Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: myszka »

Niee wiem, ale wszystkie szczury jakie mam a mam ich w tej chwili 12 mają takie plamki...
Goś
Posty: 102
Rejestracja: pt sie 13, 2004 9:10 am

Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: Goś »

Słuchajcie - ja tą informację że to są całkowicie naturalne i normalne plamki nie wzielam z kosmosu lecz rozmawiałam o tym z weterynarzem. Gdy szczuras dorośleje zmienia mu się ogonek.. ząbki zresztą też. Pewnie zauważyliście że szczurzaki mają żółto -pomarańczowe ząbki.. to też normalne.
Wracając jednak do zmian skórnych - czasem zdarza się też tak, że na starość szczurasom ma na całej skórze pomarańczowe plamki..coś takiego jak niektórzy starsi ludzie mają na dłoniach - ale to tylko na starość.
ja to ja i nikt inny ==obecnie===
Malinka ==w pamięci===
-(-@ Mycha, Szarusia, Białeczka, Szkrabek, Szarusia (2), Łatka, Szkrabka @-)-
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: krwiopij »

co do takich pomaranczowych plamek na pleckach, to chce tylo przypomniec, ze to zdarza sie u samcow... pomaranczowy tlusty osad na grzbiecie jest oznaka wysokiego poziomu testosteronu... to rodzaj substancji zapachowej, ktora samiec zostawia na roznych przedmiotach, kiedy sie o nie ociera (szczegolnie kiedy jest wsciekly, jezy futerko i ociera sie boczkiem o wszystko dookola ;))...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: sachma »

Bandyta ma cos takiego... ten "osad" tworzy prege na pleckach... nawet tego nie zauwazylam dopuki Mathy mi nie pokazala :lol:
Obrazek
klogier
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 22, 2005 9:32 am

Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: klogier »

Plamy na ogonie TO BRAK WITAMINY A ( dr.Milena Wojtyś poradziła). Podaje się pól kapsółki ludzkiej , drugie pół może zjeść opiekun . Szczurek powinien zlizać sam z palca kropelkę witaminy , jeśli nie to wymieszać z ulubionym jedzonkiem. Moja jadła ze szpinakiem , w mleku. Tylko szpinaku mało trza dać , aby szczurek chwycił całą porcję . Lub coś innego.
PONADTO: można ogonek smarować maścią z wit.A , normalnie w Aptece jest. Ale jak jest duży niedobór to sama maść niewystarczy. Najlepiej to i to , przynajmniej na początku żeby nie przedobrzyć! powodzenia
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: Fam »

dobrze wiedziec, moja tez ba takie plameczki i nie zeszly jej a probowalam roznych diet
za tęczowym mostem: Karolcia
max_misiu
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:52 pm

Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: max_misiu »

Hii.. moja Dzidzi tez ma taki problem.. poczatkowo myslalem (az do teraz az przeczytralem tego posta.. ) ze po prostu Dzidzi ma brudny ogonek :) probowalem umyc delikanie ogona jakis czas temu ale nie schodzilo.. wiec stwierdzilem ze taka uroda mojej Pani :))
BB: 9124890
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: Fam »

jak plamy sa rude, to moze jej brakowac witaminy A, poczytaj caly ten temat
za tęczowym mostem: Karolcia
Korniczysko
Posty: 29
Rejestracja: pt lut 02, 2007 1:47 pm

RE: Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: Korniczysko »

Weterynarz powiedział mi z to z braku witaminy A. Kazał kupic zwykla masc w aptece z witamina A. Mnie ona kosztowala 2 zł. Wystarczy wcierać szczurowi masc w ogon codziennie lub dwa razy na dzien a po niedlugim czasie ogon i skora na grzbiecie powinna sie odbarwic z zoltych plam czy stropkow i przybrac zdrowy wyglad.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: yss »

kurczę, dziwne. moje szczury jedzą dużo warzyw i owoców, dużo marchwi, bo bardzo lubią, oprócz tego dostają vibovit, a plameczki im się robią. i też się dowiedziałam, że po prostu ogon zmienia kolor. te plamy nie są ciemne, tylko takie beżowawe, mają to wszystkie moje szczurki i poprzednia też miała... nawet na zdjęciach szczurów forumowych ogonki dorosłe mają inny kolor niż ogonki małe. nie chciałabym przefaszerować szczurów syntetycznymi witaminami tylko dlatego, że mają nieco inne ogony niż w dzieciństwie...
czy ktoś doświadczony mógłby się wypowiedzieć - tak albo nie? leczyć czy olać? :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: yss »

tak... te ogony były brudne. dziś umyłam i znów są różowe :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

RE: Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: ESTI »

Z ta mascia to uwazalabym.
Oczywiscie popieram i przy czyszczeniu ogonkow bardzo dobrze sprawdza sie masc z witamina A+E, nalezy wsmarowac i po kilku minutach zmyc ciepla woda lub mokra szmatka. Ale trzeba uwazac, bo witaminy to nie woda i moga byc trujace. Na pewno nie popieram zostawiania masci na ogonku, bo szczur moze ja zlizac.
Obrazek
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

RE: Biały ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: bonsai »

Hmm... u mnie wystarczy dać tydzień bez szorowania ogonka to u Asty [najwięszy brudas] już pojawiają się takie przebarwienia... więc może to zależy od szczurka? Bo Noname musi też mieć ogonek czyszczony raz na czas... Dodam jeszcze, że Noname to albinosek [ogon czyszczony ok. raz na miesiąc z drobnych plamek], a Asta to beige [ogon czyszczony co 3-4 dni z drobnych plamek]...
paulaxd
Posty: 11
Rejestracja: śr paź 31, 2007 8:48 pm

Odp: Bia?y ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: paulaxd »

ja tam przemywam wacikiem i jest bardzo czyściutki :D
Awatar użytkownika
a.l.e.x.
Posty: 6
Rejestracja: czw gru 20, 2007 11:19 am
Lokalizacja: warszawa

Odp: Bia?y ogonek... ale.. co to za plamki?

Post autor: a.l.e.x. »

ja swoim takze przemywam ale sie stresują, nie za bardzo lubią kąpiele ; )
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”