Tylna prawa łapka - problemy z poruszaniem.

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Eona
Posty: 11
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 9:20 pm

Tylna prawa łapka - problemy z poruszaniem.

Post autor: Eona »

Cześć.
Od dwóch dni mam dwa ogony - samce. Szczury są od dziewczyny, która wzięła samiczkę w ciąży z interwencji. Zostali dwaj bracia, a z racji tego, że szukałam parki, to postanowiłam je przygarnąć. Dzisiaj zauważyłam, że łapka większego z nich - Dyzia - jest pod dziwnym kątek. Już wcześniej widziałam, że jest bardziej... spokojny. Lubi pospać, nie biega tak energicznie po klatce, ale dopiero dzisiaj, tj. dwa dni od czasu przygarnięcie ich, zauważyłam ten problem. Łapka wygląda jakby "kolano" czy kość kolanowa, była przyrośnięta do samej "stopy". Dyzio potrafi się tą łapką w miarę podrapać, potrafi chodzić, ale ma problemy z całkowitym wyprostowaniem się. Kiedy się kładzie, kolano tak jakby wygina się do środka, a łapka sterczy na na zewnątrz. Nie przeszkadzało mu to w żadnym stopniu zdominować mniejszego brata. Wręcz przeciwnie - nie dał mu szans.
Problem polega na tym, że nie wiem, czy stanowi to poważne zagrożenie dla jego życia. Nie mam pieniędzy na ten czas, żeby iść z nim do weta i ew. płacić za operację, a nie ma możliwość zapłaty w innym terminie.
Nie chcę, żeby sie biedak meczył. Macie jakieś przypuszczenia co do tego 'schorzenia'? Jest to raczej wada, z którą się urodził, czy wynikła z jakiegoś nieprzyjemnego zdarzenia?

Dzięki i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Tylna prawa łapka - problemy z poruszaniem.

Post autor: Paul_Julian »

Wklej zdjęcie. Możliwe, ze urodził sie z taką "krzywą" łapką , i nie przeszkadza mu to w życiu. Dobrze by było, gdyby łapkę obejrzał wet, ew.zrobił rtg.
Zapytaj tej poprzedniej właścicielki, czy nie zauważyła czegoś dziwnego z łapką .
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Tylna prawa łapka - problemy z poruszaniem.

Post autor: nausicaa »

mógł mieć też złamaną łapkę i tak się zrosło. ale jak go to nie boli, to nie warto nastawiać
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: Tylna prawa łapka - problemy z poruszaniem.

Post autor: tahtimittari »

Zdjęcie koniecznie.
Eona
Posty: 11
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 9:20 pm

Re: Tylna prawa łapka - problemy z poruszaniem.

Post autor: Eona »

Dzisiaj nie dałam rady zrobić zdjęcia łapy Dyziola, bo zdecydował się tylko i wyłącznie na kilka kroków po mojej ręce. Jeśli będę miała możliwość, to zrobią ją, a jeśli Dyziek nie będzie chętny na spacery, to postaram się ją jak najlepiej uchwycić w klatce.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Tylna prawa łapka - problemy z poruszaniem.

Post autor: Paul_Julian »

Przecież wystarczy, że wezmiesz szczurka "zamkniesz" w dłoni , a między swoimi palcami wystawisz szczurzą łapkę. Mozesz tez go przytulić do swojego brzucha i zrobić fotkę z góry ( też z jego wystającą łapką) .
To nie musi byc prosta czy ladna fotka. Chodzi o sama łapkę.
Moze sie uda uchwycic np. jak spi w hamaczku i wtedy zrobić zdjęcie?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”