strupki w okolicy odbytu ?

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mara2007
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 17, 2007 7:51 pm

strupki w okolicy odbytu ?

Post autor: Mara2007 »

Mam mojego szczurka jakieś 3 tygodnie ... i ma strupy w okolicy odbytu ...
w załączniku jest zdjęcie :( plisek pomóżcie mi ..
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

RE: strupki w okolicy odbytu ?

Post autor: IVA »

Mara albo źle widzę albo strupki są także na ogonie i uszkach, nie wiem czy w futerku bo nie widać. Jeśli szczuras nie był w tragicznie brudnych warunkach, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że gdzieś, od czegoś, kogoś zaraził się świerzbowcem.
Trzeba iść z nim do weta, niech poda mi ivomec (lub pochodne). Lek trzeba podać co najmniej 3 razy w tygodniowych odstępach. Najlepiej żeby podał mu lek w zastrzykach, bo zmiany nie są małe.
I najlepiej idź do weta, który choć trochę zna się na szczurach.
Jeśli źle widziałam, to być może jest jakiś stan zapalny (na alergię to trochę dziwne ale cóż i ona może być np. od ściółki). Tak czy siak myśle, ze przy tych zmianach bez weta się nie obejdzie.
Ostatnio zmieniony sob lut 17, 2007 9:14 pm przez IVA, łącznie zmieniany 1 raz.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Mara2007
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 17, 2007 7:51 pm

RE: strupki w okolicy odbytu ?

Post autor: Mara2007 »

nie strupki ma tylko w okolicy odbytu :(
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

RE: strupki w okolicy odbytu ?

Post autor: IVA »

No cóż tak mi wyglądało na tym zdjęciu.
Co mogę powiedzieć, jeśli tylko przy odbycie to przychodzi mi do głowy to, że mógł mieć biegunkę (i to ostrą) wtedy takie podrażnienie może być. No albo u Ciebie coś nie tak ze ściółką. Jak często zmieniasz, na czym śpi itp.
Jeśli ze ściółka i higieną wszystko ok, zwróć uwagę na kupki, czy to nie biegunka. Skórę w miejscach zmienionych smaruj alantanem (taka maść dla niemowląt do łagodzenia stanów zapalnych). Jeśli jednak po 1-2 dniach nie będzie poprawy to do weta
Ostatnio zmieniony ndz lut 18, 2007 1:00 pm przez IVA, łącznie zmieniany 1 raz.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: strupki w okolicy odbytu ?

Post autor: merch »

Wygląda bardzo brzydko , uważam ,ze bez weta sie nie obejdzie poki co przemywaj roztworem nadmanganianu potasu, a potem smaruj alantanem - kremem jak radzi IVA


Bardzo wiele różnych zmian zwierząt jest spowodowanych chorobami pasozytniczymi. Ivermektyna działa przeciwko pasozytom zewnętrznym ( wszoły, świerzbowce) jak i wewnętrznym - robaki.
Odrobaczanie takze profilaktyczne jest dobrym pomysłem w przypadku gdy pojawiają sie zaburzenia zwiazane z przewodem pokarmowym lub skórą.
Ostatnio zmieniony ndz lut 18, 2007 1:36 pm przez merch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Alispo
Posty: 473
Rejestracja: śr sty 14, 2004 10:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: strupki w okolicy odbytu ?

Post autor: Alispo »

a na nasadzie ogona tez to jest?tak wyglada na zdjeciu..to by wtedy wykluczalo raczej kwestie biegunki i innych spraw zwiazanych z samym odbytem.[/u]
zostaly tylko koty i papugi....
[']: Rocky,Gaja,Gryzelda,Maja,Doti,Arka i Tosia
http://tailending3.blog.pl
http://www.empatia.pl
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

RE: strupki w okolicy odbytu ?

Post autor: IVA »

Ja też widziałam właśnie na ogonku a jak spojrzeć to i na uszach coś się pojawia ale Mara twierdzi, że nie ma, wiec co można poradzić
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Mara2007
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 17, 2007 7:51 pm

RE: strupki w okolicy odbytu ?

Post autor: Mara2007 »

na ogonku są krostki ale bardzo malutkie i czytałam że to może być spowodowane łuszczeniem się skóry z ogonka :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: strupki w okolicy odbytu ?

Post autor: merch »

zdrowy ogonek nie ma krostek ani strupków
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Mara2007
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 17, 2007 7:51 pm

RE: strupki w okolicy odbytu ?

Post autor: Mara2007 »

proszę pomóżcie mi ... co mam zrobić ? bez weta się nie obejdzie ?

on niema strupków na ogonku tylko krostki
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: strupki w okolicy odbytu ?

Post autor: merch »

nie ponieważ ivermektyna jest lekiem dostępnym tylko w lecznicach weterynaryjnych
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

RE: strupki w okolicy odbytu ?

Post autor: IVA »

A dlaczego wet to taki problem ? Przecież jest po to by pomóc w pewnych przypadkach. Działając samemu, jeśli nie ma się wiedzy i doświadczenia można wiecej zaszkodzić niż pomóc.
Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie koszt leczenia ivomekiem nie jest znowu aż tak duzy. A w początkowej fazie leczenie wystarczą 3 zastrzyki w odstępach tygodniowych, jak choroba bardziej się rozwija to wtedy i okres leczenia jest znacznie dłuższy a z tym koszty wyzsze.
Więc może warto iść wcześniej
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Mara2007
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 17, 2007 7:51 pm

RE: strupki w okolicy odbytu ?

Post autor: Mara2007 »

a może kąpiel ? myślicie że kąpiel szkodzi szczurkowi ? mój poprzedni szczyrek uwielbiał pływać w wannie :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: strupki w okolicy odbytu ?

Post autor: limba »

Mara2007 powtorze pytanie Ivy o niecheci do wizyty u weta. O kapielach sa tematy w dziale Higieny.
Szczura musi obejrzec weterynarz, i to nie pierwszy lepszy tylko taki co zna sie na gryzoniach.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Mara2007
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 17, 2007 7:51 pm

RE: strupki w okolicy odbytu ?

Post autor: Mara2007 »

skad mam wiedzieć czy wet do którego pójdę będzie znał się na szczurkach ? :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”