest okrutne, dlatego zawsze trzyma się minimum 2 tej samej płci.
Szocik
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 15, 2013 9:29 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Nowy Hodowca

Post autor: Szocik »

W którym dziale znajdę szczurki do adopcji?
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy Hodowca

Post autor: IHime »

Szocik
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 15, 2013 9:29 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowy Hodowca

Post autor: Szocik »

Dziękuję ślicznie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”