Jak przekonać rodziców?

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Szczurzasty
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 29, 2015 8:55 am

Jak przekonać rodziców?

Post autor: Szczurzasty »

Mama mówi ciągle, że nie chce o tym słyszeć, ale jej nie rozumiem, ponieważ są to prze kochane towarzysze. Tata krzyczy, że mam przestać mówić o tych zwierzątkach. Jak ich przekonać? Mam 14 lat oraz dwójkę rodzeństwa (brata - 19 lat, który się niedługo wyprowadza oraz siostrę - 15 lat) oprócz nich mam kota samotnika (Rosyjski Niebieski) i przyjacielskiego psa (Golden Retriever). Nigdy nie miałem szczura, ale opiekowałem się chorym, przybłąkanym królikiem przez kilka tygodni oraz szynszylem, który przyjeżdżał do mnie na wczasy od kolegi, który mało się nim zajmował. Pieniądze na utrzymanie mam oraz na wyprawkę dla jeszcze małego ogonka, chętnie poddaję się pracom zadanym przez dziadków, za które dostaję wystarczająco pieniędzy. Mam duży dom, ogródek i zawsze mam możliwość pojechania do weterynarza jak nie z mamą, to z bratem, a zawsze w razie nagłego wypadku to na osiedlu jest kilka weterynarzy (chyba 3). Mój pokój ma 28m2 i już wszystko wymierzyłem czy się zmieści klatka. Przestudiowałem dużo portali i fora. Tylko pozostaje przekonanie swoich rodziców. Pomożecie?
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Jak przekonać rodziców?

Post autor: cane »

Szczurzasty po pierwsze daj im trochę odetchnąć od ciągłego męczenia o zwierzaki ;).
Po drugie zastanów się co może ich zniechęcać [może za niskie oceny lub zwalanie opieki nad psem na nich?]
Po trzecie jak już naprawisz "błąd" [oceny? pies/kot? pomaganie w domu?] spróbuj usiąść i porozmawiać z rodzicami prosząc ich o konkretne argumenty. Pamiętaj jednak, że "bo to nasz dom, a my nie chcemy szczura" też jest argumentem - to dom twoich rodziców, przy takim podejściu zaciśnij zęby i wytrzymaj te parę lat do wyprowadzki...
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak przekonać rodziców?

Post autor: smeg »

Na poczatek dowiedz sie jak najwiecej o szczurach - jesli rodzice zobacza, ze podchodzisz do tego tematu odpowiedzialnie, beda bardziej sklonni dac Ci pozwolenie. Przede wszystkim szczury to zwierzeta stadne - nie mozna trzymac ich pojedynczo, konieczne sa co najmniej 2 szczury tej samej plci. Na szczescie mieszkaja w jednej klatce, wiec duzej roznicy w klopotliwosci utrzymania to nie robi ;) Co do weterynarzy - warto poszukac takiego, ktory specjalizuje sie w gryzoniach lub przynajmniej sie na nich zna, wiekszosc osiedlowych weterynarzy niestety zajmuje sie tylko psami i kotami, a szczurowi moze bardziej zaszkodzic niz pomoc. Polecane lecznice sa wymienione w dziale "Weterynarze" na tym forum i na: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15779

Poczytaj tez inne tematy w dziale "Uszczurawianie", mnostwo metod na przekonanie rodzicow zostalo tu juz opisanych. Powodzenia ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jak przekonać rodziców?

Post autor: Paul_Julian »

Szczurzasty, kliknąłeś "zgłoś post" zamiast cytowania. "Zgłoś post" to wykrzyknik, a odpowiedz z cytatem to taka strzałka w bok.
Twoje odpowiedzi w zgłsozeniach sa teraz widoczne tylko dla moderacji i administracji - mam je tu skopiować, bo sa adresowane chyba do Cane i Smeg ?
Czy po prostu napiszesz wszystko jeszcze raz ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jak przekonać rodziców?

Post autor: Paul_Julian »

Za pozwoleniem Szczurzastego kopiuję :
Szczurzasty « Pn cze 29, 2015 7:53 pm
Dzięki za odpowiedź. Z weterynarzem to z kotem i psem jeżdże do wet. W gdansku osowie gdzie jest super weterynarz ale te osiedlowe to ewentualność, ale te osiedlowe nie sa az takie zle bo jeden z nich jest prowadzony przez meza nauczycielski biologii ze starej szkoly
Szczurzasty « Pn cze 29, 2015 7:59 pm
Dzieki za odpowiedz. Mama az taka nie jest ze powie ze to jej dom lecz po prostu nie pozwala bo tak samo moglaby powiedziec ze jak sie wyprowadze a wyprowadze sie pewnie do ich mieszkania to mi raczej nie zabroni. Nie chce stawiac ich po fakcie chociaz by ogonek nie zostal wyrzucony to jednak chce adoptowac albo kupic z hodowli a tam raczej sa potrzebne papiery a jak nie to nie sadze ze dadza mi szczurka bez ich zgody.
Najbezpieczniej jest odpowiadać w okienku na samym dole ( jesli takie sie pojawia) lub klikając na guziczek " Reply" (na dole po lewej i u góry po lewej).
Niektóre fora mają guzik szybkiej odpowiedzi ( i faktycznie czesto jest zaraz pod postem lub w rzędzie tych ikonek w rogu postu). Ale nasze forum nie ma.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
janasz
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 24, 2015 11:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak przekonać rodziców?

Post autor: janasz »

Może daj rodzicom do poczytania to forum, pewnie dadzą się po lekturze przekonać :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”