Krostki na ogonie (do świerzba nie pasują)

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nq
Posty: 1
Rejestracja: pt paź 05, 2007 4:37 pm

Krostki na ogonie (do świerzba nie pasują)

Post autor: Nq »

Witam mam ogonka od 2,5 miesięcy, jest przyjazny chętnie panoszy się po mieszkaniu, kiedy śpię przeciska się skubany przez klatke, najlepsze jest to, że jak rano wstaje grzecznie śpi w klatce 8)
Kupiłam go w sklepie i niestety miał kolegów, poszłam do weta dał insectin (mieszkam w rybniku i specjalistów od ogonków to tu nie ma) To były wszy (małe czerowne kreseczki) zastosowałam go i zniknęły jakiś miesiąc był spokój. Nie mam innego zwierzęcia i zawsze ma czysto trociny zmieniam co 2-3 dni ma czystą wode, jedzenie, staram się nie dawać mu żadnego mięsa warzywa, owoce, sucha karma, jakieś dropsy, mieszanki owocowe. Na jego ogonku pojawiła się krostka wyglądała jak ropna, obok niej 2 malutka obie chyba pękły bo ma strupki, więcej się nie pojawiło i bardzo się drapie. Obejżałam go dokładnie i nic po nim nie pełza :-\
Krostki ma tylko na ogonku na ciele ani uszkach nic tylko onon. Co robić?
Wiem, że wet byłby najlepszy ale jak pisałam wcześniej tu nie ma dobrego insectin mi dał bo o tym nawet na forum czytałam i sama zaproponowałam.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Odp: Krostki na ogonie (do świerzba nie pasują)

Post autor: Ania »

1. Zdjęcia ogona
2. Dlaczego twierdzisz, że "do świerzbu nie pasuje"?
3. Wióry i siano to najgorsza ściółka a najlepszy nośnik pasożytów - trzeba zmienić na żwirek dla kota a na razie na papier kuchenny albo toaletowy (bezbarwny, bezzapachowy)
4. Weterynarz i wymaz z krost oraz zeskrobiny z ranek - obowiązkowo. Każdy wet będzie wiedział jak zrobić zeskrobiny, nie musi znać się na szczurach.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”