siny ogon

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Seven
Posty: 25
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:56 pm

siny ogon

Post autor: Seven »

moja sonia im jest starsza (ma dzis hmm z 2,5 miesiaca) tym bardziej dostaje ogon ktory ma kolor sinawy... tzn. nie caly tylko sam poczatek ogonka, w najgrubszym miejscy... tak z 1cm od futerka przy tylku... czy to normalne ?
Ostatnio zmieniony czw kwie 19, 2007 8:01 pm przez Seven, łącznie zmieniany 1 raz.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: siny ogon

Post autor: merch »

A mozesz zamieścić zdjecie ? i jaki ma kolor szczurka?
Ostatnio zmieniony czw kwie 19, 2007 8:06 pm przez merch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
lahjabanse
Posty: 121
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 11:02 am
Kontakt:

RE: siny ogon

Post autor: lahjabanse »

E?
Dostaje ogon? Nie rozumiem.

Plamy na ogonie świadczą o niedoborze witamin czy mikroelementów.
Ostatnio zmieniony czw kwie 19, 2007 8:07 pm przez lahjabanse, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Seven
Posty: 25
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:56 pm

RE: siny ogon

Post autor: Seven »

dostaje ogon o kolorze sinym ale na samym poczatku przy tylku... a sonia to kapturek, czarne lepek, i pasek przez grzbiet no i troszke tylka tez czarna...


niestety jak narazie zdjec nie moge dac... aparatu nie mam :(
Ostatnio zmieniony czw kwie 19, 2007 8:33 pm przez Seven, łącznie zmieniany 1 raz.
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

RE: siny ogon

Post autor: Nisia »

A może sobie przytrzasnęła gdzieś?
Czy łapki, wargi, powieki, wargi sromowe są we właściwym kolorze? Łapki są ciepłe?
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: siny ogon

Post autor: krwiopij »

A może po prostu ma czarne futerko tuż przy ogonku i czarną skórę na samym ogonku?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Seven
Posty: 25
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:56 pm

RE: siny ogon

Post autor: Seven »

no ma plamki na ogonie ale czarne...a nie sinawe tak jak na samym poczatku ogona... a co do koloru lapek i reszty to jest wszystko OK z tym ze lampki ma zimne, a jej kolezanka ma caly czas cieple...
Ostatnio zmieniony pt kwie 20, 2007 1:14 pm przez Seven, łącznie zmieniany 1 raz.
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

RE: siny ogon

Post autor: IVA »

Sinienie ogonka bywa jednym z pierwszych objawów niewydolności krążenia, jednakże w tym przypadku spotkałam sie z tym, że ogonek sinieje od końcówki a nie od nasady.
Jeśli jednak do tego miewa zimne czy blade łapki warto udac się z nia do weta aby osłuchał pracę serca. Wcześne wykrycie niewydolności i własciwe leczenie pozwala przezyć ogonkowi wiele miesięcy we wzglednym zdrowiu.,
Mam nadzieję, że to "tylka taka jej uroda" ale dla pewności przebadaj ją.
Dużo zdrówka dla małej.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Seven
Posty: 25
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:56 pm

RE: siny ogon

Post autor: Seven »

a nom. bede musial sie wybrac... ale jezeli chodzi o zachowanie, to raczaej nei wyglada na chorą... skacze biega itd jest bardzo zywa.. czy jezeli miala by niewydolnosc krazenia byla by schorowana ?
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

RE: siny ogon

Post autor: IVA »

W początkach choroby nie zawsze widac zmiany w zachowaniu. Czasami wprawny opiekun może zauwazyc zwiekszona meczliwośc szczurka. Dopiero gdy choroba rozwinie sie znacznie widac duze zmiany w zachowaniu, wtedy jednak zwykle leczenie daje znacznie mniejsze efekty, czasem to tylko łagodzenie skutków choroby. Moja Deminka od pół roku choruje na niewydolność serca, do wczoraj oprócz cichego świszczenia (od czasu do czasu, zwłaszcza nocą) nie było zadnych innych objawów. Dziewczynka jest spora, ruchliwa i była bardzo wesoła. Wczoraj w nocy, nagle wystąpiły objawy świadczące o tym, że pomimo leczenia choroba zrobiła spustoszenie, dołaczyło się zapalenie płuc z zastoinami płynu. Od dzisiaj rozpoczęliśmy walke o życie.
Dodam tylko, ze gdyby nie półroczne leczenie to choroba juz dawno zrobiłaby spustoszenie i najprawdopodobniej Deminka juz nie byłaby z nami. Tak wiec warto leczyć a koszta leczenia gdy choroba nie jest zaawansowana nie są az takie wysokie.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

RE: siny ogon

Post autor: Nisia »

IVA, czytasz w moich myslach. Wprawdzie sinienie nasady ogonka nie jest typowe dla niewydolności serca, ale o tym własnie pomyslałam.

Co do objawów wczesnej niewydolności. Nie podjerzewam, aby właściciel był w stanie je wszystkie uchwycić. Ba, nawet nie każdy weterynarz. Dla przykładu: jednym z wczesnych objawów niewydolności mojej Fatki był... flegmatyczny charakter (co uzmysłowił mi dopiero kardiolog).

I również w doświadczenia wiem, że nie zawsze niewydolnośc serducha słychać. U maojej Fatki nie było słychać, wyszło dopiero na EKG. Masz możliwosć zrobienia szczurce EKG?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”