STRUPKI na ogonku - świerzbowiec

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Savash
Posty: 160
Rejestracja: sob cze 03, 2006 12:25 pm

RE: STRUPKI na ogonku!! Pomocy

Post autor: Savash »

Moja koleżanka kupiła w sklepie szczurcie ze świerzbem - i to nie w byle jakim. Kakadu w Arkadii. Ciemne jeszcze wtedy byłyśmy, odizolowane od internetu baby z wieków średnich i zaczęłyśmy działać, jak szczuruchna miała już zaawansowany świerzb na uszkach i ogonie i nawet na nosku. Dostałyśmy ivermektynę na kark i pimafucort do smarowania uszu i ogonka. Wszystko pięknie się wygoiło i panienka wygląda teraz jak z obrazka :) Niestety trzeba zwracać uwagę na stan zwierzątka w sklepie, co nie zawsze jest możliwe. Pokazujesz palcem przez szybe co chcesz a oni od razu pakują ci zwierzaka do pudła i nie ma możliwpśći zobaczyć co sie bierze.
Gdybym miała długie ręce przytuliłabym cały świat :)
Mysia222
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 19, 2007 9:17 pm
Kontakt:

RE: STRUPKI na ogonku!! Pomocy

Post autor: Mysia222 »

dobrze rozumie o co chodzi. ale naprawde u mojego nie bylo widac tego przy kupnie, zreszta to moj pierwszy szczur wiec inna gadka.. A w sklepie czasem tez nie maja na to wplywu zwykli sprzedawcy. I widzialam go przed kupnem. Zreszta co tu mowic teraz trzeba go wyleczyc ;)
Mysia222
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 19, 2007 9:17 pm
Kontakt:

RE: STRUPKI na ogonku!! Pomocy

Post autor: Mysia222 »

Dzis bylam z Fufu u weterynarza. Poszlam tam gdzie predzej bylam na wizycie. Lekarz nadal twierdzil ze to swierzb. Maly dostal zastrzyk ktory trzeba powtorzyc drugi raz po jakims czasie. Oprocz tego dostal jeszcze plyn do nacierania ogonka i zewnetrznej strony uszu. Oraz proszek do rozpuszczenia w wodze kotory bedzie pil przez 3 dni. Czyli lacznie 3 lekarstwa. Zaplacilam tyle ile pisalam predzej. Bede leczyc go dalej ;) dziekuje za pomoc :)
Awatar użytkownika
Savash
Posty: 160
Rejestracja: sob cze 03, 2006 12:25 pm

RE: STRUPKI na ogonku!! Pomocy

Post autor: Savash »

Hmmm... to teraz trzymaj sie tego weterynarza, bo jak dobrze zrozumiałam, to już drugi, do któego poszłaś. Niech jeden malucha leczy, bo w końcu pogubisz się co który ogonowi zalecił :) Trzymam kciuki za malucha. Na pewno się z tego wykaraska.
Ostatnio zmieniony śr lip 25, 2007 7:54 am przez Savash, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdybym miała długie ręce przytuliłabym cały świat :)
Mysia222
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 19, 2007 9:17 pm
Kontakt:

RE: STRUPKI na ogonku!! Pomocy

Post autor: Mysia222 »

Trzymam sie tego jednego weta :) znaczy to jest jeden i ten sam wet co pisala na poczatku, bo inny u ktorego bylam dziwnie malo kazal mi placic, i cos sie platal w tym co mowi, raz ze to alergia, raz ze pokarm zabardzo bialkowy i potem jeszcze cos.. i mowil ze minimum 2 zastrzyki. A ta pani lekarz mowila ze tamten wet to mi chyba sterydami czy czyms chcial ogonka zalatwic :( . Wiec lecze go u tej pani co pisalam jakie dala lekarstwa. I bede czekac na efekty :)
Mysia222
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 19, 2007 9:17 pm
Kontakt:

RE: STRUPKI na ogonku!! Pomocy

Post autor: Mysia222 »

Chcialam napisac ze od kad dostalam 1 zastrzyk wszystko zaczyna sie goic ;) strupki zaczynaja znikac, chrotek robi sie mniej i sa coraz mniej wyczuwalne i widzialne :) tylko maly rozbujnik z poidelka przyssawke zjadł ;) Ale pozatym wszystko na najlepszej drodze ;) a po kolejny zastrzyk mam isc tak jak kazal wet tak ? Co to mu da, jakies zakonczenie choroby?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”