Nie chcę więcej szczurów w domu !

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
szczaw2002
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 2:08 pm

Nie chcę więcej szczurów w domu !

Post autor: szczaw2002 »

Witam, jestem tu nowa więc jeśli był taki temat to przepraszam.Mam szczurkę w domu niestety jedną
bo mama nie chcę się zgodzić na towarzysza :'( Kiedy zaczynam prosić ją ona mówi że nie chce więcej
szczurów w domu i kiedy kupimy jej towarzysza ona po jakimś czasie zdechnie ( ma 1 rok i 4 miesiące)
i bedziemy temu drugiemu też musieli kupić kumpla .Jak jej wytłumaczyć że nie chcę
szczurki skazywać na samotność . Wszystko dla szczurki kupuje z swoich pieniedzy.Wiem że sądzicie że lepiej
byłoby oddać ją do kogoś kto ma stadko ale szczurka jest niesamowicie ze mną zżyta ja z nią zresztą też.
Kiedy pojechaliśmy z rodzicami na wakacje do szczurki przychodziła babcia przez 3 dni nie chciała nic jeść a miała tom samą karme co wcześniej zastanawiałam się o co chodzi w końcu powiedziałam babci żeby włożyła jej do klatki moją
wynoszoną bluzkę od razu się ożywiła na nastempny dzień kiedy babcia przyszła zeby ja wypuścić
w misce nie było prawie nic.Brak kumpla prubuje jej wynagrodzić 4 godzinymi wybiegami i dużą klatką.
Prubowałam niektórych pomysłow ale nic na mamę nie działa proszę o waszę propzycje i pomysły przyda się każda odpowiedz.
Z góry dziekuje
P.S przepraszam za błedy
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie chcę więcej szczurów w domu !

Post autor: olgapsiara »

1. Nie kupuj tylko adoptuj
2. Powiedz, mamie, że twój szczur, musi mieć kumpla, bo jest jej bardzo smutno. Że to tak jakby nagle na świecie została tylko twoja mama, która mieszkalaby sama w klatce i czasami wypuszczaly by ją na wybiegi olbrzymie trolle :P ( taka prawda )
3. 4 godziny dziennie waszego wspólnego czasu to za mało. Gdyby to było 20 godzin, to jeszcze by się przymknelo oko, ale 4 to stanowczo za mało ;)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie chcę więcej szczurów w domu !

Post autor: olgapsiara »

I jeszcze : mówiąc ,,duża klatka" masz na myśli klatkę o wymiarach.... ? :)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
szczaw2002
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 2:08 pm

Re: Nie chcę więcej szczurów w domu !

Post autor: szczaw2002 »

Mam połączone 3 klatki i jedno akwarium.Pierwsza klatka ma wymiary 35 sz na 65dł na 80wys druga 70wys na 55dł na 30sz trzecia
28sz na 30 wys a 50dł akwarium 25 sz na 30 dl 20 wys.
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie chcę więcej szczurów w domu !

Post autor: olgapsiara »

Niestety klatki są za małe. Minimalna szerokość to 40 cm. ;)
Kup tą klatkę http://allegro.pl/klatka-frodo-78x48x80 ... 17035.html#
- jest ładna
- ma dobre wymiary
- jest w dobrej cenie
Naprawdę warto ! ;)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie chcę więcej szczurów w domu !

Post autor: olgapsiara »

Niestety klatki są za małe. Minimalna szerokość to 40 cm. ;)
Kup tą klatkę http://allegro.pl/klatka-frodo-78x48x80 ... 17035.html#
- jest ładna
- ma dobre wymiary
- jest w dobrej cenie
Naprawdę warto ! ;)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
scarh
Posty: 38
Rejestracja: czw gru 25, 2014 5:49 pm

Re: Nie chcę więcej szczurów w domu !

Post autor: scarh »

Jeśli klatki są sensownie połączone to ok :D
Towarzystwo drugiego szczura jest konieczne.
Nakłady finansowe i czas poświęcony podobny.

Pokaż mamie jakieś filmiki jak dwa szczurki się bawią,przygotuj do rozmowy i walcz o drugiego szczurka.

Powodzenia
Użytkownik zbanowany z powodu celowego łamania Regulaminu forum.
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie chcę więcej szczurów w domu !

Post autor: olgapsiara »

No zależy od połączenia :D
To ja bym poprosiła zdjęcie ;D
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
szczaw2002
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 2:08 pm

Re: Nie chcę więcej szczurów w domu !

Post autor: szczaw2002 »

Niestety zdjęcia dodać nie mogę ale dwie najwieksze klatki
są tak połączone że szerokość ich to 65
centymetrów a dłogość w zależności od
miejsca 65 albo 55 centymetrów do reszty klatek
przejścia są na górze.

P.S Jak aparat wróci z naprawy wrzuce zdjęcie
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Nie chcę więcej szczurów w domu !

Post autor: noovaa »

Mama w jednym ma racje, jeśli dokupisz jej młodego szczurka, ta samiczka zostawi go samego i zrobi się błędne koło. Jeśli mama nie zgadza się na takie rozwiązanie, może dałaby się namówić na adopcję samiczki w podobnym wieku ? Zdarzają się starsze szczurki do adopcji, ot. choćby 1,5 roczna samiczka w Krakowie, u xiao-he . Takie rozwiązanie pozwoliłoby wygasić stado w ciągu pół roku do roku max ( mało kiedy samiczki żyją dłużej ).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Nie chcę więcej szczurów w domu !

Post autor: yss »

Olga, sądzę, że szczaw wpadła na taki prosty pomysł z przekonywaniem mamy, ale mama ma jeden poważny argument i o to właśnie chodzi, prawda? O ten konkretny argument. Smutek szczura nie będzie w tym wypadku przekonujący. ;D Właściwie nie byłby przekonujący dla żadnego rodzica, który nie przepada za gryzoniami, bo ich smutek czy radość są mu wtedy doskonale obojętne.

noovaa ma rację, ale radziłabym poszukać starszej samiczki gdzieś w pobliżu, bo nie wiadomo jak szczurzyca samotna całe życie zareaguje nagle na dorosłego szczura - może się okazać nie do połączenia (oby nie!) i wtedy nagle szczaw zostanie z dwiema szczurzycami w dwóch klatkach a tej nowej trzeba będzie koleżanki.... :P Maluchy łatwiej dołączyć. Może przetestuj swoją szczurcię spotykając ją z inną łagodną szczurzycą na neutralnym terenie, może jakiś zaszczurzony zechce się z tobą zobaczyć ze swoim szczurem?
ten się nie myli, kto nic nie robi
szczaw2002
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 2:08 pm

Re: Nie chcę więcej szczurów w domu !

Post autor: szczaw2002 »

Yss świetny pomysł bardzo dziękuje
szczaw2002
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 2:08 pm

Re: Nie chcę więcej szczurów w domu !

Post autor: szczaw2002 »

dziękuje wszystkim za odpowiedzi mama się zgodziła
moglibyście podać namiary na adopcje w okolicach bochni
i jeszcze lepiej wziąść młodego czy starszego
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Nie chcę więcej szczurów w domu !

Post autor: harleyquinn »

Lepiej wziąć w podobnym wieku, rocznego :)
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Nie chcę więcej szczurów w domu !

Post autor: yss »

szczaw najlepiej oswojonego :)
U mnie sprawdził się maluszek, miewałam też mordercze samiczki które nie chciały nowych szczurów w stadzie.... No i kurczę dlatego dobrze jest brać dwa maluchy od razu ma się z głowy problem.
Jest też rozwiązaniem dołączenie szczura w innym domu - tzn bierzemy małego, instalujemy u kolegi, tam wleczemy naszą szczurzycę i porzucamy ;) tzn ona tak myśli - a w cudzym domu w obcym otoczeniu nie będzie miała jak bronić terytorium, bo tam nie ma żadnego własnego terenu...... i tam szczura ze szczurem powinno się dać zakwaterować. Nawet ze starszym. Parę dni później zabieramy szczury do domu... ;)
Poczytaj wszystko co możesz na forum o łączeniu szczurów, zanim znajdziesz nowego, ok?

Poszukaj może kogoś pomocnego z Bochni lub Krakowa :) Może akurat się znajdzie......?

harley: teoretycznie tak, ale miałam dwie takie samiczki w stadzie, które na widok dorosłego obcego szczura włączały opcję ZABIJ i nie było zmiłuj, włączały też wobec maluchów - ale mniej kategorycznie i po 6 tygodniach udawało się małą dołączyć..... Jak ktoś nie zna reakcji swojego szczura na obce szczury - a w dodatku mama będzie zaglądać przez ramię i ta mama nie chciała więcej szczurów - i ta mama zobaczy, że stary szczur chce zamordować małego to każe oddać tego małego, bo stary jest samotnikiem...... Ja tak parę ruchów do przodu planuję ;)
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”