"Krzywy" ogonek... i inne dolegliwości...

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
look_so_good
Posty: 91
Rejestracja: śr lip 29, 2009 9:15 am
Lokalizacja: Sosnowiec

"Krzywy" ogonek... i inne dolegliwości...

Post autor: look_so_good »

Witam, moja szczurzyna się rozłożyła...raz a porządnie z tego co widać :(
Potrzebuję kilku porad, kilku pomysłów.
Mianowicie zaczęło się od tego, że w piątek odkryłam 2 guzki- jeden koło łapki, a drugi pod mordką (jakby wole), dokładnie je przebadałam, przejrzałam forum i wywnioskowałam, że to tłuszczaki. Z racji weekendu nie ciągnęłam szczurci do weterynarza.
W niedziele na wieczór zaczęła bardzo dziwnie oddychać i nie przejawiać jakichkolwiek chęci do życia- leżała tylko i łypała na mnie oczyskami.
Po wizycie u weterynarza, prześwietleniu płucek dostała 2 zastrzyki- antybiotyk i potwierdzenie podejrzeń, że to zapalenie płucek :(
Guzki są faktycznie tłuszczakami i póki co mam je obserwować.
Ale dzisiaj po powrocie od weterynarza zauważyłam, że Mysia jak idzie ma dziwnie powyginany ogon, wygląda jak litera "s" czy coś w ten deseń...
Na dodatek w związku ze stanem zapalnym, oczka ciulaski są całe w porfirynce. Macie jakieś pomysły, porady?

I o co chodzi z tym ogonkiem? :(
...nie mów, że mnie lubisz,bo lubi się zupę pomidorową- a ludzi się kocha...
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Krzywy" ogonek... i inne dolegliwości...

Post autor: alken »

a ma jakieś problemy z równowagą, trzymaniem głowy itp.?
może po prostu wcześniej nie zwracałaś uwagi jak wygląda jej ogon gdy chodzi, szczury rzadko chodzą z wyprostowanym jak struna ogonem. no chyba że to wygięcie jest bardzo duże i aż razi w oczy.
obejrzyj go pod kątem urazów, przesuń ręką po całej długości i zobacz czy ją to nie boli
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
look_so_good
Posty: 91
Rejestracja: śr lip 29, 2009 9:15 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: "Krzywy" ogonek... i inne dolegliwości...

Post autor: look_so_good »

Nie boli, nie jest raczej potłuczony- z racji na ogólne złe samopoczucie od paru dni Mysia egzystuje w klatce , więc nie sądzę, żeby go gdzieś uszkodziła... Kłopotów z równowagą brak, łepek podnosi, chodzi po klatce staje na 2 łapkach do poidełka...
A ogon na pewno wygląda inaczej niż zwykle... chyba , że ja już dopatruję się samych złych oznak... Ale zaraz u nasady, tak z 2 cm niżej zaczyna się zawijać w takie "c" nieraz "s"... No wygląda to dość dziwnie więc wcześniej bym to zauważyła...

A teraz z innej beczki... ile można czekać na zadziałanie antybiotyku? Bo mam wrażenie, że ona nie odzyskuje sił... w sumie dopiero od 3 dni bierze zastrzyki...

A jeszcze niedawno śmiałam się z osobistym narzeczonym, że ona to z 5 lat pożyje, bo niezniszczalna :( :'(
...nie mów, że mnie lubisz,bo lubi się zupę pomidorową- a ludzi się kocha...
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Krzywy" ogonek... i inne dolegliwości...

Post autor: alken »

antybiotyk bierze się nieraz dwa tygodnie...minimum 7-10dni, nawet jeśli objawy ustąpią wcześniej. a dostaje steryd? bo to steryd "podnosi na nogi" ale jeśli ona je pije i chodzi sama to nie jest to konieczne. co do tego ogona to nie mam pojęcia, może jakiś uraz nerwu po zastrzykach? dostaje w tylną nóżkę? może zrób zdjęcie tego ogona gdy jest wygięty albo filmik.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
look_so_good
Posty: 91
Rejestracja: śr lip 29, 2009 9:15 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: "Krzywy" ogonek... i inne dolegliwości...

Post autor: look_so_good »

Co do sterydu narazie nie dostaje, bo Pani Weterynarz stwierdziła, że poczekamy z tym. Póki co antybiotyk, bo sama je i pije (mniej chętnie i swobodnie niż zwykle, ale jednak). A zastrzyki dostaje podskórne, w grzbiet, więc chyba nie od tego...
Już sama nie wiem... może ten ogonek to jej ścierpł? :-\
Bo naczytałam się historii w tym dziale i teraz to mój Ogon ma wszystkie choroby świata... Głupek ze mnie, ale ona tak smutno na mnie łypie :(
...nie mów, że mnie lubisz,bo lubi się zupę pomidorową- a ludzi się kocha...
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Krzywy" ogonek... i inne dolegliwości...

Post autor: alken »

może faktycznie trochę się przewrażliwiłaś...ja kiedyś wypatrzyłam u szczura że ma na bank złamany ogon bo jakiś krzywy...i się po bliższym przyjrzeniu okazało że wszystkie mają krzywe ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: "Krzywy" ogonek... i inne dolegliwości...

Post autor: Paul_Julian »

Ja tam sobie pomyslałem, że ogon to dla zwierzęcia dodatkowa kończyna. Moze jak jest chory, to i ogonem nie ma siły ruszać i jest taki mniej sprawny ?
No i zgadzam sie, że w takich chwilach czlowiek sie doszukuje róznych rzeczy :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
look_so_good
Posty: 91
Rejestracja: śr lip 29, 2009 9:15 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: "Krzywy" ogonek... i inne dolegliwości...

Post autor: look_so_good »

Przyobserwowałam ją ... ona wygląda jak pies z podkulonym ogonem... Zawija go tak jakby do boku... Poza tym dziwi mnie fakt, że ten świszczący oddech jakby zanikł, mam wrażenie, że dużo lepiej jej się oddycha, ale jest mniej aktywna niż na początku choroby, traci apetyt, ma nastroszone futerko no i mnóstwo tej porfiryny. Jutro znowu będę u weterynarza, więc chyba poproszę o ten steryd... :-\ Wygląda jak taka nastroszona kulka :'(
...nie mów, że mnie lubisz,bo lubi się zupę pomidorową- a ludzi się kocha...
Awatar użytkownika
look_so_good
Posty: 91
Rejestracja: śr lip 29, 2009 9:15 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: "Krzywy" ogonek... i inne dolegliwości...

Post autor: look_so_good »

Odkryłam nowe paskudztwo... Może to mieć coś wspólnego z ogonkiem... Z boku zaraz przed tylną łapką ma bardzo mocno zaczerwienioną skórę i wyczuwam jakieś zgrubienie pod spodem, nie jest to takiej konsystencji jak tłuszczak :( Na dodatek chyba ją to boli, bo dziwnie chrumka jak ją tam dotykam... może dlatego krzywi ogonek i tak dziwnie "macha" łapką jak idzie... Ale co to może być? Jutro jadę na kolejną dawkę antybiotyku więc chętnie podpowiem coś naszej lekarce :-\
...nie mów, że mnie lubisz,bo lubi się zupę pomidorową- a ludzi się kocha...
Awatar użytkownika
look_so_good
Posty: 91
Rejestracja: śr lip 29, 2009 9:15 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: "Krzywy" ogonek... i inne dolegliwości...

Post autor: look_so_good »

Pan Weterynarz nie jest lubiany przez Mysię... zdecydowanie woli kobiety. Natomiast te zaczerwienienia są przy wszystkich łapkach... Gorący apel :) Obejrzyjcie swoje ogony czy mają inny kolor skóry przy łapkach ;D Bo od zmysłów odchodzę, a weterynarz mi powiedział, że za dużo szukam :-\
A może znacie typowo szczurzego weta z Sosnowca i okolic?
...nie mów, że mnie lubisz,bo lubi się zupę pomidorową- a ludzi się kocha...
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Krzywy" ogonek... i inne dolegliwości...

Post autor: alken »

jak dużo siedzi/lezy teraz gdy jest chora to może mieć odparzone od mokrej ściółki czy szmatek. a stópki mają różne kolory jak są ciepłe bo szczur leżał w stosie szczurów to czerwonawe i ciepłe, a jak biegał po zimnej podłodze to blade czy sinawe i zimne ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
look_so_good
Posty: 91
Rejestracja: śr lip 29, 2009 9:15 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: "Krzywy" ogonek... i inne dolegliwości...

Post autor: look_so_good »

Tu nie chodzi o stópki tylko nad nimi... To nie w tym miejscu gdzie ta sierść jest taka mizerna tylko wyżej mniej więcej u nasady łapek. To nie są ranki czy odparzenia, tylko jakby krwiaki podskórne... Ale wet powiedział, że krwiaki to nie są :-\
Dostała dzisiaj dodatkowo steryd :(
Jeszcze jutro tam pojadę, a w poniedziałek spróbuję zmienić weta... Ona jest taka biedna :( Wczoraj pierwszy raz od 1,5 roku spała ze mną w łóżku, jest biedactwo takie słabe, że nawet nie protestowała jak ją głaskałam :'( :'(
...nie mów, że mnie lubisz,bo lubi się zupę pomidorową- a ludzi się kocha...
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Krzywy" ogonek... i inne dolegliwości...

Post autor: alken »

w polecanych znalazłam w sosnowcu provet- dr p. kloc i almavet dr m. zawolik (kobieta)

a szczurka już chyba starsza jest?
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
look_so_good
Posty: 91
Rejestracja: śr lip 29, 2009 9:15 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: "Krzywy" ogonek... i inne dolegliwości...

Post autor: look_so_good »

Też właśnie znalazłam dr Kloc i w poniedziałek będę tam dzwonić, jako jedyny chyba ma wpisane, że specjalizuje się w gryzoniach...
A tam starsza... dystyngowana Pani z klasą w średnim wieku ;D
aktualnie niestety wygląda jak 7 nieszczęść :'( i straciła apetyt, wodę podaję jej pod pyszczek, a z jedzonka o tylko świeży ogórek... ale zjadła go w nocy i do tej pory nic :-\
...nie mów, że mnie lubisz,bo lubi się zupę pomidorową- a ludzi się kocha...
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Krzywy" ogonek... i inne dolegliwości...

Post autor: alken »

dawaj jej gerberki dla dzieci, kaszki i nutridrinka. nawet niezbyt zdrowe rzeczy ale smaczne, ważne żeby jadła.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”