[OGON] krostki, kaszaki

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[OGON] krostki, kaszaki

Post autor: Ania »

Na zwykłe kaszaki nie stosuje się leków przeciwgrzybicznych, czym jest właśnie Clotrimazolum. Kaszaki nie są widać takie zwykłe, widocznie ich powstanie wywołuje któryś rodzaj grzyba pasożytującego na żywym organiźmie.
Ja też jestem 100% pewne tego, o czym świadczy medycyna.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[OGON] krostki, kaszaki

Post autor: Nisia »

Zgadzam sie z Anią. Dodam tylko, ze może być to drożdżyca. Czasem lekarze przepisują Clotrimazol wtedy, kiedy istnieje tylko podejrzenie grzybicy/drożdżycy - nie potwierdzone badaniami. Tak czy siak, nie mozna mówić, że na każde krostki na ogonie Clotrimazol pomoże.
Powodów występowania takich krostek może byc wiele. Tak więc Oliffka - do weta (tylko takiego szczurzego...).
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

RE: [OGON] krostki, kaszaki

Post autor: Ayumi »

Ja właśnie mam podobną sytuację do was, dziewczyny.
Wzięłam chłopca z zoologa (nie jestem za kupowaniem szczurków w takich miejscach, ale był kumaty i kleił się, więc postanowiłam go oszczędzić, tym bardziej, że gosć co prowadzi sklep ma fatalne warunki).
Szczurki były trzymane w brudnej ściółce, bez picia, z garstką jedzenia (i to dosypanego w odpowiedzi na mój potępiajacy wzrok) - około 7 szczurków w małej, chomiczej klatce...
U Oskara zaobserwowałam jeszcze w sklepie 2 krostki na uchu i kilka u nasady ogona. Przy czym jeden ze starszych szczurków miał tego na ciele mnóstwo, drugi mniej - kilka. No i oskar. Dziewczynki mniejsze i mali chłopcy nie mieli tego paskudztwa wcale.
Na poczatku myslałam, ze moze to samo zniknie. Teraz Oskarek ma czysto w klatce ale jest w domu odseparowany narazie od innych szczurków - właśnie ze wzgledu na krostki, których przez tydzień zaczęło przybywać - na ogonie znacznie i kilka na uszach.

Spróbujemy Rivanolu. Jak nie poskutkuje to Clotrimazolum. W ostateczności jak zadne z nich nie da rady temu paskudztwu zgłosimy się do weta (a to tylko dlatego, ze weterynarzom w okolicy nie bardzo mozna ufać w kwestii małych zwierzątek; wkurza mnie ich podejscie, ze jeśli zwierze nie jest psem, kotem, albo jakimś koszmarnie drogim zwierzęciem, to "po co je leczyć"... :/)
Ostatnio zmieniony śr cze 06, 2007 11:52 pm przez Ayumi, łącznie zmieniany 1 raz.
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [OGON] krostki, kaszaki

Post autor: Tofcia »

jeden z moich szczurków miał jedną taka na uchu i lekko nacisnełam i wyszło wszystko najgorsze, ze pojawiła się krew. :-\
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [OGON] krostki, kaszaki

Post autor: Tofcia »

Po syfku nie ma ani miejsca. Na szczęscie to był zwykły syfek z którego wyszła cała ropa i wszystko się zagoiło.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”