[OGON] Plamy na ogonie

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

[OGON] Plamy na ogonie

Post autor: Pająk »

Przeczytałam wszystkie tematy dotyczące plam na ogonie, zarówno tych białych jak i tych innego koloru.
Ale przyznam, że zgłupiałam. Brakuje w starych wątkach zdjęć, by móc porównać czy zjawisko jest to samo.
Przeczytałam, że żółte plamy na ogonie oznaczają brak witaminy A, ale inne albinosy z laboratorium UP nie mają takich objawów. Obstawiam, że miały tą samą dietę, więc braki witaminowe tylko u naszego szczura byłyby czymś dziwnym.

Kiedy go dostaliśmy miał zdartych kilka łusek z ogona, ale ładnie się to zagoiło. I w tym momencie nie ma po tym śladu.

Brak jakichkolwiek innych objawów. Nie ma podobnych plamek na uszach, czy nosie.

Obrazek Obrazek
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [OGON] Plamy na ogonie

Post autor: nausicaa »

a to nie brud po prostu? wszystkie moje szczury mają takie ogony, w takie plamy. wrzucam zdjęcia z albumów na picasie, na niektórych widać, że szczur ma taki ogon brudny i żółty. ale to zależy od szczura, w czym się utytłał:P a taki ogon naprawdę trudno domyć...

http://picasaweb.google.com/tomek.oleks ... 7111969906

http://picasaweb.google.com/tomek.oleks ... 7DeiPOAvAE#
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: [OGON] Plamy na ogonie

Post autor: gruszka1990 »

Moje Labisie też mają takie ogony, takie same plamy... Na początku też zastanawiałam się czy to nie oznaka jakiejś choroby, ale wydaje mi się że po prostu z czasem te ogony robią się coraz bardziej brudne :) Chociaż zamierzam dziś profilaktycznie podać im trochę witaminek, ale i tak wątpie czy coś to zmieni :)
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: [OGON] Plamy na ogonie

Post autor: UprzejmaCegła »

Zobacz w tym wątku:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=9&t= ... on#p694988

Mój Apollo też miał taki paskudny ogonek, ale wzięłam waciki do uszu, zwilżyłam wodą i kawałeczek po kawałeczku wyczyściłam. Teraz od czasu do czasu też mu delikatnie myję, a ogonek aż lśni :)

p.s: samczyki to świntuchy i brudasy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”