Jak przekonać (rodziców) :/

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Olusiaa22a
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 28, 2014 11:07 pm

Jak przekonać (rodziców) :/

Post autor: Olusiaa22a »

Od 1,5 roku planuje kupić szczury :/ Wiem już o nich wszystko co potrzebne by zaopiekować się takimi wspaniałymi zwierzątkami , lecz jest jeden stały problem... RODZICE :-\ Nie jestem nachalna i nie mówię che szczura ! Próbuje rozmawiać z nimi na spokojnie. Mówię im jakie to są wspaniałe zwierzęta , inteligentne i wgl . Pokazuje im filmiki z ich udziałem. Ale oni nie chcą mnie słuchać :'( Moja mama boi się szczurów :( a tata mówi że kolejny szkodnik. Ostatnio zaciągnęłam moją mamę na spacer z psem , miałam jeden cel ;D oczywiście szczurki , wiedziałam że jak zacznę o nich jej gadać na mieście to nie będzie na mnie krzyczeć że nie chce o nich słuchać więc mówiłam jej o mojej koleżanki szczurach że umieją sztuczki i że jej mama tak samo jak ona się ich brzydziła a teraz je pokochał i tak dalej.. spytałam się jej czy są jakieś szanse abym dostałą szczurki na urodziny a ona po jakiś 15 sekundach ciszy powiedziała że pomyśli ;D a jak mama się zgodzi to tata nie ma nic do gadania xd Co mam teraz zrobić aby mamę zachęcić do kupna szczurów ? nie chce na nią naciskać , myślałam nad jakąś prezentacją , wtedy by może widziała jak mi zależy na szczurach i jaką wiedzę na ich temat mam w głowie :p Co o tym myślicie ? :) Znacie może jakieś hodowle szczurów w poznaniu , kościanie lub w wolsztynie ? I mam jedno pytanko :) jak kupuje prawdopodobnie jeśli mama się zgodzi szczurki jesienią , co mam włożyć do transportera aby im nie było zimno podczas podróży do nowego domu ?
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Jak przekonać (rodziców) :/

Post autor: Morgana551 »

Po pierwsze nie kupuj tylko adoptuj. Jeśli zdecydujesz się na kupno to tylko i wyłącznie z hodowli rodowodowej zrzeszone w Stowarzyszeniu Hodowców Szczurów Rasowych w Polsce. Reszta to nie hodowle tylko pseudohodowle.
Takie hodowle wymagają: wypelnienia ankiety, podpisania umowy adopcyjnej przez osobę pełnoletnią. Czeka się ma maluszki nie raz kilka miesięcy.
Nic już wiecej zrobić nie możesz. Udowodnij rodzicom, że jesteś odpowiedzialna, na pewno chcesz ogonki i nie znudzisz się nimi po kilku tygodniach.
Sprawa, jedna z najważniejszych. Szczury wbrew pozorom to bardzo wrażliwe zwierzaki i chorowite. Musisz mieć pewność, że będziesz miała pieniądze na weta. Zaznaczam, że szczury to BARDZO kosztowne zwierzaki :)
Minimalne wymiary klatki dla 2 szczurów - 70x50x60
Dla 2 samiczek klatka może być ciut mniejsza.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
żywiołek
Posty: 15
Rejestracja: śr lip 30, 2014 5:19 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak przekonać (rodziców) :/

Post autor: żywiołek »

U mnie też się nie zgadzają więc udałam, że odpuściłam. Mam zamiar postawić przed faktem dokonanym :D
Z adopcją mam już wszystko załatwione (polecam fanpage na facebooku - Szczurze Adopcje oraz grupę szczury). Teraz jeszcze tylko czekać na kasę i lecę kupować wszystko co potrzebne, na początku sierpnia odbieram ogonki :)
Powodzenia!
Ze mną - Cookie i Luna <3
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Jak przekonać (rodziców) :/

Post autor: Morgana551 »

żywiołek, postawienie przed faktem dokonoanym nie jest dobre jeśli nie masz własnych funduszy... Szczurek zachoruje, Ty nie zarabiasz, a rodzice nie mają obowiązku dać Ci pieniędzy.
Ja również postawiłam swoją mame (mieszkam tylko z nią) przed faktem dokonanym. Jednak przed tym zapytałam ojca czy w razie czego nie pomoże mi finasowo. Zgodził się.
Teraz mam 5 ogonków (za 3 miechy będzie ich 7). Po raz piąty postawę mamusię przed faktem dokonanym tyle, że obecnie pracuję i jestem niezależna finasowo :)

Podsumowywując. Szczury chorują często, czasem niespodziewanie,a Wet nie jest tani. Przemyśl to sobie czy aby napewno jesteś w stanie np. zapłacić 500zł za leczenie jednego z ogonków. Proponuję zawsze gdzieś mieć odłożone ok. 300zł na nagłe wydatki.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
żywiołek
Posty: 15
Rejestracja: śr lip 30, 2014 5:19 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak przekonać (rodziców) :/

Post autor: żywiołek »

Jeśli nie masz własnych funduszy to nie, ale ja np. mam swoje oszczędności. W dodatku rodzice zawsze mi pomagają finansowo.
Ze mną - Cookie i Luna <3
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak przekonać (rodziców) :/

Post autor: Megi_82 »

Zależy, jakie są te "własne fundusze". Zdarzały się miesiące, kiedy u weta zostawiałam ładnych parę stówek... nie wspomnę, ile zostawiłam w ciągu tylko jednego roku.
Ogólnie to uważam, że postawienie rodziców przed faktem, to zaprzeczenie odpowiedzialnej postawy i dojrzałości.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”