Urwany Ogon

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Karmelkowa
Posty: 32
Rejestracja: sob lis 28, 2009 6:21 pm

Urwany Ogon

Post autor: Karmelkowa »

Cześć. Dziś bawiłam sie z moim szczurem i przpadkowo nadepnełam mu na ogon i on mi sie wyrwał i urwał ze tak 3 cm ogonka. Leciała mu krew. ale po kilku minutach zaczał normalnie chodzic po klatce, jesc, pic i w ogóle.
Co ja mam z tym ogonem zrobic? zostawic tak jak jest czy jechac do WETA?
Prosze pomożcie bo jestem zrozpaczona i chyba zaraz umrę z rozpaczy ;((((((((((
Karmelkowa
Posty: 32
Rejestracja: sob lis 28, 2009 6:21 pm

Re: Urwany Ogon

Post autor: Karmelkowa »

niech ktos mi pomoze
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Urwany Ogon

Post autor: Ogoniasta »

Przede wszystkim trzeba odkazić ranę. Rivanol lub woda utleniona.
3 cm to sporo. :( Na pewno ogonek boli...Kropelka Paracetamolu dla dzieci powinna pomóc.
Jak rana brzydko wygląda, to do weta..ciężko ocenić jak się nie widzi. :(
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Grubaqwe123
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 14, 2010 6:43 pm

Re: Urwany Ogon

Post autor: Grubaqwe123 »

Ja bym na Twoim miejscu jak najszybciej do weterynarza jechała, zeby on stwierdzil czy nie bedzie mu się rana psuć albo cos w tym stylu. Wtedy masz przynajmniej pewność..
śp. Dyzio [*] ; (((((
Karmelkowa
Posty: 32
Rejestracja: sob lis 28, 2009 6:21 pm

Re: Urwany Ogon

Post autor: Karmelkowa »

Rana wyglądała strasznie i krwawiła wiec udałam się do weta i on pod narkozą usunął szczurkowi ten kawałek skóry. Teraz Szczurek śpi ale powinien wybudzić się do wieczora..
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Urwany Ogon

Post autor: unipaks »

Jak teraz szczurek się czuje, dobrze się wybudził? Taki zabieg lepiej przeprowadzać pod wziewką , bezpieczniejsze i mniej obciąża organizm niż narkoza - u tego weta gdzie byłaś nie mieli ? Skąd jesteś , masz tam dobrego specjalistę ?
Mam nadzieję , że ze szczuraskiem wszystko w porządku :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Karmelkowa
Posty: 32
Rejestracja: sob lis 28, 2009 6:21 pm

Re: Urwany Ogon

Post autor: Karmelkowa »

Tak wszystko poszło dobrze. Karmel po kilku godzinach zaczął się wybudzać i troszkę chodził po klatce i zjadł odrobinę jogurtu, ale był bardzo słaby ale dziś już czuje się dobrze reaguje na imię, normalnie je i w ogóle. Mieszkam w Przemyślu a operacja była przeprowadzona przez Radosława Fedaczyńskiego.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Urwany Ogon

Post autor: unipaks »

dobrze , że wiadomości pomyślne :)
Dbaj teraz o niezainfekowanie ranki - bardzo dobre są i niedrogie podkłady dla niemowląt ; sprawdzają się u szczurków po różnych zabiegach, bo nic się do ranki nie przylepia ze ściółki itp. Czy wet zalecił smarowanie czymś tej końcówki?
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Karmelkowa
Posty: 32
Rejestracja: sob lis 28, 2009 6:21 pm

Re: Urwany Ogon

Post autor: Karmelkowa »

Przez dwa dni szczur był w małej, osobnej klatce i miał miękkie szmatki. Ale teraz już jest w swoim domku. Nie, żadnego smarowania tylko za 10 dni ma ściąganie szwów. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”