pazurek na końcu ogona??!!

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[OGON] genetyczna przypadlosc-fragment kosci na wierzchu

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Hihi,Angels...to ja w takim razie przepraszam,ze spanikowalam ;)

Ale w zyciu bym nie wpadla na to,ze...ze to cos normalnego 0_o
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[OGON] genetyczna przypadlosc-fragment kosci na wierzchu

Post autor: AngelsDream »

A myslisz, ze ja wpadlam? Postawilam caly dom na nogach...
Wyjątki i dwa psy.
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

[OGON] genetyczna przypadlosc-fragment kosci na wierzchu

Post autor: Wadera »

Ciekawe zjawisko :)
Ja mialam u szczurka podobny problem, ale o innej genezie. Po bojce szczura stracila skore na 2cm koncowce ogona. To dopiero bylo obrzydliwe :/ Zgodnie z rada dr Wojtys czekalam jak sie sytuacja rozwinie (poprosilam tylko o antybiotyki na poczatku, gdy byla jeszcze rana). Z kikutem kosci chodzila trzy tygodnie. Obsechl, szczurka go wygryzla, az stal sie krociotki i organizm go ostatecznie odrzucil w stawie. To byl gorszy widok od samego kikuta :( Mam jednak nadzieje, ze juz za kilka dni odpadnie obecny strupek i ogonek bedzie caly rozowy :)

Pisze przy okazji tego tematu, bo moze ktos kiedys bedzie szukal takich informacji. Ja myslalam na poczatku, ze bez operacji sie nie obejdzie :)

Pozdrawiam :)
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[OGON] genetyczna przypadlosc-fragment kosci na wierzchu

Post autor: AngelsDream »

Nie no oczywiscie, że dobrze, że piszesz ja ostatnio oglądałam na Animal Planet jakis weterynaryjny program i był przypadek szczurka, którego 6letni chlopiec zlapal za ogn i podniosl do gory... Szczurkowi zeszla skorka z ogonka - ok 3 cm, moze wiecej... Ojciec chlopca bardzo spokojnie i stanowczo wytlumaczyl malemu, ze tak nie wolno. A szczurek przeszedl operację amputacji, slicznie wybudzil sie z narkozy, a mlody wlasciciel chuchal na niego jak nie wiem co...
W moim przypadku to tylko 2 mm, ale i tak idę do doktor Wojtyś, bo maluchy za dlugo pokichują, a do tego Syfonek ma wycieki poryfirynki [drugi w ciagu tygodnia] i jest osowialy.
Wyjątki i dwa psy.
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[OGON] genetyczna przypadlosc-fragment kosci na wierzchu

Post autor: AngelsDream »

Podnoszę, bo u Orbitha wystąpił problem z końcówką ogona - ma wyraźnie końcówkę kości na wierzchu - nie jest to ani bolesne, ani nie towarzyszą temu żadne inne zmiany. Dla osób, które nie są zorientowane w sytuacji szczurka - kiedy był mały miał poważną kontuzję ogona, który w tej chwili jest władny mniej wiecej na 4 cm, potem nastepuje duza blizna i wyraźne przelamanie płaszczyzny ogona. Zauważyłam u szczurka wyraźne problemy przy skokach i wszelkich sytuacjach wymagających zachowania równowagi - jestem pewna, że nie dotyczy to schorzeń neurologicznych, bo szczurek byl badany w kazda strone zanim do mnie trafil.
Wyjątki i dwa psy.
jancia2
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 3:49 pm

pazurek na końcu ogona??!!

Post autor: jancia2 »

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić co to może znaczyć? u mojego Felka na końcu ogonka wyrósł rasowy pazurek taki jak przy łapkach! sama nie wiem co to może znaczyć, bo wcześniej tego nie widziałam... martwię się czy to nie jest coś niepokojącego, czy może to normalne zjawisko, a ja po prostu słabo się wcześniej przyglądałam ???
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: pazurek na końcu ogona??!!

Post autor: Babli »

Pewna jesteś, że to jest pazurek? Zrób temu zdjęcie może ;)
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: pazurek na końcu ogona??!!

Post autor: syntonia »

Raczej mało prawdopodobne żeby mu wyrósł pazurek. Szczurki czasami mają ostre zakończenie ogonka ;)
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: pazurek na końcu ogona??!!

Post autor: Paul_Julian »

Szczurki mają taki szpikulec często na koncu ogonka . Mozliwe że to kawaleczek kostki, ale bardziej prawdopodobne , ze to zrogowalaciała tkanka. Jest to prawidłowe, bez obaw :) To miejsce jest bardzo unerwione , i nie nalezy tego podskubywac.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
jancia2
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 3:49 pm

Re: pazurek na końcu ogona??!!

Post autor: jancia2 »

Więc ogonek Felka wygląda tak: (nie jest to może najlepsze zdjęcie bo cały czas mi się wyrywał, ale możecie mi wierzyć na słowo że wygląda to nie na kawałek skóry, tylko na pazurek). Co o tym sądzicie?
link:

Ogonek Felka
jancia2
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 3:49 pm

Re: pazurek na końcu ogona??!!

Post autor: jancia2 »

Nie wyszło mi z tym linkiem więc podaję adres do zdjęcia:
https://docs.google.com/leaf?id=0B2kDxY ... OTFl&hl=pl
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: pazurek na końcu ogona??!!

Post autor: Paul_Julian »

To nie pazurek :) To jest to ostre zakonczenie , niektóre szczurki mają dłuzsze , inne krótsze . I faktycznie moze być w dotyku jak pazurek. Bez obaw :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
jancia2
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 3:49 pm

Re: pazurek na końcu ogona??!!

Post autor: jancia2 »

ok- dzięki wielkie za odpowiedzi. Możliwe że zrobiło mu się tak ze stresu, bo jego braciszek Borys umarł parę dni temu :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: pazurek na końcu ogona??!!

Post autor: Paul_Julian »

Nie, to jest naturalna rzecz tak samo jak uszy czy łapki :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
toto
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 9:48 pm

Re: pazurek na końcu ogona??!!

Post autor: toto »

mój Toto też ma "pazurek-kolec" na końcu ogona i z całą pewnością nie jest to zrogowaciały naskórek! Nie boli go to, nie interesuje się tym, jedyne to czasem "pazurek" ma lekkie przekrwienie przy nasadzie które znika po jakimś czasie. Jest "to" ostre, twarde i troszkę wygięte zupełnie jak normalny pazur - nie rośnie - przynajmniej tak mi się wydaje zobaczymy za pół roku. Nigdzie w internecie nie mogę namierzyć o co chodzi... po co mu to .... mój poprzedni nie miał takich cudów:) może ktoś jednak wie dlaczego?...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”