[OGON] zlamanie i konsekwencje

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Aguś
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 5:10 pm

[OGON] zlamanie i konsekwencje

Post autor: Aguś »

czesc. mam problem... moja szczurka złamała sobie niedawno ogon tuz przy nasadzie(nie mam pojecia jak ona sobie to zrobila, ale chyba zachaczyla jakos o szczebelki..) bylam u weta powiedzial ze jak wda sie martwica to trzeba bedzie amputowac, nie wdala sie, ale tak z tydzien po zlamaniu zaczela piszczec przy probach wydalenia kału.. czy to problemy ze zwieraczami moze? nie wiem co robic ona strasznie sie meczy, zwlaszcza w nocy daje koncerty, prawie przestala pic,zaczelam jej dawac jablko i coraz mniej karmy. pomozcie:(
Ostatnio zmieniony śr maja 17, 2006 10:40 am przez Aguś, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

[OGON] zlamanie i konsekwencje

Post autor: Mageda »

CO do podawanie jedzonka podawaj różnego radzaju papki, np Gerberki
A do picia woda z cukrem, a najlepiej Nutri Drink do kupienia w aptece
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Arbor Vitae
Posty: 321
Rejestracja: śr maja 25, 2005 9:03 am

[OGON] zlamanie i konsekwencje

Post autor: Arbor Vitae »

To moga byc dwie rozne sprawy, lub moga sie laczyc.
W pierwszej kolejnosci potrzebne jest omacanie kregoslupa i jamy brzusznej, moze cos sie znajdzie. Dalej dla pewnosci warto zrobic rtg kregoslupa w 2 projekcjach, strzalkowej i bocznej i zobaczyc co tam slychac.
W zaleznosci co sie odkryje, nalezy podjac decyzje o leczeniu. Mozliwosci co to jest tak naprawde jest wiele. Milo na poczatek by bylo, zebys byla pewna iz piskanie i bol sa zawsze zwiazane z defekacja i czy wszystko inne jest w porzadku (zachowanie, skora, oczy, zapach, absolutnie wszytsko co przyjdzie Ci do glowy). Jesli sie przekonasz ze to jest na pewno robienie kupy, warto zaniesc kilka kupek do weterynarza (moze jest w nich krew, pasozyty).
Aguś
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 5:10 pm

[OGON] zlamanie i konsekwencje

Post autor: Aguś »

moja szczura niedawno miala ropnia.. ale mysle ze to jednak przez ten ogon.. za kazdym razem jak zaczyna piszczec to zwija sie i zaczyna lizac okolice odbytu, potem pojawia sie kupka... pojde z nia jutro do weterynarza z tym ze mieszkam z malym miescie i niezbyt sie tutaj znaja na szczurach...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[OGON] zlamanie i konsekwencje

Post autor: limba »

Moze dodaj dzis jej odrobine oleju do miekkiego jedzonka. Moze troche pomoze zeby kupki lagodniej wychodzily.
Nie mieszkasz moze blisko duzego miasta w ktorym bylby wet znajacy sie na szczurach?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Aguś
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 5:10 pm

[OGON] zlamanie i konsekwencje

Post autor: Aguś »

ehh nie wiem.. moze Rzeszów, dowiem sie co i jak.. tutaj jeszcze chosi o rodziców, nie wiem czy beda chcieli placic za wyjazdy..
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[OGON] zlamanie i konsekwencje

Post autor: ESTI »

Mozesz tez podac lakcid, zeby latwiej mu bylo sie wyprozniac.
Obrazek
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

[OGON] zlamanie i konsekwencje

Post autor: Dory »

A sprawdzałaś kręgosłup? Ogon to jego przedłużenie, może łamiąc się przebił jelito grube?(złamał się u nasady, prawda?) Jeśli jelito jest przebite sprawia zwierzęciu ogromny ból (może nasilać się przy oddawaniu kału). To znalazłam w książce końskiej, ale jelito, to jelito... Powinnaś natychmiast jechać na rentgen i wysłać kupki do analizy.
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[OGON] zlamanie i konsekwencje

Post autor: Ania »

Przy złamaniu kręgosłupa zwierzę ni byłoby w stanie się ruszać, zakładając, że miałoby tyle szczęścia, że by przeżyło - nie mówiąc o sile na piszczenie, kulenie się i lizanie.
Pomysł z olejem (lepsza oliwa) jest wg mnie najlepszy na pomoc doraźną.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[OGON] zlamanie i konsekwencje

Post autor: krwiopij »

[quote="Ania"]Przy złamaniu kręgosłupa zwierzę ni byłoby w stanie się ruszać, zakładając, że miałoby tyle szczęścia, że by przeżyło - nie mówiąc o sile na piszczenie, kulenie się i lizanie. [/quote]
to zalezy od tego, na ile powazny bylby uraz (moze byc pekniecie, niekoniecznie zlamanie) i od odcinka kregoslupa, w ktorym nastapil... ze zwierzakiem trzeba isc do dobrego weterynarza i tyle... pogawedki na forum mu nie pomoga...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

[OGON] zlamanie i konsekwencje

Post autor: Dory »

[quote="Ania"]Przy złamaniu kręgosłupa zwierzę ni byłoby w stanie się ruszać, zakładając, że miałoby tyle szczęścia, że by przeżyło - nie mówiąc o sile na piszczenie, kulenie się i lizanie.[/quote]
Niekoniecznie. Może nie wyraziłam się dość jasno: mnie nie chodziło o złamanie się kości na pół, tylko o odpryśnięcie włókna (są bardzo ostre) i przebicia jelita. Np. moja koleżanka miała pęknięty krąg i dopiero po kilku dniach zaczęło jej to dokuczać. Z kręgosłupem nie ma żartów. Może wystapić naprawę wiele różnorodnych jego urazów.
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

[OGON] zlamanie i konsekwencje

Post autor: Dory »

I co u ogoniastej słychować?
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Aguś
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 5:10 pm

[OGON] zlamanie i konsekwencje

Post autor: Aguś »

dzieki za wszystko i sory ze sie nie odzywalam... z ogonkiem teraz jest juz dobrze wet podal jej jakies leki sterydowe i to pomoglo:) ale teraz ma jakis problem z lapka przednia chyba ehh glowa przechyla jej sie na jedna strone.. zobaczymy co bedzie dalej
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[OGON] zlamanie i konsekwencje

Post autor: ESTI »

Aguś, ta przekrecona glowa i lapki (niedowlad chyba) to bardzo niedobrze - swiadczy to o schorzeniu neurologicznemu lub zapaleniu ucha. To bardzo ciezkie choroby, ktore trzeba natychmiast leczyc.
Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[OGON] zlamanie i konsekwencje

Post autor: limba »

Aguś, tu nie ma na co czekac.. objawy opisane przez Ciebie swiadcza o powaznym schorzeniu... jsk najszybciej do weterynarza...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”