[ŁAPKI] zastój mięśni - swędzenie i podrażnienie

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[ŁAPKI] zastój mięśni - swędzenie i podrażnienie

Post autor: krwiopij »

w sobote rano (brrr... :>) bylam w liceum mojej przyjaciolki odwiedzic cztery zaniedbane szczurzynki... ich dwie malutkie klateczki szorowalam domestosem ponad godzine... :/ cale byly oblepione jakas obrzydliwa zoltawa substancja... podobno nigdy wczesniej nie byly myte... az zbyt latwo bylo mi w to uwierzyc... mordercze instynkty budza sie we mnie, kiedy widze takie traktowanie zwierzat...

jednak nie to mnie martwi (udalo mi sie doprowadzic ich klateczki do calkiem niezlego stanu - tylko dalej sa przerazliwie male)... jedna ze szczurek caly czas drapala przednimi lapkami albo prety klatki (kiedy siedziala na niej), albo biurko, po ktorym biegala... wlasciwie nie wygladalo to jak drapanie, ale jak pocieranie tymi lapkami o jaka szorstka powierzchnie... staralam sie je obajrzec - moze byly zaczerwienione? ale wszystkie cztery tak szalaly, ze nie moglam jej przytrzymac... dlaczego tak sie zachowywala? moze miala podraznione stopki od ciaglego siedzenia na metalowych poleczkach? powiesilam im hamaczek, zamontowalam poleczke z psiej miski i polozylam gruby material na pretach poleczek, wiec jesli to to, szybko powinno sie jej poprawic... z drugiej strony tylko ona jedna ma takie objawy... wie ktos z was, co to moze byc?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[LAPKI] zastoj miesni - swedzenie i podraznienie

Post autor: Ania »

Spotkałam sę z tym na jednej z angielskojęzycznych stron o szczurach - jeśli te zwierzątka nie mają odpowiednio dużej powierzchni do "wybiegania" zaczynają mieć problemy z mięśniami i myślę, że jest wielce prawdopodobne iż coś takiego się właśnie dzieje. Wiele szczurów z tych trzymanych w akwariach, rzadko wypuszczanych - zaczyna biegać w kółko w jedną stronę. Jeśli dopuści się do takiego stanu - raczej nic nie pomoże, szczur po wypuszczeniu dalej będzie biegał w kółko i do tego też w tą samą stronę...
Te zwierzaki się po prostu męczą ! :( Zaczynają mieć problemy z mięśniami! ;(
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[LAPKI] zastoj miesni - swedzenie i podraznienie

Post autor: krwiopij »

kurcze... brzmi paskudnie... :(:(:( mam nadzieje, ze ludzie zorganizuja sie jakos na moja osiemnastke i kupia mi wielka klatka dla tchorzofretki (tak, wiem, ze to dosc oryginalny pomysl na prezent :>)... wtedy bede mogla zabrac te biedaki do domu... nie wiem jeszcze jak to pogodze z oswajaniem moich diablow, ale musze je stamtad wyrwac, a nie znam nikogo, kto moglby sie nimi zaopiekowac... :( strasznie teraz zaluje, ze nie zrobilam zdjec tych szczurek, zanim dobrze umylam ich klatke i zrobilam przemeblowanie... mialabym dowody zlego ich traktowania, na wypadek, gdyby liceum mialo jakies watpliwosci co do ich oddania pod moja opieke... :(
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Sean4
Posty: 83
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 7:44 pm

[LAPKI] zastoj miesni - swedzenie i podraznienie

Post autor: Sean4 »

Moja Kola tez tak czasami ma. Ale przynajmniej w tym wypadku to nic groznego. Po prostu kiedy upierniczy sobie lapki czyms kleistym to stara sie to wytrzec i tyle. Przykladowo kiedys dobrala sie do miodu. wziela sobie w lapki, pojadla i chciala isc dalej w polske. ale resztki miodku na lapkach zostaly, wiec co chwile zatrzymywala sie zeby je przetrzec. wyglada to jakby froterowala podloge. trzeba ja wtedy wpuscic na dywan albo cos miekkiego, bo sama nie rozumie ze lepsza scierka z materialu (nazwijmy umownie) niz z paneli czy tworzywa . chwila biegania po dywanie zalatwi sprawe definitywnie az do nastepnego razu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”