[OGON] PO upadku!

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

[OGON] PO upadku!

Post autor: macik001 »

Cześc, postanowiłąm dzisiaj pierwszy raz puścić Tgao po przedpokoju. Pozakrywałam wszystkie szpary w meblach jednak znalazł sobie dziurkę i uciekł. Czaiłam się na niego, wreszcie go złapałam a ten nagle tak się wyrwał, że odskoczył i uderzył się trochę w ścianę chyba[nie pamiętam, byłam w szoku] Teraz patrze na jego ogonek, a końcówka tak z 3-4 cm jest czerwona. Zupełnie inny kolor niż reszta. Co to moze być? O tej porze nie mam możliwości iść do weta. Pomóżcie mi.

Jutro minie tydzień jak go mam, i dziś bardzo żałuję, że go puściłam.. Aż łzy cisną mi się do oczu.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [OGON] PO upadku!

Post autor: Paul_Julian »

Dzisiaj chyba nic już nie zrobisz, obserwuj , czy cos się dzieje z tym ogonkiem, czy nie sinieje, czy prawidłowo reaguje na przeszkodę -powinien sie owijąc wokól Twojego palca.
Jesli jutro coś Cie zaniepokoi- idź do weterynarza. Być moze ogonek jest tylko stłuczony -mozna smarowac altacetem , to chłodzi i goi stłuczenia. Ogonek może zmienić kolor , czy coś , i wtedy koniecznie do weta.
Szczurek powinien biegać, postaraj sie mu trochę ograniczyć wybieg, np. do łózka. Jak urosnie troszkę , to bedzie łatwiej go złapać wpół. Nie zrażaj sie. jak się łapie szczurak , to najlepiej od przodu pod brzuszek. Albo zgarniać obiema dłońmi z boków. Nie zrażaj się tym wypadkiem, postaraj sie zachowac spokój nastepnym razem.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”