dziwny ogonek

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
dorotkapaid
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 06, 2010 10:18 pm

dziwny ogonek

Post autor: dorotkapaid »

Szukałam czy gdzieś nie ma ale nie znalazłam. Mój szczurek ma dziwny koniec ogonek kiedyś miał zwykły pazurek ale teraz ma bardzo brzydki. Martwię się co to jest oto zdjęcia:
Obrazek

Obrazek
dorotkapaid
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 06, 2010 10:18 pm

Re: dziwny ogonek

Post autor: dorotkapaid »

nie wiem cy da się edytować jak co proszę o połączenie moich postów bo wysłałam niechcący :( Proszę pomóżcie co to może być :(
Zgóry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam za ten bałagan
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: dziwny ogonek

Post autor: pariscope »

Nie potrafię Ci powiedzieć co się dzieje z ogonkiem, ale z całą pewnością nie wygląda zdrowo. W takiej sytuacji ja zawsze doradzam wizytę u weta, choćby po to, by mnie uspokoił, że wszystko w porządku.
Może ktoś z forum miał już taki przypadek i będzie mógł Ci doradzić coś konkretnego, jednak jeśli nie, to skorzystaj z mojej rady.
Mam nadzieję, że to nic groźnego.
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: dziwny ogonek

Post autor: Paul_Julian »

Wg mnie to wygląda na martwicę ogonka. Pazurek to normalna rzecz, nie wszystkie szczurki mają , ale jest to normalne.
Ale ten ogonek jest brzydki, warto żeby obejrzał go wet. Być może trzeba będzie amputowac koniec ogonka, albo szczurek sam odgryzie.
Ogonek mógł sie gdzieś przytrzasnąć albo moze to być początek jakiejś choroby.
Możesz opisać czy to jakieś suche jak patyczek , czy to jest po prostu spory krwiak ?
Nieważne co to, i tak trzeba pójść do weta.
W tym temacie http://szczury.org/viewtopic.php?f=170&t=27950 radzą smarowac odrobina oleju , jeśli jest suchy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
dorotkapaid
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 06, 2010 10:18 pm

Re: dziwny ogonek

Post autor: dorotkapaid »

no więc sprawdziłam dokładnie jest to suche "jak patyczek" i twarde. Dotknęłam szczurek nie zareagował. Dodam że ma dopiero troszkę ponad rok więc stary nie jest za bardzo. Jutro mu zmierzę ile ma cm ten odcinek ponieważ jadę na obóz. Jak wrócę zobaczę czy nie powiększyło mu się i pójdę z nim do weta tylko poszukam jakiegoś specjalisty w Bydgoszczy.A czy wie ktoś ile to może kosztować taka amputacja (choć tak około) bo ja biedna studentka jestem :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: dziwny ogonek

Post autor: Paul_Julian »

A nie masz komu przekazać ogonka, żeby poszedł do weta ? Nie wiem, ile może kosztowac amputacja, jeśli będzie potrzebna, ale kasę powinnaś np. pożyczyć.
Czy szczurki z kimś zostaną na czas obozu ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
dorotkapaid
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 06, 2010 10:18 pm

Re: dziwny ogonek

Post autor: dorotkapaid »

oczywiście ze tam tylko ja jadę i będzie opieka. Pieniądze potrzebne to znajdę wiadomo, że każdy zwierzak może zachorować i z tym się liczę. No nic postaram się załatwić to jak najszybciej. Może pójdę z nim teraz do weta żeby choć sprawdził co to jest a jak będzie potrzebny zabiek a nie będzie mu zagrażało nic przez tydzień to resztę zrobię po obozie
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: dziwny ogonek

Post autor: Paul_Julian »

Dobry pomysł :) Bo moze samo odpasć, ale to nigdy nie wiadomo. Tu http://ratguide.com/health/integumentar ... ngtail.php jeszcze jest opis choroby Ring tail, ale u Twojego chyba nie widac obrączek.
Ktoś jescze radzi tu http://szczury.org/viewtopic.php?p=129953#p129953 smarowac wit A
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
dorotkapaid
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 06, 2010 10:18 pm

Re: dziwny ogonek

Post autor: dorotkapaid »

O właśnie wyczytałam, że w Bydgoszczy na moim osiedlu jest polecany weterynarz (zresztą zawsze tam chodzę z innymi szkrabami) także jutro postaram się z nim iść, dowiem sie i napiszę co mi powiedziano.
Dziękuję za odpowiedzi, dobranoc :)
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: dziwny ogonek

Post autor: gruszka1990 »

Miałam podobną sytuację. Mój Ś.P. Maciej obgryzł sobie skórę na ogonku i została tylko sama chrzastka, która później wyglądała dokładnie tak samo. I była to właśnie martwica. Byłam u weta, dowiedziałam się że nie ma sensu amputować, bo trzeba by było podawać szczurkowi narkozę a to może mu zaszkodzić. Martwa, wyschnięta końcówka sama odpadła, a reszta ogonka po prostu sama się zagoiła. Maciuś dostał jakieś leki i zastrzyki, co by mu nie poszło zakażenie. Oczywiście koniecznie pójdź ze szczurkiem do weta, ale jeśli nie będzie konieczność amputacji, to lepiej postawić, po co narażać szczurka :)
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
dorotkapaid
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 06, 2010 10:18 pm

Re: dziwny ogonek

Post autor: dorotkapaid »

Byłam ze szczurkiem u weterynarza i.. Tak jak pisała Gruszka1990 szczurek musiał sobie przygryźć ogonek bądź przytrzasnąć, ten odcinek to były same kręgi ponieważ skóra obumarła i odpadła. Pani weterynarz dała znieczulenie miejscowe (posmarowała jakąś maścią ogonek) i uciachała nożyczkami ten kawałek. Założyła opatrunek i jest już ok. Zagrożenie polega tylko na tym, że ranka może się nie zagoić i wtedy trzeba będzie amputować kolejny cm o zaszyć a to już pod narkozą ogólną. Teraz szczurek sobie smacznie śpi :) No i może się komuś przyda ta informacja zapłaciłam bardzo malutko bo tylko 20 zł!
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: dziwny ogonek

Post autor: smeg »

Masz tylko jednego szczurka? Czasami zdarza się, że szczurek z samotności zaczyna się okaleczać. Może warto pomyśleć o koledze dla niego?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
dorotkapaid
Posty: 24
Rejestracja: śr paź 06, 2010 10:18 pm

Re: dziwny ogonek

Post autor: dorotkapaid »

jednego :( przygarnęłabym chętnie drugiego ale boję się że Aslanek nowego nie zaakceptuje :(
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: dziwny ogonek

Post autor: smeg »

A dlaczego miałby nie zaakceptować? ;) Zdecydowana większość szczurów z powodzeniem łączy się w stadka. A szkoda, żeby szczurek cierpiał przez Twoje obawy. Nie dowiesz się, jeśli nie spróbujesz.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: dziwny ogonek

Post autor: Paul_Julian »

Mamy cały dział "stadko" i tam sa rózne sposoby. Wiadomo, ze nie wrzucamy nowego szczurka do klatki, gdzie siedzi już lokator. Ja tez bym zagryzl, jakby nagle ktos obcy wlazl do mojego pokoju i stwierdził "ja teraz tu z tobą mieszkam" ;D
Czasem łaczenie trwa kilka tygodnie czy miesięcy, a czasem jedną chwilę. A naprawdę warto, dla siebie i dla szczurka.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”