Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
shere
Posty: 78
Rejestracja: czw sie 19, 2004 8:29 am
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: shere »

Tagi: żółte, plamy, plamki, brudy, ogon, ogonie


Ostatnio zauwazyłam u mojej szczurki na jej bielutkim ogonku, słabo widoczne, gdzieniegdzie występujące zółte plamki. Co to jest? Brud czy może nie daj boze jakaś choróbka? Please Help!
"... powrocie do swoich miast ludzie znowu zaczynają ustawiać pułapki i wykładać trutkę, bo większość umysłów nie ocioszesz w nowy kształt nawet toporkiem. Ale niektórzy ludzie widzą, że świat można zmienić na lepsze." T. Pratchett
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: krwiopij »

stawialabym na brudny ogonek... sprobuj umyc go wacikiem namoczonym w cieplej wodzie lub miekkka szczoteczka do zebow...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: Dona »

Jestem prawie pewna że po prostu zabrudziła się czymś... spróbuj ją umyć...
PALATINA

Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: PALATINA »

Ja zawsze myję mięciutką szczoteczką do paznokci lub do zębów.
Goś
Posty: 102
Rejestracja: pt sie 13, 2004 9:10 am

Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: Goś »

hehehe a ja sądzę że szczurcia po prostu rośnie!! i dorośleje... i to wcale nie jest brudzik tylko naturalne zmiany na ogonku. Z czasem gładziutki i bialutki (tudzież czarniutki) ogonek zamienia się w bardziej chropowaty, w pomarańczowo-żółte plamki. Najbardziej widać to na białych ogonkach. Łuski ogonowe ulegają przebarwieniom. Czasem też będą wypadać i odrastać nowe.
Nie martw się jeśli po umyciu żółte plamki nie zejdą :D
http://szczury.org/album_pic.php?pic_id=335
zobacz - tam w tle siedzi moja szczurcia - jak się przyjrzysz zobaczysz że ma na ogonku plamki :)
ja to ja i nikt inny ==obecnie===
Malinka ==w pamięci===
-(-@ Mycha, Szarusia, Białeczka, Szkrabek, Szarusia (2), Łatka, Szkrabka @-)-
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: sauatka »

a ja gdzies czytalam ze to moze byc z braku witamin. Moje szczuraski nigdy nie mialy plamek na ogonie i nawet u najmlodszej Ady nic takiego nie zauwazylam :-/. No albo ogonek szczuraska jest brudny ;)
Awatar użytkownika
shere
Posty: 78
Rejestracja: czw sie 19, 2004 8:29 am
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: shere »

No cóż... Myć narazie nie będę. Szczurcia dopiero się przyzwyczaja i nie chce jej na dzień dobry straszyć. Witaminki kupiłam w granulkach, takie dodawane do jedzenia. Niestety nie mamy żadnych z płynie dodawanych do wody czy cos takiego, chociaz postaram poszukać i popytać weterynarki.
"... powrocie do swoich miast ludzie znowu zaczynają ustawiać pułapki i wykładać trutkę, bo większość umysłów nie ocioszesz w nowy kształt nawet toporkiem. Ale niektórzy ludzie widzą, że świat można zmienić na lepsze." T. Pratchett
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: sauatka »

mozesz kupic wibowit
Awatar użytkownika
shere
Posty: 78
Rejestracja: czw sie 19, 2004 8:29 am
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: shere »

Takio tez mam plan ^^
"... powrocie do swoich miast ludzie znowu zaczynają ustawiać pułapki i wykładać trutkę, bo większość umysłów nie ocioszesz w nowy kształt nawet toporkiem. Ale niektórzy ludzie widzą, że świat można zmienić na lepsze." T. Pratchett
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: OlaA »

Moja Pola tez ma bialy ogonek i tez niedawno sie pojawily plamki. Poczytalam forum i zgodnie z informacjami umylam go jej, ale plamki zostaly. Nie zauwazylam zmiany w jej zachowaniu, a witaminy - vibovit - dostaje odkad sie u mnie znalazla, wiec mysle ze to naturalne :D
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
Awatar użytkownika
shere
Posty: 78
Rejestracja: czw sie 19, 2004 8:29 am
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: shere »

A i jeszcze pytanko. Jak podawać (w jakiej formie) ViboVit i jaki konkretnie?
"... powrocie do swoich miast ludzie znowu zaczynają ustawiać pułapki i wykładać trutkę, bo większość umysłów nie ocioszesz w nowy kształt nawet toporkiem. Ale niektórzy ludzie widzą, że świat można zmienić na lepsze." T. Pratchett
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: OlaA »

Moja Pola lubi waniliowy junior, ale to kwestia gustu :P Ja podaje w formie plynnej, okolo 1/8 torebki na lyzeczke(miseczke) i zalac woda tak, zeby zrobil sie plyn (ale nie za rzedki bo bedzie bez smaku :wink: ) i podac szczurkowi. Mozna tez rozpuscic w np. jogurcie. Pola tez tak lubi :P
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: myszka »

Mi się wydaje, że to normalne.. wszystkie szczury jakie widziałam mają takie plamki...moje też choć naprawde o nie dbam i czasem myję. Nie sądzę też że mają za mało witamin...
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: sauatka »

u moich takich plamek nie zauwazylam :? Kaya jest u nas rok i nigdy takich plam nie miala, a nigdy kapana nie byla... Raz sie pomoczyla jak wpadla do miski w woda :roll:. Lola jest 4 miesiace i tez plamek nie miala i nie ma :?. A Ada jest u mnie jeden dzien ma ok. 5-6 tyg. i ogonek tez czysciutki :? hmm... :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”