Kilka pytań.

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
deathwish
Posty: 1
Rejestracja: pt gru 13, 2013 8:58 pm

Kilka pytań.

Post autor: deathwish »

Cześć Wam! ;)
Od jakiegoś czasu rozmyślam nad kupnem szczurka, nawet nie rozmawiałem z innymi domownikami o tym ale osbie tak rozmyślam jak by to było.
Pytania:
1. Jaka przynajmniej wymiarowo klatka powinna być dla szczura?
2. Czy kot i pies będą przeszkadzały i straszyły szczurka?
3. Czy zapach kota tudzież psa na moich rękach będzie odstraszał szczurka a co gorsze będzie mnie przez to gryzł?
4. Czy to prawda że szczury lubią gryźć kable? np od komputera?
5. Czy muszę mieć dwa szczury? Patrząc z perspektywy tego że są to zwierzęta stadne.
6. Samiec czy samiczka? Który łatwiej się zaprzyjaźni?
7. Czy na wybiegu mocno oddają mocz i odchody i czy trudno to potem wyczyścić?
8. Jak przekonać innych domowników do szczurka.

Prosze odpowiedzcie ze swojej wiedzy, ponieważ chce znać wasze doświadczenia ze szczurkami i wasze porady :)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Kilka pytań.

Post autor: Morgana551 »

1. Ta klatka będzie odpowiednia dla 2 ogonków
http://allegro.pl/klatka-dla-szynszyla- ... 84513.html

2. To zależy od zwierzaków niektóre są strachliwe, a nie które bardzo lubią np. psy :)

3. Tak jak wyżej.

4. Tak, to gryzonie. Bardzo często zdarzają się inne szkody typu obgryziona kanapa, o hamakach i wyposażeniu klatki nie wspomnę.... Jednak to zależy od szczurka, nie które niszczą na potęgę niektóre nie :)

5. TAK MUSISZ MIEĆ 2 SZCZURY

6. Nie jest nic powiedziane. Tak jak w wielu punktach pisałam to zależy od charakterku danego osobnika. Ja osobiście wole samce z mojego doświadczenia wynika, że są bardziej miziaste i mniej niszczą. Za to o wiele bardziej śmierdzą :/

7. Na początku odchody i mocz. Z czasem kupki znikną, jednak bardzo dużo szczurków "posikuje" taka ich natura. Zazwyczaj łatwo wyczyścić. Zależy też gdzie nasz pupil się załatwi ;]

8. Pokaż im filmiki i udowodnij, że jesteś odpowiedzialną osobą i dużo wiesz na temat szczurków.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
karolzmc
Posty: 37
Rejestracja: wt gru 03, 2013 8:49 pm
Lokalizacja: Zamość/Warszawa

Re: Kilka pytań.

Post autor: karolzmc »

1. Jaka przynajmniej wymiarowo klatka powinna być dla szczura?

Na forum jest kalkulator który obliczą wielkość klatki na ilość szczurków http://szczury.org/viewtopic.php?f=165&t=5280

2. Czy kot i pies będą przeszkadzały i straszyły szczurka?

Zależy to od zwierzaka, jaki ma charakter itd... ja ma 2 szczurki i psa, pies tylko wącha klatkę i tyle, szczurzyce się go nie boją

3. Czy zapach kota tudzież psa na moich rękach będzie odstraszał szczurka a co gorsze będzie mnie przez to gryzł?

Zależy od szczurka

4. Czy to prawda że szczury lubią gryźć kable? np od komputera?

Zależy od szczurka, moje np: lubią gryźć klatkę, nigdy nie gryzły kabli itd...

5. Czy muszę mieć dwa szczury? Patrząc z perspektywy tego że są to zwierzęta stadne.

Bez gadania, szczurki to zwierzęta stadne i muszą mieć przynajmniej 1 kompana. Jeden szczurek będzie tylko spał, będzie smutny :D

6. Samiec czy samiczka? Który łatwiej się zaprzyjaźni?

Jedni mówią, że samiczki lepsze drudzy, że samce. Zdania są podzielone

Samiczki:
bardziej żywiołowe
niezależne
więcej niszczą
nie znaczą(zazwyczaj) tak mocno jak samce
mniejsze

Samce:
mniej ruchliwe
w pewnym wieku mają burzę hormonalną i są "dziwne"
po tej burzy najczęściej stają się naleśnikami na kolana do głaskania
znaczą
mocniej je czuć

7. Czy na wybiegu mocno oddają mocz i odchody i czy trudno to potem wyczyścić?

Na początku przydarzą Ci niespodzianki z str. szczurków ale to jak młody jest. Moja jedna szczurzyca to robiła kupkę i siku, ale to jak się bała. Z kolei druga szczurzyca ma to do siebie, że lubi zaznaczać teren i popuszcza kropelki raz na jakiś czas. Wszystko zależy od charakteru.

8. Jak przekonać innych domowników do szczurka.

U mnie każdy mówił jak chciałem kupić na co mi to itd... jednak kiedy kupiłem i przyniosłem do domu to każdy zaczął mówić jakie śliczne itd... sam tato się z nimi bawi :D
Awatar użytkownika
szczurowataaa
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 22, 2012 8:20 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Kilka pytań.

Post autor: szczurowataaa »

1. Jak już to dla szczurków (minimum dwóch), bo to gryzonie stadne i naprawdę w pojedynkę nie będą się czuć dobrze. Dla dwóch ogonów myślę że klatka powinna mieć przynajmniej 70x40 w podstawie i dosyć wysoka, ale im większa tym lepsza. :)
2. Zależy czy są namolne. ;) Mój pies totalnie olewa moje ogony, co najwyżej jak są na wybiegu to podejdzie, obwącha i odejdzie, z tym że on jest zupełnie nieszkodliwy. Kota nie mam, ale podejrzewam że mógłby polować na szczurki.
3. To raczej od szczurka zależy, ale po głaskaniu psa czy kota nie zaszkodzi umyć rąk.
4. Prawda, generalnie trzeba na wybiegu uważać i zabezpieczać kable (dla ich własnego bezpieczeństwa), jakieś zakamarki w domu, etc. Ja zawsze w takie miejsca upycham jakieś koce, szmatki etc, natomiast kabli żadnych nie mam na wierzchu, ale warto byłoby je np. podnieść.
5. Patrząc z perspektywy tego że są stadne - tak. Uwierz mi, Ty nie zastąpisz szczurowi drugiego szczura, a jak będą dwa to nigdy nie będą się nudzić. Jak jesteś w szkole/pracy to one się zajmą sobą, a jeden siedziałby w klatce przez kilka godzin i umierał z nudów. Nikt nie zabroni Ci przygarnąć jednego, ale dla ich dobra lepiej wziąć od razu dwa.
6. Płeć raczej nie ma znaczenia na tempo oswajania, to zależy od konkretnego ogona.
7. Podobno mocz samców mocniej pachnie i jest bardziej nieprzyjemny, ale samców nie miałam więc jeśli o to chodzi, to nie wiem. Natomiast na wybiegach zdarzy się że znajdziesz gdzieś bobki czy siuśki, ale papier w ruch i po problemie. :)
8. Sama znasz osoby z którymi mieszkasz, i sama powinnaś najlepiej wiedzieć co na nich działa. Jeśli się uczysz możesz poprawić oceny, bardziej się starać, a poza tym pokazywać im różne zdjęcia, mówić coś pochlebnego o szczurach etc, jednak nie ma sprawdzonego sposobu na przekonanie danego człowieka do szczura. :-\
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”