[Łapki] Urazy

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
dan251
Posty: 1
Rejestracja: sob mar 19, 2011 11:15 am

[Łapki] Urazy

Post autor: dan251 »

Witam.
Mam problem z moim szczurkiem. Otóż trochę czasu temu mój szczur zaczął utykać na jedną łapkę. Po wizycie u weterynarza przez około tydzień był zdrowy, później zaczął znowu utykać, tym razem na inną łapę. Ta sytuacja powtórzyła się jeszcze dwa razy.
Myślałem, że to przez pręty w piętrowej klatce, więc ją zmieniłem. Mimo to znowu utyka. Łapa jest opuchnięta i sina.
Mój szczurek waży ok. pół kilograma.
Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [Łapki] Urazy

Post autor: nausicaa »

a jest opcja, że np szczurek zeskakuje z wysokości skądś? albo gdzieś indziej tą łapkę wpycha?spróbuj przyuważyć, kiedy mu się to dzieje.

no i czy to jest uraz całej stopy czy np pazurka albo ma zadraśniętą skórę pod łapką? wiem, że piszesz, że łapka jest sina i napuchnięta czy że cała stopa, ale czy to się dzieje za każdym razem?

możliwe jest jeszcze, że szczurek ma po prostu słabsze stawy i kości. możesz mu podawać preperaty6 z siarczanem chondroityny (takie dla psów), które mogą wzmoncić kości i stawy. tylko to jest dość drogie, więc możesz poprosić o weta o sprzedanie kilku tabletek albo może ktoś, kto ma psa mógłby Ci sprzedać, bo całe opakowanie jest za duże na szczurka.

podawaj mu też dużo produktów mlecznych, z wapniem, jogurtów, też na wzmocnienie
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Łapki] Urazy

Post autor: Paul_Julian »

A czy obie te łapki przy utykaniu były opuchnięte i sine ? Moze to jakies nadwęreżenie, skręcenie i tym razem poważniejsze ? Te drugą łapkę tez powinien obejrzeć lekarz. Mozesz na razie smarować altacetem (np. w żelu)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”