STRUPKI na ogonku - świerzbowiec

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mysia222
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 19, 2007 9:17 pm
Kontakt:

STRUPKI na ogonku - świerzbowiec

Post autor: Mysia222 »

Witam.

Na wstepie chcialam sie przywitac jako nowy uzytkownik forum. I z góry mówię ze przeczytałam archiwum ale to problem indywidualny.

Mój szczurek ma na ogonku i uszach strupki, wyglądają tak jakby chrosty które trochę chyba rozdrapał i są tak jakby z góry zaschnięte minimalnie krwią ale rozumiecie takie dziwnie to.. szczurka mam od niedawna. ma moze ze 4 miesiące albo mniej. nawet często sie drapie. Ostatnio sobie przypomniałam ze gdy go kupiłam już miał chyba jeden mały chrościk na uchu ale teraz ma cały ogon i uszy. i moje pytanie już wiadomo, co to jest? jak mogę to wyleczyć? Pomóżcie. Bo planuje wycieczkę do weta.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: STRUPKI na ogonku!! Pomocy

Post autor: limba »

To najprawdopodobniej swierzb. Dobry wet i kuracja ivermektyna powinna przyniesc szybkie efekty.

Temat glowny o swierzbie http://szczury.org/showthread.php?pid=15625
Ostatnio zmieniony czw lip 19, 2007 10:38 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Mysia222
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 19, 2007 9:17 pm
Kontakt:

RE: STRUPKI na ogonku!! Pomocy

Post autor: Mysia222 »

dziekuje, udam sie jutro do naszego weta w miscie. ile moze kosztowac leczenie u nie az tak drogiego weta?
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: STRUPKI na ogonku!! Pomocy

Post autor: limba »

Ten preparat, tzn zastrzyk z niego nie powinien byc drogi. Wszystko oczywiscie zalezy od weta ile policzy za sama wizyte. Mam nadzieje ze ten zna sie na gryzoniach?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Mysia222
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 19, 2007 9:17 pm
Kontakt:

RE: STRUPKI na ogonku!! Pomocy

Post autor: Mysia222 »

tak, mamy uniwersalnego weta, ale przychodzilam do niego z psem, gadem czy np. swinka morsa i wszystko bylo wporzatku. Wiec licze na jego pomoc. Dzis ide z Fufu do weta. Pieniadze mam, ale z tego co mowisz koszty nie powinny byc drogie, dzis sie przekonamy.

Pozdrawiam
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

RE: STRUPKI na ogonku!! Pomocy

Post autor: Piter »

Mysia222 a czy to jedyny szczurek jakiego masz? czasami szurki się tłuką ustalając hierarchię , mój w ten sposób stracił ogonek, zanim zdążyłem zareagować
Mysia222
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 19, 2007 9:17 pm
Kontakt:

RE: STRUPKI na ogonku!! Pomocy

Post autor: Mysia222 »

to moj jedyny szczur, ale w zoologicznym bylo duzo szczurow i to w dodatku same samce, ale jak go wzielam mial jakis jeden lub dwa bombelki a teraz ma caly ogon i uszy. wiec ide z nim do weta dzis. piszcie jak jeszcze cos wiecie.
martusia7377
Posty: 132
Rejestracja: pn cze 12, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: Tczew k.Gdańska

RE: STRUPKI na ogonku!! Pomocy

Post autor: martusia7377 »

jak będziesz, od razu piszkaj co wet. powiedział:)
Ostatnio zmieniony pt lip 20, 2007 4:05 pm przez martusia7377, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ci, którzy są okrutni wobec zwierząt, mają zakłócone relacje z ludźmi.
Możemy ocenić serce człowiake po tym, jak traktuje zwierzęta." -Immanuel Kant
Mysia222
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 19, 2007 9:17 pm
Kontakt:

RE: STRUPKI na ogonku!! Pomocy

Post autor: Mysia222 »

dzięki za mija atmosferę :) to tak dziś byłam u weta z Fufulkiem. Odrazu na wstępię powiedziałam ze na forum zdiagnozowali ze możliwy jest świerzb. Wet powiedział: ah ten internet niedługo nie będziemy potrzebni. Hehe trochę za śmieszył mnie ten tekst :) po obejrzeniu tez stwierdził świerzb. i leczenie miało być zastrzyk teraz i kolejny za 3 tygodnie. Albo nacieranie go jakimś paskuctwem w domu co kosztuje tyle samo co zastrzyk. Dziś jedynie byłam na wizycie bez leczenia. A jutro idę do weta go leczyć. Wiecie jak sie ma pieniążki to sie idzie ;)

a ceny wystawił takie: 5 zł za zastrzyk a 30 zł za wizytę. Szczerze trochę zwaliło mnie z nóg ze jeden mały szczur, lek tak tani, a za wstrzyknięcie go taka duża suma.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: STRUPKI na ogonku!! Pomocy

Post autor: limba »

Jesli zastrzyk z Ivomecu to nastepny powinien byc zrobiony za 10 dni, nie za 3 tygodnie. No coz co do internetu, chwala ze jest w niektorych przypadkach ;) Nacierania jakos do mnie nie przemawiaja, duzo zachodu, pilnowac zwierza zeby nie zlizywal itp. Zastrzyk rach ciach i praktycznie po sprawie.
Co do ceny to wlasnie tak to jest. Lek sam w sobie nie musi byc drogi, cena za wizyte (zazwyczaj tylko pierwsza) moze troszke powalic.
Ostatnio zmieniony pt lip 20, 2007 9:57 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Mysia222
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 19, 2007 9:17 pm
Kontakt:

RE: STRUPKI na ogonku!! Pomocy

Post autor: Mysia222 »

No wlasnie. Dzis ide z nim na ten zazstrzyk. Trudno zaplace ile trzeba. Mam nadzieje ze jak sie wyleczy to juz na to mi nie zachoruje ani na nic innego. Poskocze jeszcze do 2 weta i porownam ceny i diagnozy. Dziekuje za pomoc bede pisac dalsze losy Fufulka, wiec jezeli jeszcze cos wiecie, cos mi pomoze, prosze piszcie.
ninaczika
Posty: 329
Rejestracja: śr lut 28, 2007 12:30 am

RE: STRUPKI na ogonku!! Pomocy

Post autor: ninaczika »

a tak przy okazji- miał te bąbelki juz wcześniej w zoologicznym? no to jak z resztą szczurasów z tego sklepu? nina tez miała, reszta szczurów z tego co pamiętam tez, a ja nic wtedy nie zrobiłam, bo mi pani wmówiła ze to nic takiego- pogryzienie, a to że ma kaszel to tylko dlatego ze sie boi, noi było zapalenie..wiec moze przejdz sie tam i zobacz jak wyglada reszta zwierząt ze sklepu. ja ostatnio pytałam w toruniu- szczur był 100% chory, zwróciłąm uwagę, pan powiedział ze wiedza i leczą, i tak było bo ja często zaglądam- noi mam czyste sumienie.
zbój kiki nineczka zuzka, a ze mną pantokrator
Mysia222
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 19, 2007 9:17 pm
Kontakt:

RE: STRUPKI na ogonku!! Pomocy

Post autor: Mysia222 »

najprawdopodobniej mial juz jakies pierwsze 2 bombelki w sklepie, ale tego nie zauwazaylam, tak samo jak na innych szczurach nie przygladalam sie ale musialy miec. Szczury zapewne sa juz wysprzedane, jest do sklep cieszacy sie powodzeniem, blisko rynku, i ludzie czsto tam kupuja, watpie by jakis zostal. Juz jest chyba nowa dostawa. Ale nie dlugo tam sie przejde.
ninaczika
Posty: 329
Rejestracja: śr lut 28, 2007 12:30 am

RE: STRUPKI na ogonku!! Pomocy

Post autor: ninaczika »

no to najlepiej zareklamowac, niech coś z tym zrobią- jak sie nie zwróci uwagi to niestety ale sami nie zaczną dbać o zdrowie sprzedawanych zwierząt. ja regularnie odwiedzam w toruniu pare sklepów i to naprawde coś daje.
zbój kiki nineczka zuzka, a ze mną pantokrator
Mysia222
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 19, 2007 9:17 pm
Kontakt:

RE: STRUPKI na ogonku!! Pomocy

Post autor: Mysia222 »

tylko wiesz, przy ich sprzedazy tej choroby jeszcze nie bylo widac. A oni dostaja je z chodowli wiec nie maja na to wplywu. Ale odwiedze sklep powiem. Jutro ide z moim, bo niestety teraz nie moglam znalezc czasu. Ale jutro to juz pewne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”