Złamanie, zmaiżdżenie? HELP!

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
hallux
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 02, 2010 8:22 pm
Lokalizacja: Świętochłowice/Katowice

Złamanie, zmaiżdżenie? HELP!

Post autor: hallux »

Moja malenka 5 tyg szczurcia miala godzine temu wypadek. Wlazla pod szafe, gdy odsuwalam rzeczy by ja wyciagnac cos spadło, jak sie okazalo byla to rama z obrazu dosyc sporego, oczywiscie spadla na lapke malenstwa. Lapka od razu napuchla, troszke zsiniala i krewka poszla (ale nie duzo, odwartego zlamania nie ma). Troszke jej uzywa oprócz "dłoni". Dopiero co wrocilam od weta, mala dostala jakis Tolf... cos tam i Catosil ( nie potrafie sie doczytac), jutro kolejny zastrzyk. Kobita nie jest w stanie powiedziec czy lapka jest zlamana czy zmiazdzona bo jest za malutka. Podpowiedzcie mi cos prosze bo chyba sie powiesze. Boje sie ze trzeba bedzie amputowac lapke jesli bedzie zmiazdzona, dlatego mam nadzieje ze jest tylko zlamana. HELP!!
sierściuchy: Sylwek i Luna
Za TM: Mysiorka (09.'10~9.06.'12), Yuki (17.03.'11~27.07.'12), Buba (17.04.'11~12.11.'12) :-(
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Złamanie, zmaiżdżenie? HELP!

Post autor: noovaa »

W gips nie wsadzą ... pilnuj czy nic nie będzie się bardziej psuć ... Jak masz możliwość umieść szczura w klatce bez pieter .. niskiej... tak by się nie wspinała i dobrze jakby spędziła noc sama, żeby koleżanka/ki jej nie zaczepiały... Wg mnie, do jutra powinna być poprawa :).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
hallux
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 02, 2010 8:22 pm
Lokalizacja: Świętochłowice/Katowice

Re: Złamanie, zmaiżdżenie? HELP!

Post autor: hallux »

dzieki, malenstwa nawet nie zdazylam polaczyc z moja Mysiorką. Mala ma apetyt posluguje sie lapka do jedzenia i myje sie obiema lapkami, wiec mam nadzieje ze zmiazdzenie nie wchodzi w gre. W klatce mam jedno drewniane polpienterko z "drabinka" (bez szczebelkow) je tez wyciagnac??
sierściuchy: Sylwek i Luna
Za TM: Mysiorka (09.'10~9.06.'12), Yuki (17.03.'11~27.07.'12), Buba (17.04.'11~12.11.'12) :-(
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Złamanie, zmaiżdżenie? HELP!

Post autor: noovaa »

Jeśli nie ma problemów z poruszaniem się, to może nie ma takiej potrzeby.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
hallux
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 02, 2010 8:22 pm
Lokalizacja: Świętochłowice/Katowice

Re: Złamanie, zmaiżdżenie? HELP!

Post autor: hallux »

Problemow az takich wielkich chyba nie, fakt ma ja podkurczona i troche opuchnieta z sincem na przedramieniu. Ale powiedz mi co jest bardziej prawdopodobne zlaman. czy zmiazdz. skoro stara sie jej normalnie uzywac, a moze tylko mocne stluczenie
sierściuchy: Sylwek i Luna
Za TM: Mysiorka (09.'10~9.06.'12), Yuki (17.03.'11~27.07.'12), Buba (17.04.'11~12.11.'12) :-(
Awatar użytkownika
hallux
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 02, 2010 8:22 pm
Lokalizacja: Świętochłowice/Katowice

Re: Złamanie, zmaiżdżenie? HELP!

Post autor: hallux »

jakby ktos byl zaiteresowany, to z malenstwaem lepiej. Jeszcze tylko jutro na trzeci ostatni zastrzyk i zobaczymy co dalej. opuchlizna prawie w calosci zeszla tylko siniak zostal, uzywa lapki praktycznie normalnie, ale na szczęście narazie sie nie wspina. Trzymajcie kciuki za malenstwo. pozdrawiam
sierściuchy: Sylwek i Luna
Za TM: Mysiorka (09.'10~9.06.'12), Yuki (17.03.'11~27.07.'12), Buba (17.04.'11~12.11.'12) :-(
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: Złamanie, zmaiżdżenie? HELP!

Post autor: tahtimittari »

Tolfine i Catosal się domyślam, że to były ;) Pierwsze to p.bólowy, p.zapalny, a drugie witaminy.
Przy zmiażdżeniu, czy złamaniu tak szybko by nie było poprawy, więc to zapewne stłuczenie tylko.
Trzymam kciuki :)
Awatar użytkownika
hallux
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 02, 2010 8:22 pm
Lokalizacja: Świętochłowice/Katowice

Re: Złamanie, zmaiżdżenie? HELP!

Post autor: hallux »

Temat można zamknąć! :-D Tak jak tahtimittari pisal/la lapka chyba byla tylko mocno stłuczona, Yuki ma sie swietnie. Teraz mam tylko problem z tym ze je jak "dzika swinka" :-D. Pozdrawiam
sierściuchy: Sylwek i Luna
Za TM: Mysiorka (09.'10~9.06.'12), Yuki (17.03.'11~27.07.'12), Buba (17.04.'11~12.11.'12) :-(
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: Złamanie, zmaiżdżenie? HELP!

Post autor: tahtimittari »

Pisała :D
Niech je na zdrowie. Cieszę się, że wszystko dobrze.
Zablokowany

Wróć do „Łapki i ogon”