łysy placek na łapce (+zdjęcia)

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 223
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 9:43 am
Lokalizacja: pod Poznaniem

łysy placek na łapce (+zdjęcia)

Post autor: maggie »

Witajcie, szukałam i szukałam ale nic podobnego na forum nie znalazłam, więc zwracam się do Was w nowym temacie.
Już od jakiegoś czasu moja szczurcia ma na lewej, przedniej łapce łysy placek. Nie jest to na pewno oparzenie. Jest czyściutki, gładki i raczej Meli nie boli. Wygląda jakby wygryzła go sobie- tak zupełnie równo w prostokącik. Nic się z tym nie dzieje- po prostu jest. Skórka, bez sierści. Nie wygląda niepokojąco ale wolę Was spytać co to może być.
Dołączam zdjęcia (przepraszam za jakość):
http://i69.photobucket.com/albums/i59/c ... C00095.jpg
http://i69.photobucket.com/albums/i59/c ... C00096.jpg
http://i69.photobucket.com/albums/i59/c ... C00097.jpg

Z góry dziękuję za pomoc ;)

pozdrawiam wszystkich :)
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: łysy placek na łapce (+zdjęcia)

Post autor: S. »

Moje, jak zrobiło się gorąco, zaczęły się depilować, zębami chyba. Głównie pod pachami, w pachwinach i na łapkach.
Może Twoja też próbuje depilacji.
Wersja pesymistyczna: alergia albo pasożyty.
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 223
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 9:43 am
Lokalizacja: pod Poznaniem

Re: łysy placek na łapce (+zdjęcia)

Post autor: maggie »

Aha :P Tak myślę, że ona sama sobie to zrobiła tylko nie wiem dlaczego :) No i dlaczego tylko jedna łapka? I dlaczego sierść nie odrosła? Czekam na kolejne sugestie :) pozdrawiam
Awatar użytkownika
strup
Posty: 937
Rejestracja: pn cze 30, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: wołów/wrocław

Re: łysy placek na łapce (+zdjęcia)

Post autor: strup »

Nie wiem czy to to samo co ma moja Kryszna, ale podobne. Byłam z tym u weta, sprawdził tylko czy to grzybica - nie. I tyle sie dowiedziałam. ; P Włoski b. powoli odrastają.
U nas to wygląda tak : Obrazek
ruth. oktawia. mela. fibi. odetta. bit. box. bletka. blesss ya. puff. bella. dorotka.
(*) hera. schizma. kryszna. kometa. sziwa. freya.

Obrazek
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 223
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 9:43 am
Lokalizacja: pod Poznaniem

Re: łysy placek na łapce (+zdjęcia)

Post autor: maggie »

To na pewno coś w tym rodzaju bo wygryzione, jednak u Meli dziwne jest to, że jest to równiutkie jak odmierzone linijką
Awatar użytkownika
strup
Posty: 937
Rejestracja: pn cze 30, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: wołów/wrocław

Re: łysy placek na łapce (+zdjęcia)

Post autor: strup »

U nas jakby gwiazda. ; D Może pójdź do weta sprawdzić co to jest?
ruth. oktawia. mela. fibi. odetta. bit. box. bletka. blesss ya. puff. bella. dorotka.
(*) hera. schizma. kryszna. kometa. sziwa. freya.

Obrazek
polishminx
Posty: 8
Rejestracja: śr cze 09, 2010 9:10 pm

Re: łysy placek na łapce (+zdjęcia)

Post autor: polishminx »

Moja Majusia zrobila dokladnie to samo!!! A drugiej wygryza futerko na plecach i karku :'( :'( :'( Wyszorowalam klate, odstawilam produkty o wysokiej zawartosci protein i bialka (gdyby to byla alergia na jedzenie) i jutro postaram sie kupic Ivermectin. Jezeli to nie zadziala to nie pozostanie mi pojscie do weterynarza. Czy ktos zna odpowiedz na te dolegliwosci? Niestety nie moge dolaczyc zdjec bo moje ogonki to male torpedy, w miejscu nie usiedza, aparat je nie rajcuje i pstrykniecie zdjecia ze zblizeniem graniczy z cudem.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: łysy placek na łapce (+zdjęcia)

Post autor: Paul_Julian »

Najprawdopodobniej to łyse łapki :
http://szczury.org/viewtopic.php?p=702093#p702093
http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t ... %C5%82apki
To jest stresowe, jak obgryzanie paznokci.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
polishminx
Posty: 8
Rejestracja: śr cze 09, 2010 9:10 pm

Re: łysy placek na łapce (+zdjęcia)

Post autor: polishminx »

Tak tez pomyslalami to nawet by pasowalo do okolicznosci. Znalazlam te watki wczoraj po tym jak zamiescilam posta. Czy jest jakis sposob zeby je uspokoic, zrelaksowac czy cos? Czytalam, zeby podawac herbatki z melisy lub kalm aid. Ja mieszkam w uk i jedyny kalm aid jaki znalazlam na necie jest dla kotow i psow. Jakie proporcje tego leku sie podaje szczurkom? I jak mocna ta herbatka powinna byc? Czy ktos ma moze doswiadczenie i sprawdzil to na swoich ogonkach? Dodam, ze moje to jednoroczne albinki, ponizej 300g wagi. Nie moge patrzeec jak sie iskaja i wygladaja jak po wizycie u szalonego fryxjera :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: łysy placek na łapce (+zdjęcia)

Post autor: Paul_Julian »

Nie wiem, czy jest jakiś sposób, moze im samo przejdzie. U mnie wszystkie mają teraz łyse łapki, jakieś 2 miesiace temu któres wygryzło albince łyse miedzy uszami. Ja dałem sobie spokój z kropelkami , bo nie wiem czy to pomaga wogole. Chyba na opiekuna tylko :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”