Ból ogona

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
pika84
Posty: 62
Rejestracja: sob lut 12, 2011 1:15 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Ból ogona

Post autor: pika84 »

Witajcie!
Ostatnio moja Czesia siedziała mi na ramieniu i nagle skoczyła na ziemię. Zachowuje się normalnie ale wczoraj zauważyłam, że boli ją ogon. Kiedy dotykałam go delikatnie żeby sprawdzić gdzie to tuż koło futerka gdzie ogon się zaczyna. Gdy tam dotykałam zaczynała piszczeć. Nigdzie indziej nic ją nie boli. Wcześniej kiedy dotykałam ją gdziekolwiek na ogonie to nigdy nie piszczała. Tylko teraz odkąd upadła. Musze z nią iść do weta, ale może ktoś z Was wie co może jej dolegać? ??? Moja Czesia ma dopiero 14 miesięcy :( Proszę o pomoc, martwię się o szczurka... :( :-\
Ze mną: Sisi i Lola
Obrazek ♥ : Gacuś [*][/i][/b],Czesia [*][/i][/b],Czesia II [*][/i][/b],Akira [*][/i][/b],Luna [*][/i][/b]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ból ogona

Post autor: Paul_Julian »

Moze się uderzyła? Obserwuj czy np. nie zacznie kuleć, czy ogon prawidłowo pracuje ( zawija sie o palec) , czy nie sinieją ogon lub łapki, albo czy nie jest obolała w innym miejscu. Jak coś by sie działo, to wtedy tzreba iśc do weta. Być moze tylko sobie stlukła tyłek, i przejdzie niedługo.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
pika84
Posty: 62
Rejestracja: sob lut 12, 2011 1:15 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ból ogona

Post autor: pika84 »

W zasadzie wszystko jest w porządku. Ogon pracuje tak jak powinien (owija się wokół palca, itd), ale kiedy dotykam w tamto jedno miejsce ona strasznie piszczy i w sumie nie chce ostatnio nawet wychodzić z klatki...(wcześniej sama wychodziła jak ją puściłam). Po prostu dziwnie się zachowuje po tym upadku...
Ze mną: Sisi i Lola
Obrazek ♥ : Gacuś [*][/i][/b],Czesia [*][/i][/b],Czesia II [*][/i][/b],Akira [*][/i][/b],Luna [*][/i][/b]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ból ogona

Post autor: Paul_Julian »

Jeśli bardzo się niepokoisz, to moze weż ją do weta póki nie jest jeszcze pózno i cos bedzie otwarte. Zwierzaki uwielbiaja chorować w sobotę póznym wieczorem. Wet ją obmaca , moze też zrobic rtg (dobrze by było) i sprawdzi co jest. Na złamanie nic sie nie poradzi, ale można dać np. zastrzyk p/zapalny. Nie dawaj nic p/bólowego (tak piszę na wszelki wypadek) , bo wtedy zacznie szaleć (bo nic nei boli).
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
pika84
Posty: 62
Rejestracja: sob lut 12, 2011 1:15 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ból ogona

Post autor: pika84 »

Przed chwilą jeszcze raz zbadałam sytuację i zauważyłam, że bolą ją jeszcze przednie łapki. Na pewno nic sobie nie złamała, bo nie kuleje ani nic. Wygląda na to, że nieźle się potukła, bo strasznie piszczy jak jest dotykana w obolałych miejscach. W sumie spadła na przednie łapki i jakoś dziwnie zmanewrowała wtedy ogonem... Zobaczymy jak będzie się jutro czuła. Póki co poszła spać bidula... :-[
Ze mną: Sisi i Lola
Obrazek ♥ : Gacuś [*][/i][/b],Czesia [*][/i][/b],Czesia II [*][/i][/b],Akira [*][/i][/b],Luna [*][/i][/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”